Skocz do zawartości

Tecnica Vento 4 - co zrobić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Od przed chwili na forum. Przeczytałem trochę postów na forum. sądzę, że wasza pomoc może się przydać. Od 2006 mam buty jak w temacie. Noga mi w nich lata przy jeździe po muldach i skrętach na oblodzonym śniegu. Jadąc mam takie poczucie, że stopa zaraz wyleci mi z buta. A but nie jest zbyt duży. Znaczy się potrzebuje nowe buty. Jakie najlepiej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noga mi w nich lata... . / Znaczy się potrzebuje nowe buty

Dokładnie tak.

Jakie najlepiej ?

Przede wszystkim wygodne. Twardość dobrana odpowiednio do umiejętności i preferencji. Napisz coś więcej o sobie (uzupełnij profil) i o swojej jeździe a na pewno znajdzie się jakaś dobra, pomocna dusza. Witaj w naszej gromadce. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Noga mi w nich lata przy jeździe po muldach i skrętach na oblodzonym śniegu. Jadąc mam takie poczucie, że stopa zaraz wyleci mi z buta. A but nie jest zbyt duży.

Jest jedno rozwiazanie, ktore moze pomoc... Ale to polsrodek i ja go nie polecam - sa do kupienia specjalne wkladki do butow narciarskich... Podnosza one nieco stope do gory, a przez to mozna ja dokladniej butem opiac... Ale to nie zawsze skutkuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to są Twoje pierwsze buty ,czyli za duże ale nie martw sie 90% ludzi jak nie więcej popełnia ten błąd i kupuje za duże ,bo skarpeta itd. Możesz popróbować spiąć lepiej klamrami,skracając na micro,przepinając górne klamry ,lub jak wspomniał Chemik podłożyć wkładkę .Musisz jednak się liczyć z koniecznością zakupu nowych butów ,dostosowanych do Twoich umiejetnosci oraz oczekiwań.Muszą być wygodne ale precyzyjnie trzymające stopę-od tego zależy prowadzenie narty i przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że muszę kupić nowe. Generalnie problem pojawił się, gdy zacząłem zjeżdżać po czarnych trasach pełnych muld. Robię skręt, a narty NIE. Nie moge ich prowadzić. Jeżdżę na Dynastarach Legend 3800 prawie tak długich jak mój wzrost. Bardzo je lubię bo są stabilne przy dużych prędkościach. Myślę o nowych butach ze sztywnością 80 lub 100. Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię skręt, a narty NIE.

Coś takiego może naprawdę źle sie skończyć. Poszukaj dobrych, wygodnych butów z flex w granicach 90-100. Nie patrz na firmę tylko na wygodę. Tu masz schemat postępowania http://www.skiforum....99&postcount=20 a tu prawdziwą walkę o wygodę http://sport.alpinis.../8_19700_0.html Powodzonka. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mierzyć, mierzyć, mierzyć odwiedziłem sklep będą akurat w Kijowie. www.extremstyle.ua Pan miły pokazał 6 różnych butów, okazało się co ciekawe że na długość technica była dobra - rozmiar 27, z Rossignol Bandit na długość pasował rozmiar 26. Skończyło się na tym, że kupiłem Atomic M100 26,5. Na mierzeniu spędziłem ponad dwie godziny Pasują super. Jutro na stok ... Dzięki wszystkim za porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...