Skocz do zawartości

Jakie są najdłuższe wyciągi na świecie w poniższych kategoriach ?(i gdzie):)


Michel

Rekomendowane odpowiedzi

Najdłuższe wyciągi orczykowe są na pewno w Szczyrku bo na całym świecie takie wynalazki wymienili już dawno na krzesła ;) Pozdrawiam

i tu sie mylisz w obu punktach 1/ jest duzo dluzszych od szczyrku (np lake louise) 2/ nie wszystkie wymieniono, czasami lepiej jest trzymac orczyk (wiatry) lub po prostu nie ma a pieniedzy na inwestycje (chile, argentina)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najdłuższe wyciągi orczykowe są na pewno w Szczyrku bo na całym świecie takie wynalazki wymienili już dawno na krzesła ;) Pozdrawiam

W Polsce, gdzie branża turystyki narciarskiej przeżywa ciągły wieloletni głęboki kryzys niedofinansowania wymiana orczyków na droższe krzesełka jest głupotą. Znacznie mądrzej byłoby stawiać krzesełka i gondole w nowych miejscach a istniejące już orczyki pozostawić w spokoju (ewentualnie odremontować). Pozdrowienia, Ryszard Kowalczuk ---------------------- Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą 1 2 3

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 28 lipiec 2009 - 19:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolei gondolowa Peak2Peak która bije 4 światowe rekordy: - największa odległość pomiędzy słupami - 3.024km - w najwyższym punkcie z kabiny do ziemi jest - 436m - około 14km liny - najdłuższa gondola typu 3S ( 3 liny , 2 nośne i jedna ciągnąca ) W Chinach jest kolejka typu 6MGD ( 6osobowe kabiny ) która ma kilkanaście kilometrów. Oczywiście , są tam stacje "przewojowe" ,a transportuje ona ludzi z lotniska na wyspa i do centrum miasta. Nie pamiętam już jaka est jej dokładna długość. Najdłuższy orczyk w Europie był kiedyś Świeradowie-Zdroju ( slupy stoją ) jednak od wielu lat jest nieczynny. Ma około 1300m (1.3km)

o nie nie kolego najdłuższy orczyk na świecie to jest w Sillian i ma ze 2km napewno, pozdrawiam Rossi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wszystkich, ale z tych orczyków którymi jeździłem zdecydowanie najdłuższy jest ten w SaasFee. Nazywa się Saaschetz i ma długość ~2370m. Length: 2370m Altitude: 2869m/3169m Power: 1200 Personen/Std Więcej info: http://ski.intermaps...dex.swf?lang=en pamiętam dokładnie bo jeżdziłem ze zwoim 4 letnim dzieckiem i jak musiałem trzymać niżej orczyk, aby małemu było wygodnie to na górze miałem wrażenie, że dojechałem na sam Everest :) Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi znany istniejacy wyciąg orczykowy na Wielka Sowę (z Potoczka czy Lasocina - różnie dziś nazywają) kolo Wałbrzycha pokonuje łącznie trasę jakieś 1350 m. długości przy 310 m. różnicy wzniesień (zobacz na GPSies) - z tym, że jest on 2 odcinkowy a więc w zasadzie są to 2 wyciągi ustawione w 1-dnej linii prostej. Wyciąg ten powstał jeszcze za PRL-u ale ostatniej zimy chodził i nawet dość obficie naśnieżyli dolną część trasy. Ale - w zasadzie długością nie ma się co chwalić. Ważniejszą sprawą jest tu jak szybko przedostaniemy się danym wyciągiem na jak największą wysokość, skąd będziemy mieli jak największą możliwość różnorodnych zjazdów - najlepiej trasami o różnorodnej trudności a więc też i różnorodnej długości - pamiętajmy również, że z długością rośnie czas wjazdu. Reasumując wyciąg jest tym bardziej pod tym względem efektywny im bardziej strome zbocze po którym biegnie (wtedy maleje długość jak i czas wjazdu również) oraz im większą pokonuje różnicę wzniesień - a więc na szczyt jak najkrótszą drogą. Pozdrowienia, Ryszard Kowalczuk ------------------ Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą 1 2 3

... Najdłuższy orczyk w Europie był kiedyś Świeradowie-Zdroju ( slupy stoją ) jednak od wielu lat jest nieczynny. Ma około 1300m (1.3km)

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 01 wrzesień 2009 - 23:09 dodałem treść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...