Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

porada

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9363 postów
  • Na forum od: 09.2006
3623
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 02 czerwiec 2019 - 00:05

NIe chce zamieszac, ale tez nie chce, zeby ktos inny znalazl sie w mojej sytuacji

a wiec w czasie Gwiazdki odwiedzilem POznan, wypozyczylem samochod w f-mie Sixth

oddalem, zrobilem sobie zdjecia samochodu pokazujace, ze wszystko jest w porzadu i…je wykasowlaem

PO 3 miesiacach w miesiecznym rachunku Visa jest pozycja XXX przez Sixth, zadzwonilem do nich, przyslali mi zdjecia, na ktorych (rzekomo) samochod, ktory wypozyczylem, jest uszkodzonu - wygladal, jakby ktos lomem wywazal tylne drzwi….

Oczywiscie polozylem szlaban na platnosc..

teraz pytanie: za 2 tyg bede w P-niu ponownie : co zrobic???? powaznie zastanawiam sie, zeby zlozyc oficjalna skarge na Sixth - co Wy na to???

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#2 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1147 postów
  • Na forum od: 02.2009
666
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 02 czerwiec 2019 - 00:24

Co to znaczy szlaban na płatność ? 

Można sobie składać - do woli. Ja kilka razy wypożyczałem w Europecar - w różnych krajach i zawsze mi doliczali kilka, kilkanaście Euro za paliwo którego niby nie było.

Zawsze biorąc auto biorę pełne ubezpieczenie i mam nadzieję, że to działa : )

#3 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 198 postów
  • Na forum od: 01.2017
361
  • Umiejętności: 6

Napisano 02 czerwiec 2019 - 05:14

W Norwegii to samo, Maz dostal rachunek na XXX dolcow na Vise za uszkodzenia samochodu, ktorych nie zrobil.

Odmowil zaplaty czyli szlaban na platnosc - interweniowal  w banku na karcie Visa - zreszta przez karte jest ubezpiecznie rowniez zapewnione. Bank - czy karta Visa zaczela dochodzic co sie stalo. Po ich interwencji, okazalo sie, ze to byla "POMYLKA" ,maz zostal przeproszony przez firme, ze jednak zadnych uszkodzen nie bylo. Skarge raczej trzeba zlozyc. Poza tym on i tak nie mial zadnych zdjec.

#4 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 02 czerwiec 2019 - 08:12

NIe chce zamieszac, ale tez nie chce, zeby ktos inny znalazl sie w mojej sytuacji
a wiec w czasie Gwiazdki odwiedzilem POznan, wypozyczylem samochod w f-mie Sixth
oddalem, zrobilem sobie zdjecia samochodu pokazujace, ze wszystko jest w porzadu i…je wykasowlaem

PO 3 miesiacach w miesiecznym rachunku Visa jest pozycja XXX przez Sixth, zadzwonilem do nich, przyslali mi zdjecia, na ktorych (rzekomo) samochod, ktory wypozyczylem, jest uszkodzonu - wygladal, jakby ktos lomem wywazal tylne drzwi….

teraz pytanie: za 2 tyg bede w P-niu ponownie : co zrobic???? powaznie zastanawiam sie, zeby zlozyc oficjalna skarge na Sixth - co Wy na to???

Zacznij od odzyskania skasowanych zdjęć.

#5 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Łódź/Wrocław

Napisano 02 czerwiec 2019 - 08:13

Co to znaczy szlaban na płatność ?
Można sobie składać - do woli. Ja kilka razy wypożyczałem w Europecar - w różnych krajach i zawsze mi doliczali kilka, kilkanaście Euro za paliwo którego niby nie było.
Zawsze biorąc auto biorę pełne ubezpieczenie i mam nadzieję, że to działa : )

Trza dotankowac pod korek. W Rzymie wróciłem się, stacja blisko lotniska.

#6 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2858 postów
  • Na forum od: 11.2008
3606
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 02 czerwiec 2019 - 08:19

Dokładnie - jest spora szansa, że je odzyskasz. Z tego co pamiętam używałem Recuva i Disk Drill Free - ten ostatni w wersji darmowej ma ograniczenie do 500 MB danych.

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#7 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1147 postów
666
  • Warszawa

Napisano 02 czerwiec 2019 - 10:54

Trza dotankowac pod korek. W Rzymie wróciłem się, stacja blisko lotniska.

Ale to nie ma znaczenia. Nawet nie sprawdzają tylko obciążają. 

#8 Maciej S

Maciej S

Użytkownik

• PipPipPip
  • 872 postów
  • Na forum od: 01.2008
404
  • Umiejętności: 7
  • Poznań

Napisano 02 czerwiec 2019 - 11:20

Zgłoś sprawę na Policję. Próba wyłudzenia. Pamiętaj, że wiele spraw urzędowych w Polsce możesz załatwić przez ePUAP. Pewnie nie założyłeś konta? Będziesz w Polsce załóż. Obecnie więcej spraw załatwiam przez profil zaufany. 

#9 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Łódź/Wrocław

Napisano 02 czerwiec 2019 - 19:24

Ale to nie ma znaczenia. Nawet nie sprawdzają tylko obciążają.

U mnie sprawdzali. Po dotankowaniu nie obciazyli. Też EuropCar. PS w Lyonie byłem już mądrzejszy i zatankowalem tuż przy lotnisku. A gdzie ty tankowales przed oddaniem auta? Ile km zrobiłeś? Regulamin!

#10 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1147 postów
666
  • Warszawa

Napisano 02 czerwiec 2019 - 19:50

Na północy Francji, na Korsyce w Ajaccio, w Genui i w Irlandii. Za każdym razem próbowałem namówić obsługę na oględziny pojazdu ale nigdy się nie udało.

Tankowałem zawsze na najbliższej stacji - 2, 3 km aż się wylewało.

#11 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Łódź/Wrocław

Napisano 02 czerwiec 2019 - 19:57

Na północy Francji, na Korsyce w Ajaccio, w Genui i w Irlandii. Za każdym razem próbowałem namówić obsługę na oględziny pojazdu ale nigdy się nie udało.
Tankowałem zawsze na najbliższej stacji - 2, 3 km aż się wylewało.

Wygrałeś 3:2. Znaczy przegrałes. Za każdym razem kasowali cie za paliwo? Ja raz mandat dostałem, jechałem 58 można było 53 na 50 w mieście, ku przestrodze. Mandat 400 zeta zaplacony online, mam pamiątkę z egalite, fraternite i liberte oraz flaga.

#12 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2434 postów
906
  • Łódź/Wrocław

Napisano 02 czerwiec 2019 - 20:01

Dokładnie - jest spora szansa, że je odzyskasz. Z tego co pamiętam używałem Recuva i Disk Drill Free - ten ostatni w wersji darmowej ma ograniczenie do 500 MB danych.

Pozdro
Wiesiek

Dzięki za info. Dawno tego nie robiłem. Kiedyś pamiętam kilka dni odzyskiwalismy doktorat koleżanki. Tablica partycji. Szesnastkowy. Różne geometrie dysków. Przeliczenia. Szukania łańcuchów. Udało się. Trzech nas było. Dwóch adminów, jeden z doktoratem:-)

#13 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9363 postów
  • Na forum od: 09.2006
3623
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 02 czerwiec 2019 - 20:05

Pozdro

Wiesiek

to byly zdjecia na Iphone: na Cloud po skasowaniu wylatuja po 3 miesiacach z pamieci.. nie wiem, jak by sie do tego zabrac...

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#14 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1147 postów
666
  • Warszawa

Napisano 02 czerwiec 2019 - 20:23

Wygrałeś 3:2. Znaczy przegrałes. Za każdym razem kasowali cie za paliwo? Ja raz mandat dostałem, jechałem 58 można było 53 na 50 w mieście, ku przestrodze. Mandat 400 zeta zaplacony online, mam pamiątkę z egalite, fraternite i liberte oraz flaga.

W sumie to za pierwszym razem sprawdzałem - paliwo, potem mi się już nie chciało. Mandaty jakieś przysyłają cały czas ale nie znam francuskiego to się przecież nie będę kopał z koniem :D Wyrzucam od razu.

#15 Maciej S

Maciej S

Użytkownik

• PipPipPip
  • 872 postów
  • Na forum od: 01.2008
404
  • Umiejętności: 7
  • Poznań

Napisano 02 czerwiec 2019 - 21:22

to byly zdjecia na Iphone: na Cloud po skasowaniu wylatuja po 3 miesiacach z pamieci.. nie wiem, jak by sie do tego zabrac...

Napisz do wypożyczalni, że będziesz w Polsce i zamierzasz zgłosić sprawę na Policję, Policja ustali kolejnych użytkowników samochodu itd. Powiedz, że zgłosisz próbę oszustwa i zobaczymy czy nie zmienią zdania na temat tego kto zniszczył samochód.

Zgodnie z umową najmu oddanie samochodu odbywa się ( ma być czysty tak aby można było ocenić jego stan) po podpisaniu protokołu zwrotu. Niech przedstawią ten protokół podpisany przez Ciebie. Zwrotu i wynajmu. 

#16 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1147 postów
666
  • Warszawa

Napisano 02 czerwiec 2019 - 22:05

A ile Ci zajumali?

#17 lski@interia.pl

lski@interia.pl

Użytkownik

• PipPipPip
  • 334 postów
  • Na forum od: 03.2014
214
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 03 czerwiec 2019 - 20:50

A ile Ci zajumali?

Wypożyczałem w wielu różnych krajach,z paliwem żadnych problemów,radary z Holandii na własne życzenie.Polecam doplatę do pełnego pokrycia przez Rentalcars...

#18 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4465 postów
  • Na forum od: 03.2006
2391

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:22

Wypozyczalem auto wiele razy, nie spotkalem sie z sytuacjami o ktorych piszecie.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#19 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1147 postów
666
  • Warszawa

Napisano 03 czerwiec 2019 - 22:49

Ale ja pisałem tylko o Europcars !  Nie chcę zrażać do innych.

#20 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 198 postów
361
  • Umiejętności: 6

Napisano 08 czerwiec 2019 - 00:01

W sumie to za pierwszym razem sprawdzałem - paliwo, potem mi się już nie chciało. Mandaty jakieś przysyłają cały czas ale nie znam francuskiego to się przecież nie będę kopał z koniem :D Wyrzucam od razu.

Właśnie jakie macie doświadczenie z mandatami? Kiedyś do nas dotarł mandat po 6 miesiącach z Florencji, bo wjechaliśmy na starówkę do hotelu jakaś drogą zastrzeżoną dla busów. Czy są jakieś konsekwencje za wyrzucanie do kosza? Znajomi zapłacili wiec my też ostatecznie.

Wypożyczałem w wielu różnych krajach,z paliwem żadnych problemów,radary z Holandii na własne życzenie.Polecam doplatę do pełnego pokrycia przez Rentalcars...

Ostatnio czytałam warunki na karcie kredytowej i zdecydowanie piszą, żeby odmówić dodatkowego ubezpieczenia, które oferuje wypożyczalnia, gdyż unieważnia się wtedy ubezpieczenie zagwarantowane przez kartę!