Skocz do zawartości

atomic race 8, czy to okazja ?


Rossi_R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich specjalistów!! Mam pytanko odnośnie tych nart : http://www.allegro.p... został wysłany. czy to okazja ? czy ta narta w wersji 166cm nada się dla faceta o wzroście 180 i wadze 75kg? w tej chwili jeżdze na atomic sl9 ale jak to ujął mój dobry kolega jest to narta ortodoksyjnie slalomowa...a ja teraz szukam też narty bardziej zjazdowej. może coś polecicie jeszcze innego ? z góry mega dzięki pozdrawiam p.s dzisiaj w val thorens we francji spadł śnieg już na wysokości 2300m...jest na kamerce www.skionline.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz czegos nie-slalomowego, a rozgladasz sie za dlugoscia slalomowa (166cm) - to pewna niekonsekwencja... Co do tych race 8 za 999zl to nie wydaje mi sie to byc okazja - w koncu to trzyletni model... W kolekcji "race" atomica znalazl sie przez lekki przypadek - to najslabsza narta w tej grupie... Za 999zl mozna kupic calkiem zgrabne i ciut lepsze narty z sezonu 06/07... Jedyny problem, ze beda to narty o charakterystyce allround...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w Mojej ocenie wedlug skali skiforum to 6. wprawdzie jezdze na nartach dopiero od zeszłego roku ale jestem strasznie napalony i robie szybko postępy. Od początku jezdzilem z instruktorami więc za wiele złych nałogów nie mam. jeżdziłem w w Czechach, Polsce ale dopiero we Francji w Tignes-Val D'isere zobaczyłem co to są prawdziwe narty przez duże N. W tym roku mam zamiar odwiedzić 3 doliny meribel, alta badie i zillertal arena. poza tym przynajmniej 1 dzień w tygodniu w czechach na ramzovej,pradziadzie lub c. sedle. Moje atomici sl9(160 cm, może za krótkie ?) trochę mi myszkują przy dlugiej i szybkiej jeżdzie na wprost dlatego potrzebuje drugie narty. Co do kasy to chce wydać od 500 do max 1000zł. Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam p.s buty to nordici gts 8 i lange 100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie te SL9 w dlugosci 160cm do dlugigo skretu sie nie nadaja, mimo, ze jestes dosc lekki jak na swoj wzrost... Chocby te narty - sa tak samo dobre (czytaj "zle") jak race8 ale przynajmniej o sezon mlodsze: http://www.allegro.p..._fx10rail2.html Doloz jeszcze stowke i masz: http://www.allegro.p...fs10_rail2.html czyli calkiem zgrabna, jedna z lepszych i popularniejszych gigantowek... Tylko nieco zbyt krotka dla ciebie... Jak poszukasz lepiej i wnikliwiej to mozesz znalec wiecej nart lepszych od race8...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w zasadzie to do jazdy przy umiejętnościach 6 i po jednym sezonie to trudno coś doradzić a z tymi instruktorami to tak tylko na wprost i szybko ? bo to zdaje się "na krechę" się nazywa.

Popieram w 100%,myślę że masz jeszcze trochę czasu na jazde długim skrętem przy większej szybkości,po jednym sezonie to może być niebezpieczne dla ciebie i innych narciarzy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Mirek, sl9 w moim odczuciu jest niesamowicie manewrowa i zastanawiam się czy przy moich umiejętnościach nie lepiej wziąć jednak krótszej 165, bo chyba łatwiej się prowadzi. ?? Wcale mnie nie kręcą tylko duże szybkości ani brawurowa jazda, mialem średni wypadek na smiesznej niebieskiej trasie we francji i do tej pory nie wiem jak sie to stało. od tej pory doszedł strach i inaczej się jeżdzi.... pozdro Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli wylania mi sie obrat woich preferencji, mam nadzieje, ze wlasciwy... Odnosze wrazenie, ze jednak nie szukasz narty gigantowej, a raczej nie jestes w stanie (za mala praktyka? - rok na nartach) opanowac i w pelni wykorzystac swoich SL9... Moja rada - jesli nie masz nadmiaru pieniedzy to odpusc sobie zakup nart w tym roku... Ten sezon pocwicz na swoich SL9 jazde na krawedzi i skrety o roznym promieniu... Wypozycz tez na probe jakies gigantowki, a wtedy zobaczysz, czy to jest to czego szukales... Dodam tylko, ze wspolczesne narty sa tak projektowane aby jezdzic nimi na krawedzi wiec typowa jazda "na wprost" jest mocno utrudniona i kazda narta bedzie myszkowala szukajac skretu... Gdy chcesz jechac na wprost staraj sie jechac raczej mocno wydluzona sinusoida zachowujac ogolny kierunek i wykorzystujac krawedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...