Skocz do zawartości

Tigershark 10 ft Power Switch


wojtekgebala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chcialbym zapytac co sadzicie o tych nartach glownie osoby, ktore juz na nich jezdzily.. Interesuje mnie tez opinia o PS tzn czy model Tigershark 10 ft bez PS odstaje od narty z PS i jak wyglada charakterystyka narty bez PS to jest na jaka jazde jest ta narta nastawiona.. czy tez jest to wtedy allmountain.. Pozdrawiam

Użytkownik wojtekgebala edytował ten post 24 luty 2009 - 19:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie:http://www.skiforum....ight=tigershark

za duzo to mi nie dalo.. do tego jeszcze doszly volkl crosstiger'y titanium oraz carbon.. szukam na internecie roznych opisow ale nawet na stronie producenta nie pisza zbyt wiele o specyfikacji nart.. Moglby ktos wyroznic roznice pomiedzy Tigershark 10Ft oraz Crosstiger Carbon?? Z gory dzieki

Użytkownik wojtekgebala edytował ten post 27 luty 2009 - 13:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak.. czy tigershark'i 10ft sa bardziej wszechstronne tzn na przygotowane i mniej przygotowane trasy?? W sklepie mi powiedziano ze tigershark'i sa szersze dlatego lepiej sie na nich jezdzi w roznych warunkach natomiast crosstiger'y sa allmountain ale na przygotowane trasy.. to jak w koncu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo stana w moim pokoju te nartki http://www.skionline...&id_modelu=2625 testowałem je w tym roku w Kaprun w nieciekawych warunkach na Schmitten...idą pieknie na zlodzonym sniegu i po muldach też bez problemu..... i są z sezonu 07/08 więc cena jest "normalna"....jak jestes ciężki to wez Carbony są ponoć troche bardziej twarde...ja mogłem wypożyczyć Titanium bo tylko takie były(nie są często spotykane w rentalu) i jestem bardzo zadowolony....Tigersharki to tez ciekawe narty...mój znajomy kupił rok temu,ale ta srebrna wiechrznia powłoka strasznie sie rysuje i od strony estetycznej to mały minus...no ale z gustami sie nie dystutuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Na temat Tigersharka 10ft bez PS coś już skrobnąłem na forum http://www.skiforum.....ght=tigershark Powyżej masz link. Crosstigera Carbon nie ujeżdżałem i nie chcę się opierać na opiniach z netu. Lepiej zapytać kogoś, kto na niej jeździł. Tigershark jest nartą dość wszechstronną, nadaje się na każde warunki, na mniej lub bardziej przygotowanych stokach. Poza trasę moim zdaniem nie, gdyż sama narta nie należy do najlżejszych, próbowałem wyjeżdżać poza trasy we Włoszech - 3m śniegu pod butem, ale przy mojej wadze skutek był niespecjalnie zadowalający, a i ze śniegu później nie było łatwo się wygrzebać :) pOZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Na temat Tigersharka 10ft bez PS coś już skrobnąłem na forum http://www.skiforum.....ght=tigershark Powyżej masz link. Crosstigera Carbon nie ujeżdżałem i nie chcę się opierać na opiniach z netu. Lepiej zapytać kogoś, kto na niej jeździł. Tigershark jest nartą dość wszechstronną, nadaje się na każde warunki, na mniej lub bardziej przygotowanych stokach. Poza trasę moim zdaniem nie, gdyż sama narta nie należy do najlżejszych, próbowałem wyjeżdżać poza trasy we Włoszech - 3m śniegu pod butem, ale przy mojej wadze skutek był niespecjalnie zadowalający, a i ze śniegu później nie było łatwo się wygrzebać :) pOZDRAWIAM

pare przyczyn moglo sie zlozyc; jezdziec za krotka narta ciezar narty nie ma tu wiele do powiedzenia; roznice sa tak nieznaczne, ze wystarczy wziac komorke i aparat i juz jest wyrownane.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość narty ok przy 176 cm wzrostu - 168 cm, więc wychodzi na to, że jeździec...

nie bylbym taki pewny; przy twoim wzroscie (zakladajac przecietna wage) powinienes miec narte ok 180 zeby byla przyzwoita w glebokim sniegu.........168 dla ciebie to troche wiecej niz lyzwy w takich warunkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga więcej niż przeciętna :). Poza tym nie dodałem, iż jazda odbywała się na Tigershark 10 Ft Kromica bez PS co nie jest bez znaczenia. Narta była kupowana z myślą o jeździe na trasach przygotowanych, gdzie sprawdziła się znakomicie. Pozdrawiam

jestem ostatnim ktory by demonizowal szczegoly, ale tym bardziej nie spodziewal bym sie zeby ta narta byla wysmienita off piste EDIT; W TEJ DLUGOSCI DLA TYCH PARAMETROW JEZDZCA czyli ..............jezdziec powinien byc OK:):):)

Użytkownik jan koval edytował ten post 02 marzec 2009 - 23:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłny się ktoś jasno wypowiedzieć na temat tych dwóch nart.. bo dwie osoby na forum to troche malo a napewno ktos na nich torche pojezdzil?? prosze o dwa krotkie opisy do nart; 1. Volkl TigerShark 10Ft ( z PS oraz bez PS) oraz 2. Volkl Crosstiger Carbon zalezy mi na tym aby sie dowiedziec: 1. ktora narta jest bardziej wszechstronna ?? 2. ktora narta nadaje sie do szybszych zjazdow na dobrze i srednio przygotowanych stokach z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do tej pory nie uzyskałeś satysfakcjonującej Cię odpowiedzi to być może już takiej nie uzyskasz na tym forum, a na konkretną nartę sam musisz się zdecydować. Narty o które pytasz są raczej niedostępne w polskich wypożyczalniach stąd też jest problem z ich testowaniem. Ceny również nie należą do najniższych, dlatego też niewiele jest pewnie osób, które jeździły na obu nartach, które Cię interesują. Być może w przyszłym tygodniu będę mógł napisać dla Ciebie jakieś porównanie wymienionych przez Ciebie modeli, ale już na sezon 2009/2010, gdyż wszystko wskazuje, że będzie mi dane testować całą kolekcję na przyszły sezon :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś jeździłem na obu nartach tj. Tigershark 11 ft I Crosstigerze Carbon w trudnych warunkach (padający mokry śnieg). Tigershark 11ft to całkowita nowość Völkla na przyszły sezon, wyposażona jest jako jedyna z nowej kolekcji Tigershark w Power Switch. 8ft I 10ft będą bez PS, nie będzie w ogóle Tigersharka 12ft. Ale o tym może innym razem. Wracając do pytań Wojtka - obie narty świetnie sobie radzą zarówno na stoku twardym wyratrakowanym, jak I w trudnych warunkach na przygotowanych stokach. Nartą bardziej wszechstronną jest Tigershark, gdyż nadaje się również na wypady pozatrasowe, z tym, że moim zdaniem poza trasą bardziej sprawdzi się 12ft lub nowa 11ft nż 10 ft. Osobiście z tych dwóch nart wybrałbym Tigersharka, choć wybór nie jest łatwy, gdyż Crosstiger Carbon jest również świeną nartą. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę poczujesz w jeździe na różnych nastawach PS. Przydatna rzecz w zmieniających się warunkach na stoku. Poza tym narta z PS jest nieco twardsza przy nastawie na Power niż w przypadku narty bez PS. Teraz można wyrwać coś w niezłych promocjach więc jeśli nie ma dużej różnicy w cenie warto dopłacić do PS, choć opinie pewnie będą różne. Jeśli różnica w cenie jest znaczna odpuściłbym PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...