Jump to content

wald

Members
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

wald's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • One Month Later
 • Week One Done
 • First Post
 • Conversation Starter

Recent Badges

3

Reputation

 1. Dokladnie, byliśmy we Włoszech, wypożyczalnia standardowo przy wzroście 180 cm dawała 165 cm narty - tak do brody. Dziękuję za pomoc, szukam przy moich wymiarach (182cm/95kg) narty AL w długości około 175 -180 cm. Dzięki za pomoc.
 2. Cześć, Dziękuję za konkretną odpowiedź. Tak wybiorę i przyłożę się bardziej do techniki. :) Czyli jeśli narta AL z charakterystyką SL (15m promień) to brać tak +/- wzrost minus kilka cm. Mam wrażenie że w sklepach i wyporzyczalniach mamy praktykę aby klientowi radzić nartę w między brodą a nosem. To teraz do sklepu:) Ps. A czy wiązania PROTECTOR są warte uwagi?
 3. Cześć. Np SkiT. proponował przy moich wymirach 182cm/95kg/ski lv6, narte do około nosa tj 170 cm. W innych między 170 a 180 Natomiast kalkulator długości ponad 180 cm. Wybieram nartę allround i juz się pogubiłem jaka długość była by Ok. Przy narcie długiej tj. w granicach 180 boję się że będzie mniej manewrowa , wymagała więcej siły, mniej poddająca się / uniwersalna np taka 170 będzie bardziej skrętna, łatwiejsza inicjacja skrętu, łatwiejsza w prowadzeniu ale nadal stabilna przy średniej prędkości. Do tego rocker- czy ma znaczenie? Co wybrać?? Ps. wróciłem z Włoch, bardzo dużo Polaków i zauważyłem że mamy tendencję jazdy na krótkich nartach, max do brody. To samo w wypożyczalniach- dają nart w okolicach brody max do nosa.
 4. Cześć. Prośba o poradę co do wyboru długości nart Head e.rally Wzrost - 182 jak się wyprostuję Waga - 95 kg po śniadaniu :) Umiejętności - około 6 w skali forum. Długość 170 czy 177 ? Chciałbym aby narta jeszcze wybaczała grzeszki i czy 170 w tym aspekcie będzie lepsza i bardziej przyjazna w obyciu? 177 lepiej będzie trzymała się na stoku plus szybkość ale tez chciałbym nauczyć się ciaśniejszych skrętów i zacieśnić ruchy na stoku. Dodatkowo aby jako tako spisywała się w popołudniowych warunkach tj. Muldy i kasza. Długość nie musi być docelowa, ważne aby była bardziej 'przyjazna' i wymuszała na mnie progres. Czy biorąc ww. pod uwagę 170 czy 177 ? Z góry dziękuję za pomoc. Wald.
×
×
 • Create New...