Skocz do zawartości

kurtki - producenci - top10


basia-bma

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie to jest zbyt wielu dobrych producentów... pozatym ze wzgledu na co?? parametry??? cena/jakość?? można by wymieniać spyder, goldwin, kiltec, tenson, craft, rossignol, descente, colmar i jeszcze pewnie ze 20 firm bym wymienił mniejszyh i większych.. tańszych i droższych... pozatym nie można powiedzieć na pewnym poziomie że jedna jest lepsza od drugiej... po prostu na pewnym poziomie sprzęt (kurtke w tym przypadku) wybiera się wedle własnych indywidualnych czasem nie uzasadnionych upodobań... zwykle przy najwyższych modelach bardzo dobrych firm kierować się już można tylko wyglądem... bo jakość jest taka sama pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu jest pytanie na co kogo stać. Trzeba by zrobić kategorie do 500, 1000, 1500, do 5000 Ja jeżdzę w takiej za 1000 i nie wiem co mogłaby mieć lepiej...Pewnie ktoś kto jeździ w takiej za 2000 by mi powiedział... Zawsze się można licytować parametrem oddychalności, ale najlepszą oddychalność ma kurtka rozpięta pod pachami, jeszcze jej nie zapiąłem tam od nowości. Kiedyś jeździłem w jakiejś za 400 z makro i to była kicha, ale podobno nawet za takie pieniądze da się kupić coś rozsądnego. Dla mnie kurtka musi mieć otwieranie pod pachą, i kieszeń na rękawie. Napis nie gra roli, ja akurat jestem przekonany do produktów TNF, bo niezdzierajki są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam na myśli parametry i jakość cenowo można rozdzielić np. do 1000 pln i powyżej 1000 pln

Basia, ale napisz co wg Ciebie znaczy jakość, bo to bardzo ogólne sformułowanie. Na tym forum jest mnóstwo osób, które wiedzą co warto kupić, ale jak tak napiszesz, to nawet nie chce im się odpisać. Co innego przecież kurtka dla kogoś kto jeździ rekreacyjnie, a co innego dla kogoś kto daje czadu za każdym zjazdem. Aha co do kategorii cenowych to dałaś takie, że chyba interesują Cię te do 1000zł albo nie zdajesz sobie sprawy o istnieniu takich spyderów czy descente i jeszcze jakichś innych "dziwnych" marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ważne jest aby kurtka miała dobre parametry - była rzeczywiście nieprzemakalna i oddychająca, membrana od 15 000 wzwyż wiem, którzy producenci są w czołówce (spyder, descente, colmar, kjus, goldwin) i ile kosztują ich kurtki, problem w tym, że nie stać mnie na kurtkę za 2,5 tys i więcej chciałabym wiedzieć jak oceniacie kurtki, które stoją o stopień lub kilka stopni niżej czy np. można zaufać parametrom deklarowanym przez takich producentów jak killtec (nowa linia proffessional z membraną 20000, ale jak dotykam materiału to jakoś trudno mi w to uwierzyć), blizzard, mckinley, online (też deklaruje membranę 20000 - zupełnie nie znam tej firmy) jak oceniacie kurtki blizzard, fischer, phenix, schoeller, stryke, tenson, burton, dynastar, salomon, rossignol (też mają lepsze i gorsze), voelkl, columbia ? mam kurtkę z membraną 10 000, zakładam pod nią 1 lub 2 oddychające warstwy i dalej jestem spocona - nie wiem czy dlatego, że kurtka jest jakiejś włoskiej, nieznanej w polsce firmy (www.sorry.it), która być może przekłamała coś w parametrach, czy spocona będe tak czy siak, nawet w spyderze i nie warto przepłacać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Fischer 2.Elan 3.Atomic 4.Spyder 5.TheNorthFace 6.Iguana 7.Rossignol 8.Blizzard 9.Roxy 10.Salomon Lecz najważniejsze jest aby kurtka miała dobre parametry (oddychalnosć,pzrepuszczalność wody etc...)

Użytkownik M4ster edytował ten post 26 grudzień 2008 - 19:13 zapomnialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga BAsiu a czemu od 15000 wzwyż?? Czyżbys pod kurtką już całkiem goła jeździła?? Bo jeśli masz bielizne i bielizna ma 5000 oddychalności i wchłaniania to i tak 15000 "kurtkowe" jest tak jakby nieużyteczne bo nie odda więcej niz pozwoli bielizna. Dlatego moze zastanowić sie najpierw czy ja na pewno potrzebuje takiej membrany?? Ja spędzam dość dużo na stokach alpejskich i wystarcza mi 5000 membranka na 8 godzin dziennie w zupełności. A firma, cóż to rzezc bardziej mody niż jakości bo iu tak materiały są produkowane nie w wytwórniach odzierzy a w tkalniach i fabrykach chemicznych. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga BAsiu a czemu od 15000 wzwyż?? Czyżbys pod kurtką już całkiem goła jeździła?? Bo jeśli masz bielizne i bielizna ma 5000 oddychalności i wchłaniania to i tak 15000 "kurtkowe" jest tak jakby nieużyteczne bo nie odda więcej niz pozwoli bielizna. Dlatego moze zastanowić sie najpierw czy ja na pewno potrzebuje takiej membrany?? Ja spędzam dość dużo na stokach alpejskich i wystarcza mi 5000 membranka na 8 godzin dziennie w zupełności. A firma, cóż to rzezc bardziej mody niż jakości bo iu tak materiały są produkowane nie w wytwórniach odzierzy a w tkalniach i fabrykach chemicznych. Pozdrawiam.

hmmm nie słyszłam o bieliźnie z membraną 20000 ..., zwykle producenci piszą, ze dobrze / świetnie odprowadza wilgoć, ale ja się nie znam wnioskuję że jeśli pod kurtkę z membraną 10000 mam nie najgorszą chyba koszulkę schoellera i dalej wilgoć nie jest odprowadzana od ciała tak jak bym chciała, to coś jest nie tak - albo potrzebuję bardziej oddychającej bielizny albo bardziej oddychającej kurtki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na szczęście nie potrzebuję takich membran jak 15000. Jeżdzę tylko 8 godzin i potem schodzę ze stoku, wiec w takich membranach nie musze jeździć. Jednak roizumiem ludzi którzy uprawiają skitouring i nie wiedzą czy na nartach spędzą 20 czy 50 godzin i potrzebuja takich membran. Jak dla mnie 5000 w zupełności wystarcza i jeszcze ma zapas. Bywam po 40 dni w roku w Alpach i chyba jeszcze nie zmarzłem i nie przepociłem sie w membranie 5000 :) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem porownanie tylko do Atomica i Rossignola. Widze ze mamy podobna sytuacje finansowa tez zawsze wybieram do tysiaca co nie znaczy ze mam ten tysiac wydac. Kurtki MAcrowe czy allegrowe 20tys membrana za 300zl bym sobie podarowal na twoim miejscu. Nie uzyje tutaj stwierdzenia strata pieniedzy ale jezeli mozesz dolozyc te 300/400zl to warto. Dlaczego? Przede wszystkim fason jakosc materialu, wytrzymalosc. Ja oceniam material troche po dotyku i jak lezy i odrazu wiem z czym mam doczynienia. Do 1 tys Polecam bardzo firme Volkl teraz mam ich kurtke jest po prostu rewelacyjna. Wentylacja fason uklad kieszeni. Parametry nieprzemakalnosci membrany (system nano) u mnie to 15tys ale sa i 20tys. Poprzednio mialem Atomica 10tys, i Rossignola 10tys z obu kurtek bylem bardzo zadowolony ale Volkl ze wzgledu na wygode i system wentylacji znacznie lepiej sie sprawdzil. Mam takze wrazenie jakby kurtki Volkl byly szyte z lepszego materialu. Atomic troche mi puscil po 3 sezonach ale w moim mniemaniu kurtka super sie sprawdzila. Kolega jezdzi w kurtce Fischera tez bardzo chwali. Jezeli masz jakies pytania zapraszam na priv. Jak wejdziesz na strone Volkl tam masz cala kolekcje i te wlasnie z systemem nano. Innych w reku nie mialem. Marzy mi sie Goldwin ale musze znacznie lepiej zarabiac na tyle dobrze zeby mi nie bylo zal:) Pozdrawiam

Użytkownik Przyjazny.eu edytował ten post 27 grudzień 2008 - 14:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czesci tak po czesci nie. Widzisz teraz wiekszosc nawet producentow z Polski szyje w Chinach. Niestety nawet na metkach nie do konca jest prawda. Czasem widzisz za co placisz ja np ubierajac kurtke za 2tys Colmara/Goldwina na prawde czuje roznice. Mysle ze nie jest to spowodowane efektem placebo poniewaz jestem zawsze bardzo sceptycznie nastawiony do wydawania jakichkolwiek pieniedzy:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem porownanie tylko do Atomica i Rossignola. Widze ze mamy podobna sytuacje finansowa tez zawsze wybieram do tysiaca co nie znaczy ze mam ten tysiac wydac. Kurtki MAcrowe czy allegrowe 20tys membrana za 300zl bym sobie podarowal na twoim miejscu. Nie uzyje tutaj stwierdzenia strata pieniedzy ale jezeli mozesz dolozyc te 300/400zl to warto. Dlaczego? Przede wszystkim fason jakosc materialu, wytrzymalosc. Ja oceniam material troche po dotyku i jak lezy i odrazu wiem z czym mam doczynienia. Do 1 tys Polecam bardzo firme Volkl teraz mam ich kurtke jest po prostu rewelacyjna. Wentylacja fason uklad kieszeni. Parametry nieprzemakalnosci membrany (system nano) u mnie to 15tys ale sa i 20tys. Poprzednio mialem Atomica 10tys, i Rossignola 10tys z obu kurtek bylem bardzo zadowolony ale Volkl ze wzgledu na wygode i system wentylacji znacznie lepiej sie sprawdzil. Mam takze wrazenie jakby kurtki Volkl byly szyte z lepszego materialu. Atomic troche mi puscil po 3 sezonach ale w moim mniemaniu kurtka super sie sprawdzila. Kolega jezdzi w kurtce Fischera tez bardzo chwali. Jezeli masz jakies pytania zapraszam na priv. Jak wejdziesz na strone Volkl tam masz cala kolekcje i te wlasnie z systemem nano. Innych w reku nie mialem. Marzy mi sie Goldwin ale musze znacznie lepiej zarabiac na tyle dobrze zeby mi nie bylo zal:) Pozdrawiam

Jeśli chodzi o Volkla zgadzam się z kolegą w całości. Jeżdżę obecnie w kurtce Volkl Tigershark membrana 20.000 system nano, spodnie również Volkl. Całość spisuje się rewelacyjnie. Jeździłem na razie kilka dni w Czechach i tydzień we Włoszech w różnych warunkach pogodowych. Odzież sprawdziła się w 100 %, czułem się w pełni komfortowo, przy padającym mokrym śniegu wewnątrz wszystko suche jak pieprz. Odprowadzanie pary wodnej również znakomite. Cenę pomijam, gdyż otrzymałem zestaw w prezencie. Wcześniej jeździłem w innej odzieży - sporo tańszej więc mam pewne porównanie, a wygląda to mniej więcej w wielkim uproszczeniu tak, że za jakość, komfort użytkownika, markę firmy, która jest gwarantem, że to co na metce jest w rzeczywistości i nowoczesne technologie niestety trzeba zapłacić ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bardzo łatwo sprawdzić, która firma gdzie produkuje. Colmar to dobra firma. I zgadzam się, że za jakość się płaci. Nie kupisz dobrej kurtki narciarskiej z wysoką membraną za 200zł!! no chyba, że jest to model sprzed kilku lat. ale chodzi mi o to, że płacąc za kurtkę 2000zł tak na prawdę płacisz za markę i tak na prawdę możesz zapłacić dużo mniej za zbliżoną jakość tylko nie masz wtedy szpanerskiej metki. Bardzo łatwo to sprawdzić na przecenach- skoro sklep potrafi przecenic kurtkę np. z 1500zł na 450zł i jeszcze na tym zarobić, to czemu od razu nie sprzda kurtki za 450zł? bo całe mnustwo klientów zapłaci o 1000zł więcej, żeby mieć ładną metkę

I tak i nie jak mawiał pewien polityk :). Często firmy narzucają sprzedaż towaru po określonej cenie i sprzedawca tego nie przeskoczy, gdyż nie dotrzymałby warunków umowy. Po sezonie sprzedawcy pozbywają się zalegającego towaru obniżając cenę do kilkudziesięciu nawet procent. Przedstawiony przez Ciebie przykład przeceny z 1500 na 450 zł dotyczy zapewne niewielkiej ilości towaru - końcówek serii zazwyczaj w nietypowych rozmiarach i sprzedawca na tym najprawdopodobniej nie zarabia gdyż obniżając cenę poniżej kosztów własnych zakupu wręcz na tym traci (ale zarobił już wcześniej :) ). Pewnego dnia w Skiteam w Warszawie trafiłem na wielką wyprzedaż, spodobała mi się świetna kurtka przeceniona z 3900 na coś koło 900 zł, ale niestety rozmiary były na mini ludka a nie na faceta 100 kg wagi jak ja :). Z kolei trafiłem w Szczecinie na przecenę świetnej bielizny marki Lofrer z 400 zł na 149 i jestem z niej super zadowolony. Dlaczego sprzedawca nie sprzeda od razu towaru taniej? Odp. Bo nie zarobiłby na własne koszta, podatki, wynagrodzenie pracowników, etc., etc. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Volkla zgadzam się z kolegą w całości. Jeżdżę obecnie w kurtce Volkl Tigershark membrana 20.000 system nano, spodnie również Volkl. Całość spisuje się rewelacyjnie. Jeździłem na razie kilka dni w Czechach i tydzień we Włoszech w różnych warunkach pogodowych. Odzież sprawdziła się w 100 %, czułem się w pełni komfortowo, przy padającym mokrym śniegu wewnątrz wszystko suche jak pieprz. Odprowadzanie pary wodnej również znakomite. Cenę pomijam, gdyż otrzymałem zestaw w prezencie. Wcześniej jeździłem w innej odzieży - sporo tańszej więc mam pewne porównanie, a wygląda to mniej więcej w wielkim uproszczeniu tak, że za jakość, komfort użytkownika, markę firmy, która jest gwarantem, że to co na metce jest w rzeczywistości i nowoczesne technologie niestety trzeba zapłacić ...

zgadzam sie co do volkl'a; chyba jedyna f-ma narciarska ktora robi odziez techniczna na bdb poziomie. z czego to wynika?? z powiazan z f-mi typowo ciuchowymi. o wlasciwosci memebran nie pisze, bo jest oczywiste ze w doskonalej kurtce musi byc najlepsza. obecnie to co odroznia kurtke bdb od doskonalej to ; kroj, design, a pw klejenie szwow, zamki nieprzepuszczajace wiatru, odp kaptury dopasowane do kaskow itp itd. diabel wsiadlw szczegoly.... i siedzi. btw; jezeli cokolwiek stanie sie z kurtka marmot, arc teryx lub cloudveil, te f-my wymieniaja bez pytania na nowe produkty. sprawdzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie tylko ja wylapalem ta kolekcje Volkl:-) Szczegolnie z systemem nano:-) Wrazenia mam ideantyczne jak kolega napisal wyzej. Mnie udalo kupic ekstremalnie tanio i spodnie i kurtke. I na prawde nie wiem co bym mogl w tym stroju poprawic.... Moze tylko kaptur bo jest dobrze profilowany ale nie na kask ( w ktorym i tak nie jezdze ale nigdy nie wiadomo:P) Co do tej wyprzedazy: Pisze bo sam prowdzilem sklep. Nie jest tak ze sklep zarabia przeceniajac z 1500 na 450zl. Na wyprzedazach niestety sie traci albo wychodzi na zero. Nie przesadzajcie z ta marza za pewien material trzeba zaplacic nawet jezeli jest z Chin. Dostajesz probki materialu (np membrany) i wybierasz z czego beda ci szyc konkretny projekt. Nic nie kosztuje grosze. Kurtka w takiej wyprzedazy jak kolega podal z pewnoscia ma bardzo specyficzna rozmiarowke (lub jej w ogole nei ma) i niestety nie kazdy moze sobie ja kupic.

Użytkownik Przyjazny.eu edytował ten post 27 grudzień 2008 - 16:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, tylko gdzie tą kurtkę volkla kupić ? zakup w necie to jednak trochę ryzyko, zwłaszcze za kwote ok 1000 pln, chyba że przyjmą ewentualny zwrot obeszłam sklepy sportowe w warszawie (ski team, inter sport, delta sport, hi montain, go sport) i po prostu nic nie ma dla facetów i owszem, dla kobiet wybór jest dużo uboższy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukac w twoim rejonie moze cos znajdziesz. Jezeli chodzi o siec mozesz zapytac o wymiary. Gdybys zdecydowala sie na Volkl sugeruje nieprzemakalnosc 15tys i zeby pisalo STRETCH. Material S jest bardziej elastyczny. Odnosisz wrazenie jakby kurtka lekko sie rozciagala przy kazdym ruchu co z pewnoscia poprawia komfort uzytkownia. Gdybym mial to najprosciej wytlumaczyc jest troche jak Jeansy z Lycra. Tutaj masz przyklad. http://www.allegro.p..._2007_2008.html Czyli cos w tym stylu. Zwroc na specyfikacje ta kurtka ma wszystko co miec powinna i dalej mozesz porownywac. Pozdrawiam i udanego zakupu zycze:-)

Użytkownik Przyjazny.eu edytował ten post 27 grudzień 2008 - 18:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, tylko gdzie tą kurtkę volkla kupić ? zakup w necie to jednak trochę ryzyko, zwłaszcze za kwote ok 1000 pln, chyba że przyjmą ewentualny zwrot obeszłam sklepy sportowe w warszawie (ski team, inter sport, delta sport, hi montain, go sport) i po prostu nic nie ma dla facetów i owszem, dla kobiet wybór jest dużo uboższy

W STOLYCY problem ze znalezieniem kurtki Volkl? W Szczecinie nie ma problemu, dostępna jest cała tegoroczna kolekcja :). A tak na poważnie to poniżej masz adresy i telefony do przedstawicieli Volkla w W-wie i link http://www.voelkl.co...erformance-Wear gdzie możesz sobie obejrzeć najnowsze propozycje Volkla. DEHNEL SPORT UL. ATEŃSKA 19 03-978 WARSZAWA (022) 616 15 05 JANUSZ UL. WOJSKA POLSKIEGO 25 05-800 PRUSZKÓW (022) 728 04 74 JANUSZ UL. PAŃSKA 57 00-830 WARSZAWA (022) 654 97 20 SKI TEAM PRO SHOP UL. KAROLKOWA 17/19 01-207 WARSZAWA (022) 632 97 96 SKI TEAM PRO SHOP UL. 17 STYCZNIA 36/38 02-146 WARSZAWA (022) 846 86 99 INTERSPORT - ARKADIA AL. JANA PAWŁA II 82 01-501 WARSZAWA (022) 331 21 47 INTERSPORT - C.H. ZŁOTE TARASY UL ZŁOTA 59 00-819 WARSZAWA (022) 222 06 63 INTERSPORT - SADYBA BEST MALL UL. POWSIŃSKA 31 02-902 WARSZAWA INTERSPORT - C.H. URSYNÓW UL. SÓJKI 37 02-812 WARSZAWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o kurtce killtecu z serii performance line - wersja damska podobna z opisu do tej http://www.isport.pl...roducts_id=1457 kosztuje niecałe 1000 pln i ... wisi w najbliższym intersporcie kupiłabym ją, bo ma wszystko co trzeba, membranę 20 000, wentylację pod pachami, wewnętrzne ściągacze, dużo kieszeni, ładnie leży i jest w mojej ulubionej kolorystyce (niebiesko-biało-czarnej), ale nie dowierzam materiałowi z dotyku .... producentowi też do końca nie dowierzam ... ale może niesłusznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uparłam się na volkla - koledzy radzili :) chciałabym kupić kurtkę o dobrych parametrach w cenie do ok 1000 pln dostępną gdzieś w sklepie w warszawie, bo na zakup w necie za tę cenę się nie zdecyduję byłoby tez fajnie gdyby za tę cenę dobrze leżała .... podoba mi się bardzo kjus, ale nie za 2500 pln .... a jakie są twoje typy alook ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kjus, ale za goraco, ja jezdze w zwyklej cienkiej goretex northface summit seria, a pod tym softshell , albo cienki polar jak zimno, albo windstopper jak wieje, zmieniam sobie :) kombinuje - raz jezdzilam w moim kjus nie bylo zimno co prawda, bo tylko -3 stopnie, wiec zdjelam koszule i jezdzilam w podkoszulce bez rekawow pod kurtka- za goraco. nie mozna sie bylo rozebrac w knajpie .. bo jak siedziec w tank top... czyli prawie w bieliznie. Killtec mnie nie przekonuje, Voelkl tez nie, moze jakis dobry Ziener ? tez robia juz calkiem calkiem ubranka, byle nie za gruba warstwa kurtki byla, lepiej cebulowo sie ubierac. pzdrw alook

Użytkownik alook edytował ten post 29 grudzień 2008 - 12:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...