Skocz do zawartości

Fischer Soma MX 9


mm2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem wczoraj po dłuższych przymiarkach MX9 jako ze uważnie czytałem wasze posty o dobrym dopasowaniu do nogi to znalazlem odpowiedni model i chyba jest ok tym bardziej ze zawsze mialem problemy ze zbyt luzna piętą i tu jest chyba ok. Szukałem oczywiscie z odpowiednim flexie jak na moje umiejetnosci 6 180cm 85kg nart XO3 flex 100 cena tez nie byla chyba zla bo 500zl w moich starych alpinach o flexie nienanym jak i tez modelu zawsze bolaly mnie lydki po ok 2 godzinach na stoku. gdzies czytalem ze jest system w tych butach w ktorym jest mozliwosc dopasowania do łydki czy ktos wie o co chodzi ? gdyby ktos mi jeszcze rozwiklal lopatologicznie te systemy : Thermo Fit, Dynamic Shock Absorber, Cuff Trim Device, Liner Construction Indicator, Double Canting

Użytkownik mm2 edytował ten post 09 październik 2009 - 10:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) flex 100 cena tez nie byla chyba zla bo 500zl

rzeczywiscie - bardzo OK :)

w moich starych alpinach o flexie nienanym jak i tez modelu zawsze bolaly mnie lydki po ok 2 godzinach na stoku.

Hipoteza jest taka, ze jezdzisz za bardzo dociazajac przody (?). Moze to wynikac ze zlej pozycji albo ze zbyt miekkiego sprzetu (narty + buty) na zasadzie: ty chcesz dociazyc przody a sprzet nie chce :)

gdzies czytalem ze jest system w tych butach w ktorym jest mozliwosc dopasowania do łydki czy ktos wie o co chodzi ?

Cuff Trim Device :) http://www.skionline...=18&id_txt=1202

gdyby ktos mi jeszcze rozwiklal lopatologicznie te systemy : Thermo Fit, Dynamic Shock Absorber, Cuff Trim Device, Liner Construction Indicator, Double Canting

Cuff Trim Device - jw. Thermo Fit - wkladka formowana termicznie, wygrzewasz -> zakladasz -> formujesz Dynamic Shock Absorber - kawalek gumy w pietce ...chyba :) Micro Buckles - nie pytasz to juz pewnie wiesz ze to "krecone" klamry Slider - ...slizgacz :) pewnie, ze sie latwo zaklada Liner Construction Indicator - jakis wskaznik - nie wiem czego, ale na pewno cos super-ekstra niezbedne ;) Double Canting - poprawiasz nature czyli krzywe nogi, w obie strony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz za link takze dziekuje Specjalny mechanizm w tylnej czesci cholewki Cuff Trim Device pozwala na indywidualne dopasowanie buta w zaleznosci od obwodu lydki no dobrze ale ja nic nie widze :) ma moze ktos buty z tej serii i powie mi czego szukac :D ?

Masz z tylu takie cos pomaranczowe? A pod paskiem chyba jest srubka? To powinno byc to :) Pogrzeb za tym tutaj moze: http://pl.fischerspo...?id_group=40042
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermo Fit - wkladka formowana termicznie, wygrzewasz -> zakladasz -> formujesz a dokladniej bo jestem laikiem ?

Witam. Najlepiej to tak: wkładasz do butów suszarki które służą do suszenia butów narciarskich jak już się nagrzeją buty w środku czas około 15-20 min wkładasz nogę zapinasz buta i tak w nim siedzisz wtedy wkładka buta będzie formowała się pod Twoją stopę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle ja za fischery 120 flex dałem 650 pln ( po znajomości) po czym po 2 razach na stoku okazało się że nie wytrzymam w tych butach ^^ tzn jeździło się dobrze lecz stanie w kolejkach nogi mi odpadały... nie dały mi nic regulacje/rozgrzewanie i tak butów po powrocie z 5 dniowego wyjazdu się pozbyłem kupiłem nordice doberman i świetne buty ^^ tylko że w zeszłym roku miałem nr buta 41 już jest 42,5 :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zastanawiam sie czy nie kupilem za malych. na cienkiej skarpetce nie mam za duzo pola manewru zwlaszcza przy palcach. Gdy mam zalozone buty czuje ze w prawej stopie duzy palec zaczyna cierpnąć z powodu slabego doplywu swiezej krwi :D mam nadzieje ze na stoku buty sie troche rozbija inaczej bedzie kiepsko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zastanawiam sie czy nie kupilem za malych. na cienkiej skarpetce nie mam za duzo pola manewru zwlaszcza przy palcach. Gdy mam zalozone buty czuje ze w prawej stopie duzy palec zaczyna cierpnąć z powodu slabego doplywu swiezej krwi :D mam nadzieje ze na stoku buty sie troche rozbija inaczej bedzie kiepsko.

Witam. Jeśli są to buty nowe to z pewnością się troszke rozbiją po paru dniach jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...