Skocz do zawartości

rozwarstwienie nart - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem duże rozwarstwienie w fischerach rc4 race sc 05/06 mniej więcej w połowie między przednim wiązaniem a czubem narty. Narta rozwarstwiła się z boku na tyle, że jest szpara i ślizg z krawędzią jak by odszedł od rdzenia narty. Stok był oblodzony ale nie miałem upadku, nie najechałem na kamień ani nic podczas jazdy nie wyczułem. Jako, że narty pożyczyłem od młodszego brata nie wiem tez czy stało się to podczas mojej jazdy czy rozwarstwienie już wcześniej było, a dopiero ja je zauważyłem. Nartki są na prawdę super i jest mi ich szkoda oraz dodatkowo jest mi głupio przed bratem :( właśnie ze względu na to, że na nich mi się tak super jeździło jak je od niego pożyczałem zakupiłem dla siebie też rc4 race sc z rocznika 08/09. Pech chciał, że akurat ich nie zabrałem jadąc na święta do rodziców. :/ Czy rozwarstwienie da się skutecznie naprawić? Co mogło być przyczyną rozwarstwienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozwarstwienie da się skutecznie naprawić? Co mogło być przyczyną rozwarstwienia?

Przyczyna rozwarstwienia (pomijając fizyczne maltretowanie narty które podobno nie miało miejsca) jest tylko jedna - wada materiałowa, złe wykonanie, jak zwał tak zwał - bubel. Jeśli tylko rdzeń jest suchy i zdrowy to wszystko da się z tym zrobić ale jeśli napił się wody i spuchł to... kontener. Jak sobie przypominam Devastator coś ostatnio wspominał o jakiejś genialnej złotej rączce (?) tylko... co innego łatać komórkę a co innego zabytek z 5/6 - może się ten interes nie opłacać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleić można, ale jeśli poza samym rozklejeniem coś się z nartą stało, to deski są na płot. Szczególnie jeśli właśnie np. rdzeń zamókł. W ogóle, to osobiście bałbym się czegoś takiego nawet po sklejeniu używać. Miałem narty, które się nieco rozpadały, ale to było samo zabezpieczenie piętki, a nie odklejenie ślizgu od rdzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...