Skocz do zawartości

Saalbach-Hinterglemm opinie


Bowis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybieram się do w/w ośrodka nie tylko na narty. Która z tych miejscowości jest bardziej rozrywkowa, chodzi mi oczywiście o życie wieczorno-nocne, bo apres ski to wszędzie w Austrii jest OK, ale nie chciał bym trafić na jakieś zadupie, gdzie oprócz wyciągów,hoteli i restauracji nic się nie dzieje w sezonie.Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywalne są.
W Saalbach masz jedną "imprezową" ulicę prowadzącą od Bernkogelbahn do Schatberg X-press.
W Hinterglemm knajpy skupione są wokół U-bahna na którym jest jazda nocna i wzdłuż drogi prowadzącej z U-bahna do przystanku skibusa.
Jest jeszcze jedna bardzo popularna knajpa po drugiej stronie Hinterglemm - na stoku pod Reiterkogelbahn. Trzeba się do niej wdrapać jakieś 200 metrów pod górę bądź zjechać do niej na sankach w ramach nocnej jazdy tym razem sankowej :)
Co ciekawe wybija punkt godzina 21:00 i największe imprezownie są zamykane na amen. Muzyka cichnie, światło gaśnie, ludzie wychodzą...
Dwukrotnie złapałem się na tym, że liczyłem na fajną zabawę po zakończeniu nocnej jazdy (zarówno narciarskiej jak i sankowej), a tu wszelka zabawa skończyła się przed końcem nocnej jazdy. Ponoć nigdy nie miałem takiej smutnej miny, jak w czasie zamykania knajpy w Hinterglemm o równej 21:00... :(
Po 21:00 zostają w Hinterglemie jakieś niedobitki knajpiane, najczęściej przyhotelowe. Nic nadzwyczajnego.
Chcesz dużej dawki imprez - jedź tam gdzie główne hasło brzmi: "relax if you can" :)
Ewentualnie możesz też jechać z Szabirem do Francji - na wieczorno - nocnych rozrywkach się nie zawiedziesz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.Wizja powrotu na kwaterę koło 21 jest trochę dołująca. Co do tej imprezowej ulicy w Saalbach to coś się dzieje dłużej? Jakieś lokale porównywalne do wspomnianego Ischgla lub chociaż Solden, Mayrhofen? Tam byłem wiele razy i szukam czegoś nowego. Tak żeby nie budzić się zbyt wyspanym rano...

Może Irish pub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Saalbach "imprezowałem" jedynie popołudniami, więc nie wiem co się tam wyrabia późną nocą.
W Hinterglemm było tak jak już wyżej opisałem. Bardzo możliwe, że są tam jakieś dłużej czynne lokale, ale podczas moich trzech pobytów do nich nie trafiłem.
Zresztą po dwukrotnym doświadczeniu zamknięcia imprezy o 21:00 i to w największych i najbardziej reklamowanych miejscówkach, odpuściłem sobie Hinterglemm by night...
Gdzie te czasy, że z knajpy w Mayrhofen szło się prosto do... Penkenbahn... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...