Skocz do zawartości

Odległość między wiązaniami


Sinner

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jeśli mam buta o skorupie np 315 mm, to czy wiązanie przednie i tylne mam ustawić dokładnie na podziałce 315, czy np jedno ma być na 315, a drugie (tylne) na 320 min? Innymi słowy, czy but ma ciasno wchodzić między wiązania, czy powinnien być pewien luz między piętą buta a wiązaniem? Jeśli tak, to jaki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć taki duży luż żeby buty mogły wylatywac z wiązań kiedy chcą. But ma wchodzić ciasno.

napisz o jakich wiazaniach mowisz: w markerach z integrated rail system jest centralne pokretlo: ustawiasz na dana dlugosc skorupy:nie ma dwoch nastawow. oczywiscie dodatkowo mozesz cale wiazanie przesunac przod/tyl:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wiązania FX10. Przednie i tylne wiązanie ustawia się wciskając taki element z wypustkami. Tam jest podziałka skalowana z jednej strony co 10mm (290, 300, 310, 320 ...), a z drugiej strony jest 295, 305, 315, 325... I teraz np dla skorupy buta 315mm należy ustawić przednie i tylne wiązanie na 315, czy może np przednie na 315, a tylne na 320? Jak kupowałem narty, to tak mi właśnie radzono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz o jakich wiazaniach mowisz: w markerach z integrated rail system jest centralne pokretlo: ustawiasz na dana dlugosc skorupy:nie ma dwoch nastawow. oczywiscie dodatkowo mozesz cale wiazanie przesunac przod/tyl:)

o tym wylatywaniu to była ironia. Jeżeli but ma 315 to wiązanie ma być ustawione na 315, nie mniej , nie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym wylatywaniu to była ironia. Jeżeli but ma 315 to wiązanie ma być ustawione na 315, nie mniej , nie więcej.

absolutnie: jest to istotne dlatego ze ten nastaw powoduje docisniecie buta w plaszczyznie strzalkkowej i tez decyduje o sile wypiecia, zwlaszcza tylu: dawniej byla oddzielna sruba ktora to regulowala..:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze 3 czynnik, który pomaga - na bucie jest narysowany symbol lub kreseczka i na wiązaniu tak samo - dobrze by było gdyby się pokrywały, to może wyjaśni ci jak mają być ustawione wiązanie czy obydwa na 315 czy jeden na 320 - pewnie wtedy jak to zrobisz, to wyjdzie ci środek cieżkości dokładnie gdy ustawisz tyle ile w milimetrach ma podstawa buta. W moim wiązaniu jest jeszcze śruba która reguluje przeskokiem 1mm ustawienie, jak masz podobne to dobrze żeby po wpięciu buta nie chowała się ani nie wychodziła za bardzo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...