Jump to content

PrzemekG

Members
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

PrzemekG's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Week One Done
 • Reacting Well
 • First Post
 • Conversation Starter

Recent Badges

5

Reputation

 1. Dzięki za sprostowanie. Obie techniki są OK;-) Niedługo będę na stoku i zawitam do wypożyczalni. Zanim kupię, popróbuję ale tym razem nieco bardziej świadome. Czy przychodzi Ci do głowy konkretny sprzęt o który warto zapytać?
 2. Dzięki. Faktycznie, właśnie wygooglałem, że te buty mają flex index 50 i prawie 20 lat. Ale ten czas leci...
 3. Cześć Mam prośbę o sugestie lub wytyczne co do wyboru sprzętu narciarskiego dla mnie. Wzrost:176, waga 83kg (raczej tłuszcz niż mięśnie niestety;-))) Wiek: 50l Cel: Przygotowane, ratrakowane stoki, głównie w Polsce. Rekreacyjnie, bez napinki (na razie;-)) Jeżdżę od dziecka. OK 1988 opanowałem wreszcie styl klasyczny na nartach Epoxy 180cm+beta 2, i w butach Fabos:-))) I jeździłem tak regularnie do wczesnych lat 2000, oczywiście zmieniając czasem sprzęt ale nigdy na wysokiej klasy z braku kasy. Styl klasyczny miałem opanowany b. dobrze, carvingowy dużo mniej ale też jeździłem. No i potem niestety przerwa: jazda tylko od czasu do czasu na różnych nartach z wypożyczalni itp po kilka dni w roku lub mniej. Styl Klasyczny sprawia mi więcej przyjemności niż carving póki co (ale jestem otwarty). Teraz pojawia się powoli możliwość powrotu do zabawy i chciałbym sobie cos fajnego sprawić. Używane też OK. Jak kiedyś człowiek się cieszył, że dostał jakieś narty tak teraz jest przytłoczony nadmiarem możliwości! Pomożecie?:-) ps: Wciąż mam swoje buty Atomic Beta-carv 7-50. Niebawem sprawdze czy się nadają. Pamiętam, że wydawały się dość miękkie. Stare narty gdzieś przepadły.
 4. To tylko oferta komisu, Bogner narty męskie+TD12 180787 d.183 (dobrenarty.pl) Nie wiem czy dobre źródło informacji.
 5. Też się na to natknąłem, na tę ofertę "B" to Bogner. Jednak to jedynie oferta w pojedynczym komisie. Nigdzie indziej już tego nie widziałem więc raczej nie brzmi przekonująco. No i te Bognery troche inaczej jednak wygladają.
 6. Dzięki wielkie za opinię. Narty są niby nowe. Są też dostępne używane. Te używane są od firmy, czyli bardzo mozliwe, że właśnie z wypożyczalni (nawet nie zdawałem sobie sprawy, że są specjalne modele dla wypożyczalni) Obejrzałem załączony katalog. Najbliżej im do Kneissl Ride Star 77 (skinett.no) 159 cm / R-14 m / 121-77-107 mm. Narty z literką B są troszke inne 159 / R13,4/122-77-106. Pogadałem jeszcze ze sprzedawcą. Mówi, że Kneissl kupił fabrykę od Augment.ski, która je robiła i Kneissl sprzedawał trochę ich produkcji jako swoje narty (może własnie do wypożyczalni?) Może coś w tym jest bo faktycznie Augment robił kiedys bliźniacze narty o podobnej nazwie i parametrach "All-Mountain 77": https://augmentskisna.com/products/all-mountain-77?variant=33117165158537. Teraz ich chyba nie robi za to Kneissl ma podobne. Jednak czy owe niezwykłe narty "B" to właśnie Augment? Ile prawdy w opowieści? Pozostanie tajemnicą. Pewnie dam spokój.
 7. Cześć Natknąłem się na ciekawa ofertę nart Kneissl Limited https://skirace.pl/strona-glowna/2055-11049-narty-kneissl-limited-2021-promocja-60-off.html#/76-dlugosc-151_cm Czy ktoś z Was zna te narty? Czy to na pewno Kneissl? A jeśli to Kneissl, czy jest to pomalowany na czarno jakis typowy model tej firmy, czy też może cos zupełnie innego? No i czy to dobry produkt dla osoby średniozaawansowanej w średnim wieku, miłosnika rekreacyjnej jazdy po krajowym "sztruksie" i wyciągów?;-) Pozdrawiam Przemek
×
×
 • Create New...