Skocz do zawartości

długie niebieskie trasy we Włoszech


krotosz

Rekomendowane odpowiedzi

Długie niebieskie trasy we Włoszech: Przejeżdżałem takie trasy w regionie "Dolomiti Superski" n.p. Są to: 1. Dolomiti Superski - rejon Trevalli - około 9 km. długości 2. Dolomiti Superski -pomiędzy rejonami Val di Fassa a Val Gardena - będzie z 7 km. (do miejscowości Wolkenstein) 3. Dolomiti Superski - rejon Alta Badia - jakieś 5 km. 4. Dolomiti Superski - pomiędzy rejonami Val di Fassa a Arabba (jednak, żeby powrócić na początek tej trasy trzeba skorzystać z trasy czerwonej najpierw) Kliknij tu, żeby obejrzeć video z nagrania na GPS całodziennych przejazdów w regionie DS. Wszystkie te trasy są pod jednym karnetem zwanym "Dolomiti Superski". Rejony "Alta Badia" - "Val di Fassa" - "Val Gardena" - "Arabba/Marmolada" połączone są w jeden system tras i wyciągów nie wymagający dojazdu innymi środkami transportu. Rejon Trevalli natomiast wymaga dojazdu samochodem lub ski-busem. W sumie karnet DS obejmuje 12 rejonów i ok. 1200 km. tras. Być może, w regionie DS jest więcej takich tras ale trzeba by było przestudiować wszystkie mapki na ich portalu. Kiedyś podawali tam parametry tras w poszczególnych rejonach ale ostatnio ich nie znalazłem. W zasadzie tego typu tras można się spodziewać w każdym rejonie narciarskim gdzie jest odpowiednio duża różnica wzniesień. Nie znaczy to oczywiście, że muszą one tam być więc trzeba by to sprawdzić dokładnie na poszczególnych portalach. Teoretycznie tego typu trasy mogą wystąpić począwszy od 875 m. różnicy wzniesień. Tereny narciarskie o odpowiedniej różnicy wzniesień można znaleźć n.p. w tabeli Rankingu Terenów Narciarskich (jeden z wątków na tym forum) Artykuł p.t. "Najdłuższe Trasy Narciarskie" - tłumaczenie z angielskiego Pozdrowienia, Ryszard Kowalczuk ---------------------- Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą 1 2 3

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 29 lipiec 2009 - 10:56 polskie czcionki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby znaleźć najdłuższą trase niebieską to trzebaby przeanalizowć zestawienia tabelaryczne poszczególnych regionów, a na to nie bardzo mam chęć. Natomiast z moich doświadczeń w kilku regionach we Włoszech mogę polecić Alta Badię, jest tam duzo malowniczych łatwych tras, które stanowia ponad 50% tras tego regionu (tj ok 70km niebieskich tras). Chyba, ze chodzi Ci o jedna długą trasę bez przesiadki na wyciąg - to niestety zasiadaj do mapek w internecie i szukaj. Ale jeśli nie o to Ci chodziło i chcesz pojeździć na dużej ilości łatwych tras to Alta Badia jest moim zdaniem takim miejscem. Tre Valli i Alpe di Siusi to kolejne takie miejsca. Faktycznie Belamonte w Val di Fiemme jest długa i moze ukontentować wielbicieli tras w kolorze blue. Ja stawiam na Alta Badia -powinna Ci się spodobać. Może poszukaj wtedy kwatery w San Cassiano, to takie troszke tańsze miejsce niż np Colfosco, a do wyciagów na niebieskie trasy blisko. http://www.altabadia...alta-badia.html

Użytkownik seniorka edytował ten post 30 lipiec 2009 - 13:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

A ja polecam się podszkolić i nie bać jeździć na czerwonych trasach, a w Polsce nawet na czarnych które wymierają śmiercią naturalną: http://sredniowiecze...l/pandemia.html  [jak np. ta na Pilsku]. Trzeba brać pod uwagę, że jak jesteś w Alpach i zasuwasz jakby po pustyni, to się wydaje, że się prawie stoi... I to jest zmyła... osiąga się tam o wiele większe prędkości i niestety precyzja ruchów musi być o wiele większa. Jedna mała pomyłka i lecisz... Lepiej się uczyć, niż podchodzić do wszystkiego zapobiegawczo. 2 dni i z niebieskich tras jeździsz czerwone bez strachu ale i bez brawury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...