Skocz do zawartości

Na jakich nartach jezdzicie giganty ???


Buzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, to moj pierwszy post na tym forum :D Chcialbym spytac na jakich nartach startujecie w amatorskich gigantach. Ja po dlugiej przerwie chcialbym startowac w tym sezonie i zaopatrzylem sie w przepisowe gigantki 185cm ale nie wiem czy na niektorych amatorskich "malych" gigantach nie bede mial problemu ze zmieszczeniem sie w bramkach. Pozdrowienia, Buzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Wymiary: 174 cm wzrostu i 57 kg wagi. Do tej pory: Fischer RC4 WorldCup GS Jr. Serisowe R=17 Teraz: Atomic GS 12 175 cm R=18,5M Przy moich "wymiarach" narty serwisowe są za twarde. Przyznam ze jak są mega amatorskie giganty i "testują" je na SL to uzyskanie dobrego czasu na gigantkach jest mega trudne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nigdy nie widziałem żeby ktoś jażdżący na slalomkach wygrał "poważne" zawody amatorskie. Z moich obserwacji wynika , że kluczowe znaczenie dla czasu przejazdu ma jazda na płaskim odcinku trasy,oraz ostatnia "stroma bramka "poprzedzająca ten odcinek.Dlatego slalomka jadąca na "okrągło"powoduje stosunkowo większe straty w czasie.Mocno podkęcone bramki są zazwyczaj ustawiane na stromych odcinkach,popełniając na nich błąd można dość szybko odzyskać utraconą prędkość. Oczywiście jeśli trasa to tylko stromizna ,a bramki są mocno podkęcone można rozważyć użycie slalomek,ale na pewno o promieniu minimum 14m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na ostatniej stromej bramce poprzedzającej płaski odcinek popełnisz błąd,wjeżdżasz na na niego z zerową prędkością i nic nie jesteś w stanie zrobić,chyba że masz mocne ręce. Powyższy post pisałem w kontekście użwania nart slalomowych do giganta,a nie strategi w ogóle. Hej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gora jest odpowiednia ponad 1 km i ma wlasciwe nachylenie a gigant jest dobrze ustawiony to sie rozumie ze nie wygrasz na slalomkach bo masz dluzsza droge do przejechania oraz slalomki sa wolniejsze od kazdej gigantowej narty slalomka R do 13m gigantka od 17 a jezeli masz na mysli np: Family cup na szczecinskiej gubalowce to kazda narta jest dobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną prawidłowość,jeżeli jakiś jegomość wygrał zawody ,wtedy tyczki były dobrze ustawione,jeżeli mu dobrze nie poszło ,zgadnijcie co było tego przyczyną . Nie ma co narzekać ,trzeba jeżdzić to co stawiają. 2 minutowe giganty,na 2 metrowych nartach o promieniu 35m,są poza zasięgiem każdego Polaka(co widać w klasyfikacji Pucharu Świata). A niektórzy sprawiają wrażenie .że jakby tylko trasa była ustawiona tak jak na Pucharze Świata' to by dopiero pokazali co potrafią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Takie rozważania- slalomka czy gigantka... Ja z racji że mieszkam w województwie Górnośląskim to eliminacje do Family Cup mam w DSD więc tam to tylko i wyłącznie narta slalomowa. Gigantki celowo nie kupiłem serwisowej bo po co sobie utrudniać życie? Natomiast gdybym był 10cm wyższy i ważył z 10 kg więcej to zdecydowałbym się na serwisówki... Dla przypomnienia: 174cm + 58Kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
odgrzewam temacik :D jak tam Wasze gigantki ??? wydluzyly sie od ostatniego sezonu :D Ja dalej pomykam na serwisowym rossignolu 184cm R=24m, na stromym ciagle krawedzie mi uciekaja ale na plaskim ida jak czolg, nawet jak bramki sa podkrecone "po polsku". Na stromym troche strace ale na plaskim zyskuje, pytanie czy wiecej trace czy zyskuje? no i ta stabilnosc dlugiej narty tez na plus. Coraz blizszy jestem stwierdzenia ze masa i sila jest mniej wazna niz technika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fischer WC RC 170cm- jak na polskie giganty to idealna narta, zdecydowanie twardsza i stabilniejsza od slalomki, z małym promieniem skrętu

Przy tej długości te narty maja promień skrętu 15 m - nie wiele więcej niż SL11..... Ja wziąłbym min. 175 cm, a nawet 180 cm (17 m promień)..... (ja mam 178cm i 91 kg - Fischer RC4 WC RC 180 cm, Blizzard RS Magnesium 182 cm) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniaq, napisałam na jekiej narcie aktualnie jeżdzę a ponieważ mam wzrostu jakieś 168 i 16 lat to raczej na dłuższej bym sobie nie poradziła ;) Potrenowac na tyczkach można tam, gdzie jest śnieg (ja np. jeżdzę na Stożek), musisz się tylko z jakimś klubem albo szkólką wcześniej umówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniaq, napisałam na jekiej narcie aktualnie jeżdzę a ponieważ mam wzrostu jakieś 168 i 16 lat to raczej na dłuższej bym sobie nie poradziła ;) Potrenowac na tyczkach można tam, gdzie jest śnieg (ja np. jeżdzę na Stożek), musisz się tylko z jakimś klubem albo szkólką wcześniej umówić.

wybacz myślałem, że proponujesz tą nartę przedmówcy pzdr ;) a tak wogóle - doskonały wybór :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...