Skocz do zawartości

Skala wypięcia


wincek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,moja waga to 68 kg narty Elan sl wiązania miałem ustawione na70 kg poprzednio używałem butów Salomon flex 90 i nigdy narty mi się nie wypięły,kupiłem nowe buty Fischer heatfire flex 105i dzisiaj na HARENDZIE wypięła mi się narta przy dużej szybkości . pytanie na jaką wagę powinienem ustawić wiązania żeby się to nie powtórzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przy wadze 68 kg ustawione wiązania masz na pozycji "7", tak? Jeśli tak to jest i w trakcie jazdy narta się wypięła, to albo but był źle wpiety /może śnieg miałeś na podeszwach, albo to wina wiązań tzn. ich zużycia .... zrób diagnostykę wiązań. jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie-przy szybkiej jeździe. Gdybym ja ustawił sobie wiązanie za pomocą tabeli biorąc pod uwagę wzrost,wagę ,długość skorupy,poziom zaawansowania,to wychodzi mi 8,5 DIN. Ale jazda weryfikuje te ustawienia:mam 11,5 DIN,poniżej tej wartości narty po prostu mi odpadają.Szybka jazda to większe siły dynamiczne na linii narta-wiązanie-but i wystarczy chwila,mocniejsze dociśnięcie krawędzi w skręcie i lecisz,chociaż parę dni wszysko grało,pojechałeś w pewnym momencie ostrzej niż zwykle:D.Nikt nie da ci prawidłowej odpowiedzi na ile masz ustawić wiązania,to wychodzi w praniu,a reszta to tylko wytyczne,żeby sobie nie zrobić krzywdy.Lepiej zaliczyć parę upadków i dostroić wiązanie,niż załatwić sobie nóżkę:(. regulować i jeszcze raz regulować:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,moja waga to 68 kg narty Elan sl wiązania miałem ustawione na70 kg poprzednio używałem butów Salomon flex 90 i nigdy narty mi się nie wypięły,kupiłem nowe buty Fischer heatfire flex 105i dzisiaj na HARENDZIE wypięła mi się narta przy dużej szybkości . pytanie na jaką wagę powinienem ustawić wiązania żeby się to nie powtórzyło.

zakladajac,ze wiazania maja prawidlowa skale musisz sprawdzic jeszcze 2 rzeczy; - docisniecie szczek przodu buta od gory, powinno sie ustawiac na "kartke papieru" - docisk wzdluzny wiazania; zwykle reguluje sie dodtakowa sruba albo ustawiajac dlugosc podeszwy buta...... np 8,5 przy niedostatecznym docisku bedzie wypinac jak np 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja szczęk przedniej części wiązania na wysokośc to dzisiaj w nowych rozwiązaniach rzadkość,ale regulacja tyłów choć ma dużą tolerancję bardzo ważna ,zakładam,że tyły masz ustawione prawidłowo,bo narciarz z "8",wyłapałby taki feler.Czystość podeszwy buta jak najbardziej,żeby wiązania działały prawidłowo. Nie wiemy jakie masz wiązania,bo w starych typach tak jak powiedział Jan Koval ustawia się szczęki i to jak u dentysty:D,a niektórym w wiązaniach nie pasują ani na wysokość w stosunku do buta,ale co gorsze w stosunku szczęka do szczęki:D. Nawet jak korzystamy z wyspecjalizowanych serwisów,częściej patrzmy osobiście na wszelkie cyferki,śrubki,podziałki to jak kontrola poziomu oleju czy ciśnienia w oponach w naszym aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jakie masz wiązania,bo w starych typach tak jak powiedział Jan Koval ustawia się szczęki i to jak u dentysty:D,a niektórym w wiązaniach nie pasują ani na wysokość w stosunku do buta,ale co gorsze w stosunku szczęka do szczęki:D. Nawet jak korzystamy z wyspecjalizowanych serwisów,częściej patrzmy osobiście na wszelkie cyferki,śrubki,podziałki to jak kontrola poziomu oleju czy ciśnienia w oponach w naszym aucie.[/QUOTE] mozesz napisac ten fragment wzrozumialym jezyku?? gubisz mnie a to jak sie ustawia wiazania.....hmm powiem tylko tyle; ze cos tam wiem na ten temat. chyba masz doswiadczenia z jakimis felernymi wiazaniami........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,moja waga to 68 kg narty Elan sl wiązania miałem ustawione na70 kg poprzednio używałem butów Salomon flex 90 i nigdy narty mi się nie wypięły,kupiłem nowe buty Fischer heatfire flex 105i dzisiaj na HARENDZIE wypięła mi się narta przy dużej szybkości . pytanie na jaką wagę powinienem ustawić wiązania żeby się to nie powtórzyło.

sprawdź czy skorupy mają jednakową długość w mm i ewentualnie zmień rostaw wiązania.... zmieniłeś buty na twardsze a to też ma znaczenie - dobre serwisy sprawdzają na maszynie takie rzeczy... różnica twardości buta może wpłynąć na ustawienia DIn nawet 1-2 jednostki..... może wzrósł Twój poziom umiejetności i jeździsz bardziej agresywnie ;):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiązaniach z nowszymi rozwiązaniami,które mamy na rynku od uuuuuuu..... czasu,nie ma już ustawiania szczęk przednich śrubami na wysokość,ani każdej z osobna,kiedyś były takie rozwiązania.Dzisiaj sprawa jest prosta czub buta jest znormalizowany według norm ISO,DIN,a resztę dopełniły systemy typu 3D,full diagonal itp.,które z tyłów przeszły na przody i sprawę ułatwiły,pozostaje nam tylko dobrać położenie tyłów,aby skala wypięcia prawidłowo funkcjonowała,ale tu mamy dużą tolerancję. Mam nadzieję,że kolega nasz nie ma wiązań juniorskich,a buty seniorskie,bo wtedy trzeba się bardziej przykładać przy zapinaniu,żeby zrobić to prawidłowo. W komórce stoi 8 par nart wiązania LOOK,FISCHER,TYROLIA i żadne nie mają regulacji szczęk na wysokość,ale kiedyś jak sięgnę pamięcią wszystkie moje narty miały taką regulację. pozdrawiam arturoarturo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiązaniach z nowszymi rozwiązaniami,które mamy na rynku od uuuuuuu..... czasu,nie ma już ustawiania szczęk przednich śrubami na wysokość,ani każdej z osobna,kiedyś były takie rozwiązania.Dzisiaj sprawa jest prosta czub buta jest znormalizowany według norm ISO,DIN,a resztę dopełniły systemy typu 3D,full diagonal itp.,które z tyłów przeszły na przody i sprawę ułatwiły,pozostaje nam tylko dobrać położenie tyłów,aby skala wypięcia prawidłowo funkcjonowała,ale tu mamy dużą tolerancję. Mam nadzieję,że kolega nasz nie ma wiązań juniorskich,a buty seniorskie,bo wtedy trzeba się bardziej przykładać przy zapinaniu,żeby zrobić to prawidłowo. W komórce stoi 8 par nart wiązania LOOK,FISCHER,TYROLIA i żadne nie mają regulacji szczęk na wysokość,ale kiedyś jak sięgnę pamięcią wszystkie moje narty miały taką regulację. pozdrawiam arturoarturo

cos sie widac zmienia bo moje i corek dukes te regulacje maja....... ale masz racje grubosc powinna byc to znormalizowana wiec tym bardziej zagadka, dlaczego tak sie robi to co przytoczyl maniaq ma sens jak najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...