Jump to content

Hollys

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Hollys's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • One Month Later
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • Dedicated
 • Reacting Well

Recent Badges

2

Reputation

 1. Dzięki Wujot. W czym lepsze jest to wiazanie ATK od shift? Waga i coś jeszcze? Nie mam doświadczenia w tym temacie w kwestii sprzętu, wiem tylko co mi nie pasowało w pinowych wiązaniach 😉 Ps te mtn sprawdzają się na podejściach czy są za ciężkie?
 2. Koledzy, zacząłem rozglądać się za nowym zestawem skiturowym. Na oku mam Salomon MTN 95 z wiązaniem atomic shift plus but Tecnica zero g tour pro. Mam 185 cm wzrostu, waga pomiędzy 90 a 96. Po wypadach w ubiegłym sezonie na pożyczonym sprzęcie wiem już, że ani lekka narta (miałem jakiegos backlanda light) z wiązaniami pinowymi nie jest dla mnie. Za lekkie to "to" do zjazdu 😇 stąd pomysł na coś co równie dobrze zjeżdża jak podchodzi. Druga dla mnie ważna sprawa, to żeby zestaw mógł również posłużyć jako narty do zjazdów w trudniejszych warunkach po stokach narciarskich. Czyli jest świeży opad, a ja nie chce zabierać SL czy GS, zabieram wtedy na wyciąg zestaw mtn. Co o tym sądzicie?
 3. Podpytałem dziś chłopaków co w tym siedzą. Polecają. Mówią, że fajny sprzęt - tak jak piszesz - do półprofesjonalnego serwisu. Oczywiście, na początek ręczne sprzęty również wjadą na warsztat. Te maszynke mogę kupić w naprawdę dobrej cenie i stąd pomysł na zakup. Od długiego czasu mam tez w głowie pomysł na biznes związany ze sklepem sportowym, syn przejawia spore zainteresowanie tematem więc pomyślalem, niech się uczy.
 4. Cześć, Ma ktos doświadczenia "domowe" z tą ostrzałką. Mam kilka par nart w domu, na stoku średnio 40 dni w sezonie oraz jeżdżącego syna, który średnio raz w tygodniu oddaje narty do klubowego serwisu. Wymyśliłem sobie zrobienie domowego serwisu a przy okazji, nabycie od podstaw techniki serwisu dla mnie a przede wszystkim dla niego. Chcę zainwestować w w urządzenia, które ułatwią pracę i jednocześnie będą niezawodne. Sprzęt stosunkowo drogi ale w ocenie nie bierzmy tego pod uwagę.
 5. Cześć😉może owszem być, zgoda pod warunkiem posiadania odpowiednich umiejętności.
 6. Zapytaj żony czy te 6 cm robi różnicę 🤣 A tak na poważnie, to kolega mann wyraźnie zaznaczył, że zależy mu na narcie "uniwersalnej". Kiedyś jak ktoś szukał nart uniwersalnych to wszyscy polecali SL. Teraz jak widzę, to bez 180 cm i 20 paru metrów promienia nawet nie ruszaj... Nie, dla mnie x9 w długości 181 cm nie jest narta uniwersalną (przynajmniej przy naszym wzroście).
 7. Mnie te 175 cm wystarcza do osiągania prędkości rzędu 75-80 km/h. Powyżej tego to już na wc gs 185 cm ale przy tych tłumach na stokach to dla mnie już brak odpowiedzialności za zdrowie innych i moje 😉
 8. 181 zdecydowanie bliżej do gs w szczególności w wersji RS (inna płyta niż w wersji S). Jak już pisałem, szukałem narty uniwersalnej zarówno na nasze krótkie i wąskie stoki ale też na wyjazdy w Alpy. 175 cm dla mnie w punkt. Slalomka to też nie jest😉 i wcale się tak nie zachowuje. Po latach zajeżdżania komórek SL i GS szukałem czegoś pomiędzy. RS w 175 cm trafiła w punkt, choć w dalszym ciągu posiadam komórki SL i GS, które od czasu do czasu wyciągam na stok.
 9. Stałem przed podobnym dylematem w poprzednim sezonie 175 vs dłuższe😉 wzrost i oczekiwania zbliżone. Testowałem 175 oraz 181. Zdecydowanie dla mnie bardziej uniwersalna była 175 cm i taką zakupiłem (model RS) . Świadomie. I po pełnym sezonie uważam, że dobrze zrobiłem kierując się faktem, że to miała być narta do jeżdżenia przez cały dzień.
×
×
 • Create New...