Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze nart


Tomek_M_K

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Prośba o opinię co do dwóch tematów:

  1. po wielu latach korzystania z wypożyczalni we Włoszech bądź w Jasnej (po prostu wolałem zapłacić za wynajem i pojeździć na topowych Volklach (Racetiger) aniżeli zakupić je za cenę rzędu 3 tys zł, dziś to już nawet ten poziom ceny wzrósł, jeszcze wcześniej zwykle miałem swoje narty Head zakupione w czasach liceum w Makro, za dzieciaka Polsport Regle 12 czy pierwsze moje drewniane Germina) zdecydowałem się, poczytałem tu na forum i wybór padł na Atomic Redster X9s 175cm (2022-2023), 114-65,5-99,5. Moje wymiary: 183cm wzrostu, 73kg waga, rocznik '79, jeżdżę od dzieciaka 4-5 lat (zimowiska, obozy narciarskie). Prośba o opinię o tych nartach (Atomic Redster X9s 175cm). (odnawiałem swoje buty Tecnika Dragon 90 na Salomon S/Pro Alpha 130 i już miałem w głowie kilka nart, prócz Atomica, jeszcze Salomon S/Race GS/Pro 175cm, bądź Fischer opisywany tu dwa modele CT lub The Curv, ale w miejscu gdzie kupowałem Fischera nie prowadzą. Natomiast finalnie za tego Atomica uzyskałem od właściciela sklepu bardzo dobrą cenę (w internecie na OLX znalazłem "lekko używane, w bardzo dobrym stanie" cokolwiek to znaczy i to za 100 zł drożej, ja zakupiłem narty nowe), moja cena zaczynała się od 2 a nie od 3, co uważam za mój duży sukces.
  2. drugi temat, to jestem dogadany w tym miejscu, gdzie kupuję, że coś dla żony chcę także wziąć (cena także będzie atrakcyjna) a ja już planuję odejść od wypożyczalni jak wyżej wspomniałem, żona wzrost 170cm, waga 53kg, dość wysportowana i dość regularnie ćwiczy, na nartach jednak nie jeździ jak ja od dzieciaka, jeździ powiedzmy od 10 lat, pod moim okiem i wskazówkami. Trasy zakładam, że to będą Włochy, Zieleniec/Szczyrk odwiedzałem tylko ostatnie razy gdy córka i syn byli mniejsi, teraz wolałbym już trasy we Włoszech, więc to będą długie, przygotowane trasy. W miejscu gdzie zakupuję sprzęt widzę, że są (Volkl Deacon 84, 132-84-115 (2023/2024) - odpadły, szeroka łopata) bądź Volkl Flair SC Carbon (2023/2024) 123-68-102, bądź Head Supershape e-Magnum za które myślę, że mógłbym po rozmowach uzyskać dobre ceny. Czy coś możecie doradzić, jaka narta i jaka długość? (mogę też podrzucić link do strony sklepu, stronka prosta, wszystko prosto ułożone, kilka marek topowych posiadają) (gdy wybiorę się w sobotę tam ponownie, możliwe, że na miejscu jeszcze inne narty będą ponad to co na stronie www, są tam też Head oraz Salomon z tego co widziałem, no ale Head Super Joy już czytałem tu, że to raczej wypychacz katalogów).
Edytowane przez Tomek_M_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...