Skocz do zawartości

Gogle, uniwersalna szybka - jaka?


Asia*

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje gogli, mam wąską twarz, trudno jest mi jakieś wybrać. Na rynku jest ogromny wybór bursztynowych gogli, ale takie już mam. Na twarzy leżą dobrze, wszystko byłoby ok, ale szczerze nie lubię tego pomarańczowego koloru... Jaki kolor szybki powinnam szukać by były jak najbardziej uniwersalne? Zarówno na słoneczne jak i pochmurne dni... Oprócz bursztynowych czy pomarańczowych, jak zwał tak zwał... Może jakieś modele się komuś nasuną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje gogli, mam wąską twarz, trudno jest mi jakieś wybrać. Na rynku jest ogromny wybór bursztynowych gogli, ale takie już mam. Na twarzy leżą dobrze, wszystko byłoby ok, ale szczerze nie lubię tego pomarańczowego koloru... Jaki kolor szybki powinnam szukać by były jak najbardziej uniwersalne? Zarówno na słoneczne jak i pochmurne dni... Oprócz bursztynowych czy pomarańczowych, jak zwał tak zwał... Może jakieś modele się komuś nasuną?

Nie ma uniwersalnych :). Sam właśnie będę kupował nowe patrzałki bo stare już trochę porysowane i źle widać. Do szczęścia potrzebujesz trzech szybek: Bursztynowa na mgłę i złą widoczność, wyostrza kontury. Bezbarwna na nocne jazdy. Szara najlepiej polaryzacyjna na mocne słońce. To w zasadzie podstawowy zestaw który ma całą masę odmian niemniej to minimum na każdą aurę. Od siebie dodam... nie sugeruj się w wyborze tylko wyglądem. Damskie gogle zwykle są mniejsze co czasami skutecznie zawęża pole widzenia !. Zwróć na to uwagę.

Użytkownik RysiekVR edytował ten post 12 grudzień 2009 - 14:13 coś mi sie jeszcze przypomniało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje gogli, mam wąską twarz, trudno jest mi jakieś wybrać. Na rynku jest ogromny wybór bursztynowych gogli, ale takie już mam. Na twarzy leżą dobrze, wszystko byłoby ok, ale szczerze nie lubię tego pomarańczowego koloru... Jaki kolor szybki powinnam szukać by były jak najbardziej uniwersalne? Zarówno na słoneczne jak i pochmurne dni... Oprócz bursztynowych czy pomarańczowych, jak zwał tak zwał... Może jakieś modele się komuś nasuną?

Najbardziej uniwersalne są właśnie szybki bursztynowe (pomarańczowe) , mają najszerszy zakres przepuszczalności światła od 25-60%:) . Tu jest fajny artykuł o goglach http://narty.gazeta....28,3751792.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uniwersalnych :)

To mnie zaskoczyłeś :) Mówi się, że bursztynowe są "uniwersalne" i o taką uniwersalność mi chodziło, ale w innych kolorach :)

Od siebie dodam... nie sugeruj się w wyborze tylko wyglądem. Damskie gogle zwykle są mniejsze co czasami skutecznie zawęża pole widzenia !

Ale nawet te damskie są na mnie często za szerokie :(

polecam Niebieski kiedys używalem lecz malo takich (tak mi sie zdaje). Bardzo ładnie wygląda ;]

Nie chodzi o to, żeby ładnie kolor wyglądał, a żeby były praktyczne. Chociaż jak się da połączyć te dwie cechy to czemu nie :D

Najbardziej uniwersalne są właśnie szybki bursztynowe (pomarańczowe) , mają najszerszy zakres przepuszczalności światła od 25-60%:) . Tu jest fajny artykuł o goglach http://narty.gazeta....28,3751792.html

Wiem wiem, ale tak jak pisałam, nie lubię tego koloru, nie lubię patrzyć przez te bursztynowe. Dwie pary Uvexów miałam bursztynowe i nie udało mi się do kolorku przekonać :( dlatego szukam takich, które będą najbardziej uniwersalne ale nie będą pomarańczowe :) Dzięki za link, zaraz go zgłębię :)

Użytkownik Asia* edytował ten post 12 grudzień 2009 - 15:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.aiconsp...oroslych-1.html Gogle do wyboru do koloru a szybek 2x tyle :) A może zamiast gogli chciałabyś okulary ? 3 szybki do wymiany: http://www.allegro.p...enne_szkla.html To już nie to co gogle ale z pewnością bardziej atrakcyjny wygląd mają :)

Użytkownik RysiekVR edytował ten post 13 grudzień 2009 - 09:23 add

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje gogli, mam wąską twarz, trudno jest mi jakieś wybrać. Na rynku jest ogromny wybór bursztynowych gogli, ale takie już mam. Na twarzy leżą dobrze, wszystko byłoby ok, ale szczerze nie lubię tego pomarańczowego koloru... Jaki kolor szybki powinnam szukać by były jak najbardziej uniwersalne? Zarówno na słoneczne jak i pochmurne dni... Oprócz bursztynowych czy pomarańczowych, jak zwał tak zwał... Może jakieś modele się komuś nasuną?

Witam. Tu masz artykuł o goglach http://www.skiforum....68&postcount=20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast gogli chciałabyś okulary ?

Nie chcę okularów, potrzebuję gogle, które (kiedyś :P) będą kompatybilne z kaskiem :) szybalski, napisałeś w tamtym temacie: "soczewki uniwersalne (szare, żółte, brązowe, bursztynowe, pomarańczowe) przepuszczają 25-60% światła, Mogą być stosowane w każdych warunkach pogodowych i terenowych". To co pisałam wcześniej, często w przeróżnych artykułach pisze się o szarych uniwersalnych goglach. Jaki ten szary musi być? Bo odcieni szarości jest multum, a pewnie każdy szary inaczej przepuszcza światło. Jakie szare szybki mam szukać? Bo tych pomarańczowych kolejny sezon nie przeżyję... A może po prostu szukać na opakowaniu oznaczenia ile światła przepuszczają?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu w tym linku u dołu strony jest tabelka , objaśniająca "co z czym się je" :) http://www.allegro.p...olaryzacja.html Ps. dodam tylko,że najbardziej uniwersalne są gogle o przepuszczalności w granicach 30-60% - w nich pojeździmy zarówno w dzień jak i późnym wieczorem, czy nawet w nocy :)

Użytkownik IVEN edytował ten post 13 grudzień 2009 - 10:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...