Skocz do zawartości

Hokchar , Saalbach czy Zillertal?


konflo

Rekomendowane odpowiedzi

Saalbach i nic innego,a porównanie Hochkaru z Saalbach to jak poloneza do mercedesa-wybór chyba może być jeden-chyba,że chodzi o kasę...

Jurek a masz moze jakis namiar na spanie w Saalbach lub okolicach?Na 2 noce bedzie pewnie mega problem. Hochkar wyjdzie pewnie taniej , ale chodzi o dobra jazde. W zillertal byłem i wiem czego oczekiwac , dlatego tez wchodzi w rachube.ale jeli mówisz Saalbach to pewnie tak jest :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj również w Viehchoffen, to miejscowość przed Saalbach, - jako pierwsza w kotlinie. Z niej wyjeżdża skibus i jest pierwszy wyciąg w tym cyrku :) Powinno być taniej o jakieś 30% niż w Saalbach, ale czy dostaniesz coś na 2 noce..będzie trudno, tym bardziej, że to termin austriackich ferii. JurekByd - pewnie że trudno porównywać Saalbach z Hochkar, ale i tak w ciągu 2,3 dni nie jest w stanie zaliczyć wszystkich około 250 km tras :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saalbach i Hinterglemm są dosyć drogie - taniej jest z "drugiej" strony skicircusa - w Leogang lub saalfelden - noclegi znajdziesz na www-leogang-saalfelden.at

Jurek prosilbym Cie jeszcze o drogę z Kudowy do Saalbach.Najszybszą i najkrótrzą.Ile tam wyjdzie km? I jeszcze jedno pytanie.Ty jezdziles do saalbach wielokrotnie mowiles.Jak tam bedzie w lutym w z ludzmi?Duzo ich jest?Sa jakies kolejki do wyciagow, tłok na trasach?Wyjazd jednak na wekend 8-10. Pozdrawiam Jurek pytanie jak wyżej.Pozdrawiam Ijeszcze jedno pytanie.Czy w Sallbach sa parkingi płatne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek prosilbym Cie jeszcze o drogę z Kudowy do Saalbach.Najszybszą i najkrótrzą.Ile tam wyjdzie km? I jeszcze jedno pytanie.Ty jezdziles do saalbach wielokrotnie mowiles.Jak tam bedzie w lutym w z ludzmi?Duzo ich jest?Sa jakies kolejki do wyciagow, tłok na trasach?Wyjazd jednak na wekend 8-10. Pozdrawiam Jurek pytanie jak wyżej.Pozdrawiam Ijeszcze jedno pytanie.Czy w Sallbach sa parkingi płatne?

Hejka!Ludzi może trochę być - w końcu to ferie , ale przepustowość wyciągów jest tak duża,że kolejek nie powinno raczej być - poza "wąskim Gardłem" Bernkogelem i może Schattbergiem.Najkrótsza droga z Kudowy (mniej niż 600 km)to - Hradec Kralove,Pardubice,Chrudim,Jindrichuv Hradec(droga 34),Ceske Budejovice (droga 3)-Linz-dalej autostradą do salzburga-potem skrótem przez Niemcy(Bad Reichenchall),Lofer i Saalfelden Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nie warto jechać przez Niemcy-zrobisz,jak będziesz uważał za stosowne-kiedyś kumpel pojechał też tamtędy,ja swoją drogą i byliśmy dokładnie o tym samym czasie na miejscu-ja jechałem spokojnie,"prawie" przepisowo,on grzał "prawie" na maxa,spalił dużo więcej paliwa-wracał już ze mną a przy okazji dobry tani obiadek u pepików zjedliśmy,że o dobrym piwku nie wspomnę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko wtrącę - zazwyczaj dyskusje takie to lecą już na priva (np. uzgadnianie trasy dojazdu - Panowie! ) Ale skoro Hochkar został wywołany to ... nie zgodzę się na porównanie jak poloneza do mercedesa. Można tu mówić o różnych klasach np A i S. Jak na 3 dni śmigania a nawet 7 ośrodek ten w zupełności wystarcza. Nie są to oczywiście prawdziwe Alpy ale jeśli tylko ktoś nie należy do samotników - wystarczy mu te kilkanaśnie kilometrów tras. W okresie, w którym chcesz jechać znajdziesz na miejscu sporo forumowiczów i masz szansę na spotkania na nartach oraz po nartach. A jeśli zabierzecie jakiś środek łączności to zjechać do odpowiedniej knajpy na kawę można w ciągu kilku minut. Jeśli chodzi o Saalbach to przez 3 dni będziesz zasuwać z mapką w ręku, myśląc tylko jak się nie zgubić i dotrzeć do odpowiedniego parkingu na odpowiednią porę (przed zatrzymaniem wyciągów). Przepraszam za tego offa - pozdrawiam i życzę super wyjazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie mam pojecia o pociągu,ale jet fajne połaczenie samolotem.Ja byłem w zeszłym roku z kuzynem w Saalbach:letni-marzec:D,ale w tym roku kuzyn rusza drogą napowietrzną.Ma się to mniej więcej tak:Norwegian Airways-600zł w obie strony i ok 65 euro pod sam hotel w Saalbach.Za późno rezrwowałem noslegi i nici w tym roku z Saalbach,Jadę do Włoch.:DPozdrawiam i życzę powodzenia.Opcja samolotowa jest warta rozważenia,nie tylko tam. Tomek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Saalbach to przez 3 dni będziesz zasuwać z mapką w ręku, myśląc tylko jak się nie zgubić i dotrzeć do odpowiedniego parkingu na odpowiednią porę (przed zatrzymaniem wyciągów).

Nie bylo tak zle. Obiechalismy wszystkie wyciagi i wiekszosc tras.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo tak zle. Obiechalismy wszystkie wyciagi i wiekszosc tras.

W Saalbach-Hinterglemm mapa wcale nie jest potrzebna-wszystko widać jak na dłoni-gdzie się poruszać-to długa dolina z siecią wyciągów po jednej i drugiej stronie drogi-cały skicircus spokojnie da się zjechać w 1 dzień robiąc rundkę dookoła i zahaczając jeszcze po drodze o Leogang... Konflo-a byłeś na nocnych jazdach w Hinterglemm i/lub na oświetlonym torze saneczkarskim ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Saalbach-Hinterglemm mapa wcale nie jest potrzebna-wszystko widać jak na dłoni-gdzie się poruszać-to długa dolina z siecią wyciągów po jednej i drugiej stronie drogi-cały skicircus spokojnie da się zjechać w 1 dzień robiąc rundkę dookoła i zahaczając jeszcze po drodze o Leogang... Konflo-a byłeś na nocnych jazdach w Hinterglemm i/lub na oświetlonym torze saneczkarskim ?

Niestety nie byłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...