Skocz do zawartości

problemy z biodrami


marej

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Forumowiczów ma problemy ze stawami biodrowymi, biodrowo krzyżowymi i lędźwiową partią kręgosłupa? A jeśli tak to jak w tym przypadku przygotowuje się do nart? Ja mam zwyrodnienie stawów biodrowych (wczesne stadium), którego początków można doszukać się w problemach z kręgosłupem, stanach pooperacyjnych jamy brzusznej, mojej zasadniczej chorobie która powodowała ból w tym rejonie i przebytych chemoterapiach. Złe odżywienie mięśni, zaniedbane przykurcze, spowodowały znaczne ograniczenia zakresu ruchowości stawów. Ból przy przekroczeniu pewnej granicy ruchu powoduje usztywnienie tej partii ciała. Wprawdzie od prawie dwóch lat uczęszczam na rehabilitację, ćwiczę w domu to problemem jest zgranie ćwiczeń rozluźniających i rozciągających ze wzmacniającymi, które stosuje przed nartami. Ćwiczenia wzmacniające niestety powodują powrót napięć, a zastosowanie po nich rozciągania może wręcz spowodować mikro urazy i ... powracają bóle, usztywnienie i abarot można się rehabilitować. Największy problem jest z rozluźnieniem w czasie jazdy. Mięśnie cały czas mają zapamiętany dopuszczalny zakres, poza którym pojawia się ból i oczywiście blokują ruch. Po powrocie do domu maści rozgrzewające, a i tak ból w pachwinach jak cholera. Najlepszą, choć fatalną metodą jest stała jazda na ostrym Naproxenie. Może ma ktoś podobne problemy i mógł by podzielić się jak ćwiczy, u kogo się leczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co (odpukać) problemów nie mam ale mam znajomego który miał złamaną miednicę i wiele problemów z tym związanych. Radzi sobie prosto - basen, basen i tylko basen a zimową porą jeździ tylko na stoki w pobliżu których jest basen. Ostatnio szuka takich z ciepłymi wodami termalnymi :) i zarówno przed jak i po jeździe sobie zalicza. Ponoć to jedyna metoda. Ćwiczenia w basenie pozwalają zarówno się rozgrzać, ponaciągać jak i nie obciążają zbytecznie stawów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Radzi sobie prosto - basen, basen i tylko basen a zimową porą jeździ tylko na stoki w pobliżu których jest basen. Ostatnio szuka takich z ciepłymi wodami termalnymi :) i zarówno przed jak i po jeździe sobie zalicza. Ponoć to jedyna metoda. Ćwiczenia w basenie pozwalają zarówno się rozgrzać, ponaciągać jak i nie obciążają zbytecznie stawów.

Jest to jakaś metoda, ale trzeba uważać bo "żabka" jest szkodliwa dla stawów. Najlepiej na plecach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś metoda, ale trzeba uważać bo "żabka" jest szkodliwa dla stawów. Najlepiej na plecach.

Przecież nikt tu nie mówi o pływaniu :) Samych ćwiczeń które możesz do siebie (i konkretnej kontuzji) dopasować jest od groma. Wydaje mi się iż Tobie wystarczyło by szybkie chodzenie w wodzie po np. pas/piersi + dodatkowo jakieś lekkie ćwiczenia na stawy biodrowe (unoszenie/wymachy nogami pod wodą itp.). Żadnej kulturystyki czy bólu, tylko lajtowa gimnastyka. A już na stoku pamiętaj - jeździsz dla siebie a nie dla innych więc nie musisz się forsować. Powolutku a forma przyjdzie sama. Nie wiem gdzie jeździsz na narty... podpowiem tylko że w tamtym roku w Bukowinie Tatrzańskiej otworzyli nowy aquapark i jak się nic nie zmieniło to masz na niego darmowy wstęp zakupując karnet na wyciągi. Wyciągi co prawda "takie sobie" ale aquapark całkiem, całkiem :). [ame="http://www.youtube.com/watch?v=hXNteuRhzRg"]YouTube- Aquapark - Termy Bukowina Tatrza?ska 7.12.2008[/ame]

Użytkownik RysiekVR edytował ten post 23 grudzień 2009 - 14:30 add

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Nie wiem gdzie jeździsz na narty... podpowiem tylko że w tamtym roku w Bukowinie Tatrzańskiej otworzyli nowy aquapark i jak się nic nie zmieniło to masz na niego darmowy wstęp zakupując karnet na wyciągi. Wyciągi co prawda "takie sobie" ale aquapark całkiem, całkiem :). YouTube- Aquapark - Termy Bukowina Tatrza?ska 7.12.2008

Masz rację z tym forsowaniem, ale na stoku tracę głowę. Będąc rok temu w okolicach BT korzystałem z aquaparku w Bukowinie. Faktycznie relaks prima sort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...