Skocz do zawartości

Cienka kurtka bez ociepliny


metaal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wczoraj nabyłem dla córy fajną kurteczkę O'Neill seria explore. Kurtka ma membranę Deramizax EV 20k/20k ale jest bardzo cienka. Wierzchnia warstwa przypomina Codurę wewnątrz- membrana i pod spodem jakiś mięciutki cieniutki poliester. No i teraz zastanawiam się co pod spód. No bielizna wiadomo. (już jest) Ze swojego doświadczenia, wydaje mi się że polary nie do końca się sprawdzają. Jak jest zimno to i owszem, natomiast jak jest cieplej to mi jest zawsze w 200 za gorąco (moja kurtka jest trochę grubsiejsza) i jakoś słabo z oddychalnością. Jakie macie doświadczenia z drugą warstwą, by zachować dobry transport wilgoci na zewnątrz i by było ciepło w chłodne (nie zimne) dni. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na narty (i nie tylko) trzeba ubierać się „na cebulę" pozwala to na wygodną regulację temperatury panującej pod ubraniem (po prostu zdejmujemy lub zakładamy jedną z warstw odzieży), a poza tym sprawia, że ciało chronione jest kilkoma warstwami ogrzanego powietrza. Układ ten może - w zależności od warunków atmosferycznych - składać się z mniejszej lub większej liczby warstw, zasadnicze to: - pierwsza warstwa izolacyjna (base layer) to zasadniczo bielizna (ale nie tylko, to co styka się bezpośrednio z ciałem). Jej zadaniem jest utrzymywanie ciepła, ale przede wszystkim odprowadzanie pary wodnej z powierzchni ciała. Należy pamiętać, że bielizna oddychająca najlepiej „działa", gdy ściśle przylega do skóry. Bielizna przeciwpotna może być różnej grubości! - główna warstwa izolacyjna. Składa się na nią bluza i spodnie z tkanin typu Polartec lub Windstopper. Oprócz pełnienia funkcji izolacji termicznej zadaniem tej warstwy jest „przetransportowanie" pary wodnej, „zassanej" już przez bieliznę, do membrany warstwy zewnętrznej. Przy dobrej pogodzie ubrania należące do tej warstwy mogą też pełnić rolę warstwy wierzchniej; odnosi się to zwłaszcza do kurtek i spodni windstopperowych, o większej wodoszczelności. - warstwa zewnętrzna. Pełni ją z założenia kurtka z tkaniny „oddychającej". Jej zadania to pozbycie się pary wodnej z wnętrza układu i nie dopuszczenie, by do środka przeniknęły zimne podmuchy wiatru czy opady. Jedna zasada: powierzchnia ciała powinna być sucha i ani wyziębiona, ani przegrzana. Uwaga na koniec (wg mnie najważniejsza), aby się zastanowić przed zakupem nad tym, do czego chcemy używać konkretnej odzieży(jak intensywnywysiłek będziemy w niej wykonywać). Uchroni to nas od wydawania pieniędzy na ubrania, które, tak naprawdę nie są nam potrzebne... Pzdr:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- główna warstwa izolacyjna. Składa się na nią bluza i spodnie z tkanin typu Polartec lub Windstopper. Oprócz pełnienia funkcji izolacji termicznej zadaniem tej warstwy jest „przetransportowanie" pary wodnej, „zassanej" już przez bieliznę, do membrany warstwy zewnętrznej. Przy dobrej pogodzie ubrania należące do tej warstwy mogą też pełnić rolę warstwy wierzchniej; odnosi się to zwłaszcza do kurtek i spodni windstopperowych, o większej wodoszczelności.

Witam Chodzi mi właśnie o drugą warstwę- Wasze doświadczenia i co polecacie. Jakie konkretne modele które dobrze transportują pot dalej od piewszej warstwy. No właśnie o to mi biega. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...