Skocz do zawartości

Salomon Falcon 10


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Salomon co do zasady ma dość szeroką skorupę. Flex'u też nie maja zaniżonego. jeździłem sezon na ich poprzednikach i były najwygodniejszymi butami, na jakich jeździłem tylko niestety wtedy jeszcze nie wiedziałem, iż ten super komfort oznaczał lekkie luzu pomiędzy stopą, a skorupą. Poczytaj forum...dość sporo jest o doborze butów...proponuje pochodzić w nich z godzinkę i na pewno nie kupować w ciemno. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nikt w tych bytach nie jeździł:D w związku z tym zakupiłem Falcony CS Pro i gdy tylko spadnie pierwszy śnieg napiszę coś więcej o tych "cholewkach" po wstępnych przymiarkach wydają się być dobre! Pozdrawiam, do pierwszego śniegu:)

Witam! Nie jeździłem w Falconach 10 ale mierzyłem niestety i po ok 20-30 min poddałem się ból stopy nie do wytrzymania. prawdopodobnie za wąska skorupa. Myślałem również o PRO CS ale doszedłem do wniosku że nie zaryzykuje ok 1800 zł dla niewygodnego buta. No ale każdy z nas ma inną stopę. Ale ogólnie to szkoda bo bardzo fajne wykonanie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zwracam się do użytkowników Falconów 10 . Mam problem. A w zasadzie to dopiero mogę go mieć , bo jeszcze butów nie zakupiłem (i być może nie zakupię). Najpierw PLUSY: - świetnie trzyma - odpowiednia sztywność - wg mnie najsztywniejsze ze wszystkich 110 - dobra wysokość - dobra szerokość - wysoka jakość wykonania i jeden minusik - po kwadrancie drętwieje mi stopa :eek:. Gdyby nie to, że żaden but mi tak nie leżał to oczywiście nie brał bym ich pod uwagę. Dziwne co? niby mi leży a jednak drętwieje. Drętwieje, a jednak ciągle o nich myślę. Mam kłopoty z krążeniem i to może być powód, a ten but jak żaden inny trzyma moje niskie podbicie. Obejmuje mnie perfekcyjnie poniżej kostki i właśnie z tego miejsc zaczynam czuć drętwienie. Stopa pod zaczerwieniiona równomiernie bez przesadnych nagniecień. Reszta pseudo twardych butów jest luźna i ten problem nie występuje. Może z przyzwyczajenia za bardzo ściągnąłem klamry. W zasadzie to dałoby się na nich zjechać bez zapinania ;) Ale wracam do pytania. Czy miał ktoś podobny problem i jak to się skończyło? Czy można zaryzykować i przyjąć , że to się ułoży (termoformowanie)? Jeśli spękam to się pewnie skończy na speedmachin - to jest but faktycznie komfortowy jednak nie to trzymanie i obawiam się, że czas mu będzie mało służył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeden minusik - po kwadrancie drętwieje mi stopa :eek:. Może z przyzwyczajenia za bardzo ściągnąłem klamry. W zasadzie to dałoby się na nich zjechać bez zapinania ;)

Tak to może być problem zbyt mocno spiętych butów. Wiele osób tak robi przesiadając się z miękkich butów gdzie musieli mocno spinać klamry by but lepiej trzymał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to może być problem zbyt mocno spiętych butów. Wiele osób tak robi przesiadając się z miękkich butów gdzie musieli mocno spinać klamry by but lepiej trzymał.

Z pewnością wiele osób przesiadając się z miękkich butów tak robi. Być może i Ci przesiadający się z twardych które mocno dopinali też tak robią. Należę do tych drugich - aktualne buty trochę się przez 7lat już uklepały - więc postanowiłem poszukać nowych. Falcon jako jeden z niewielu nie jest miększy od moich aktualnych. Zawsze jest taka pokusa , że jeśli się da to się dociąga bardziej - naturalny odruch skoro szuka się czegoś co trzyma. Nie które modele posiadają specjalnie przedłużane klamry by "zacisnąć imadło". Obawiam się, że takie tylko dopięte nie będą mnie do końca satysfakcjonowały. Choć jakoś to się na nich da zjechać zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...