Skocz do zawartości

Elan 2016/2017


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

DALEKO z tylu w sensie nart pozatrasowych....

reszta (GS I SL) - firma obojetna .....

 

Kuba nie gniewaj się ale chyba tę wiedzę czerpiesz od wróżki.

 

Spectrum, podobnie jak nowe Ripstic oparte są o bardzo nowoczesne profile tak z boku jak w rzucie z góry.

Konstrukcja to bardzo solidny sandwicz zawierający tytanalowe blachy i drewno.

Czego chcieć więcej?

 

Może warto było by się przejechać.

Pamiętam jak naczytałem się zachwytów nad Mantrą.

Przypadek sprawił, że kupiłem jednak Nordicę.

Po jakimś czasie przejechałem się na pierwszych i okazały się przy moich nartach  słabiuteńkie.

 

Często można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie o perspektywie czasu - to co Elan robi teraz (moze I dobrze) juz DAWNO bylo na rynku..................

 

to czy DANA Nordica lepsza jest od DANEJ Mantry? przyklad jednostkowy.....

ja tez jestem "zboczony" tak jak Ty, tylko nieco inaczej - np nie lubie Mantry z ostatniego rocznika, z full rocker - wole z camber I malym rocker'em: czy mam racje? Tak. Czy moja racja bedzie Twoja racja? prawdopodobnie nie..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na poszczególnych wersjach Mantry.

Jak się tym interesowałem to model 2010 miał w Polsce status kultowej narty FR.

W zasadzie punkt odniesienia dla innych.

 

Na szczęście nie udało mi się jej kupić bo ta narta ma się nijak do moich Nordica Enforcer.

 

Jest także możliwym, że to ja jestem dziwny :)

 

Wracając do Elana, to co rok, od wielu lat  zdobywa na ISPO nagrody za innowacyjność.

 

W tym roku sytuacja się powtórzy.

Mam przecieki, że Ripstick 96 zostanie nagrodzony na ISPO które zacznie się jutro. :)

Załączone miniatury

  • volkl-mantra-skis-2010-170.jpg
  • 12400761_10208324002476045_3644809400663507510_n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jestes dziwny, ja tez, a moze nie...

w sumie, dla mnie, obojetne naczym jezdze, byle jezdzic. oczywiscie, jak mam wybor (zwykle) , to dobieram starannnie....

jeden lubi corke, inny tesciowa - chyba tak sie mowi?

 

to , ze juz wiesz, kto dostanie nagrode na ISPO najlepiej swiadczy o wadze tych "nagrod".......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba tu nie ma żadnego spisku.

Po prostu nagrody są przyznawane wcześniej, tak aby na wystawie można było mieć przygotowane materiały reklamowe.

Nikt nie ukrywa, że to służy promocji.

Zyskują na tym wszyscy z klientami włącznie.

 

Tak jest we wszystkich branżach.

np. zanim publika dowie się jaki wybrano samochód roku, producent i branża wie trochę wcześniej wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy relacja z tzw. ślepego testu - tzn. wszystkie narty oklejone jednolitą folią, najlepiej strukturalną, żeby nie było widać charakterystycznych elementów narty (szyna, płyta itd) Problem byłby jedynie z wiązaniami (producenta zdradza sama budowa tego ustrojstwa), ale chyba możliwe byłoby zastosowanie na czas testów tych samych wiązań w nartach różnych producentów.

Testerzy nie wiedzieliby na czym jeżdżą i dopiero po wystawieniu końcowej oceny folia byłaby zrywana. Król jest nagi...

Wiem że to nie przejdzie - żaden producent nie byłby tym zainteresowany, ale za to ile sprzętowych dogmatów być może by upadło... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy relacja z tzw. ślepego testu - tzn. wszystkie narty oklejone jednolitą folią, najlepiej strukturalną, żeby nie było widać charakterystycznych elementów narty (szyna, płyta itd) Problem byłby jedynie z wiązaniami (producenta zdradza sama budowa tego ustrojstwa), ale chyba możliwe byłoby zastosowanie na czas testów tych samych wiązań w nartach różnych producentów.

Testerzy nie wiedzieliby na czym jeżdżą i dopiero po wystawieniu końcowej oceny folia byłaby zrywana. Król jest nagi...

Wiem że to nie przejdzie - żaden producent nie byłby tym zainteresowany, ale za to ile sprzętowych dogmatów być może by upadło... :)

obenie nie bylo by tak  latwo - mozna zakleic logo, mozna wladowac te same wiazania, ale po ksztalcie da sie odroznic 95% nart (nie mowie o SL/GS)

Mysle, ze jezeli tak by sie dalo, to jeden mit na pewno by padl: mit o zdecydowanej  wyzszosci jednych producentow nad innymi........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy relacja z tzw. ślepego testu - tzn. wszystkie narty oklejone jednolitą folią, najlepiej strukturalną, żeby nie było widać charakterystycznych elementów narty (szyna, płyta itd) Problem byłby jedynie z wiązaniami (producenta zdradza sama budowa tego ustrojstwa), ale chyba możliwe byłoby zastosowanie na czas testów tych samych wiązań w nartach różnych producentów.

Testerzy nie wiedzieliby na czym jeżdżą i dopiero po wystawieniu końcowej oceny folia byłaby zrywana. Król jest nagi...

Wiem że to nie przejdzie - żaden producent nie byłby tym zainteresowany, ale za to ile sprzętowych dogmatów być może by upadło... :)

 

 

Taki test można zrobić już dziś :)

 

Spisujemy narty w danych grupach na kartce.

Rzucamy kostką odpowiednio dużą ilość razy.

Wynik będzie oscylował w okolicach 50%

 

Jedni dodadzą 1 punkt markom z z którym sympatyzują a narciarz70 doda 1 punkt za niepopularność marki .

Wynik gotowy :)

 

p.s. no to w drogę.

Italia na nas czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...