Skocz do zawartości

Witam się i pytam o buty.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacne grono i wyskakuję od razu z głupim pytaniem. Jestem po drugim sezonie nauki. Umiejętności swoje oceniam na przyzwoite 6, większość czasu na stoku spędzam mimo wszystko z instruktorem. Narty mam zdaje się co najmniej adekwatne do poziomu (jakieś takie zielone Dynastary), ale djrzałem chyba do zmiany butów. Drivery od Lange są bardzo fajne, komfortowe i pasują świetnie do mojej stopy, ale są już dla mnie za miękkie chyba. To samo sugeruje instruktor i doradza coś twardszego, około 90. Od dwóch dni testuję buty z wypożyczalni. Nordica była na mnie ewidentnie za wąska, Rossignole już lepiej, ale przy niższej numeracji od Lange były nieco za długie w stopie - no i przy flexie 80 jakby nadal nieznacznie za miękkie. Nie znam się na butach. Może ktoś z Was poradzi w którą stronę pójść, żeby zmierzyć w sklepie 6 par, nie 60 i skończyć po 2 godzinach, nie po 16? Z góry dzięki... Ach, no i z technikaliów - 40 lat, 85 kilo, 176 cm... B-)

Użytkownik hammerh34d edytował ten post 01 luty 2013 - 10:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie dokładnie wymierz stopę na miarce (długość i szerokość). Jeżeli nie masz dość szerokiej stopy i nie posiadasz żadnych deformacji po przebytych urazach, to nie powinieneś mieć dużego problemu z doborem butów. Problemem może okazać się wybór :) Celuj we flex ok 100. PZDR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuję około 100, ale nie za wszelką cenę. Lubię pojechać nieznacznie dynamiczniej, ale generalnie kontempluję i smakuję ;) Mam nadzieję, że zmiana butów pozwoli mi wykorzystać potencjał nart, tudzież nieco lepiej je opanować (bo rzeczywiście na tych dynastarach wystarczy drobny błąd w położeniu środka ciężkości i leci się na pysk) - te obecne raczej mi tego nie ułatwiają. Mój problem to płaskostopie, czyli w praktyce muszę mieć raczej szerszy but. Pewnie warto też będzie zainwestować we wkładki jakieś. OK, jutro pojadę do SkiTeamu i zacznę przymiarki. A wybór ułatwi mi fakt, że deski i ubranko mam czarno-zielone ;) m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to z zielonych (zielono-czarne) butów możesz przymierzyć Head Vector 110, będą pasować Ci do ubrania i nart :) oczywiście niczego nie sugeruje, to tylko tak mi się skojarzyło z kolorem :), bo też miałem te buty na nogach. Są dość szerokie 103mm. Możesz pomyśleć o wkładkach Sidas. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to z zielonych (zielono-czarne) butów możesz przymierzyć Head Vector 110, będą pasować Ci do ubrania i nart :) oczywiście niczego nie sugeruje, to tylko tak mi się skojarzyło z kolorem :)

Wiem. Byłeś blisko swoją drogą. Pan w SkiTeamie zaproponował Vectory, ale po 30 sekundach bolało mnie śródstopie - jak w za wąskich Nordicach. Natomiast zaskakująco dobrze pasują mi AdaptEdge 100! Przód leży idealnie, jedynie pięta nieco lata góra-dół, ale w pozycji "narciarskiej" już tego nie czuć. Być może byłoby OK. Niestety nie są zielone... ;P Istnieją za to AdaptEdge 90 w wersji czarno-zielonej! I te bym chętnie przymierzył - ale jakoś nie widzę w ofercie żadnego sklepu online w Waw :( Myślę, że różnica między 100 a 90 nie będzie dla mnie istotna ;) Zaskakująco kiepsko leżą mi tak zachwalane jako buty na szeroką stopę Salomony - może nie było odpowiedniego modelu?... Swoją drogą technologia i trendy rzeczywiście poszły do przodu bardzo; te Heady setki są znacznie bardziej miękkie w płaszczyźnie przód-tył niż moje stare Drivery - szok po prostu. No i kolejny szok - Drivery były 27,5 i były idealne, a te muszę mieć 26.5, bo inaczej stopa lata. To ostatni raz zapytam - czy gdzieś w Waw warto podjechać, żeby ktoś zaproponował alternatywę?... Pochwalę się, jeśli coś kupię :) m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny szok. Salomon X-MAX 100 bije na głowę wszystko, co do tej pory miałem na nogach (choć duzo tego nie było). Polecam nartywarszawa :) m.

wziąłeś Xmaxy??? nie zauważyłem, że Vectory mierzyłeś, więc daruj sobie wizytę w ski-parku, bo tam każdy wychodzi z Vectorami:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąłeś Xmaxy??? nie zauważyłem, że Vectory mierzyłeś, więc daruj sobie wizytę w ski-parku, bo tam każdy wychodzi z Vectorami:D

W zasadzie tak. W zasadzie, bo nie miałem czasu dziś formować, ale zadatkowałem :) Te x-maxy są zarąbiste i już :) Mimo, że wąskie, to stopa ukłąda się dobrze, a po formowaniu będzie jeszcze lepiej. Największe wrażenie zrobiła na mnie niska waga buta i poczucie totalnego wpasowania stopy w but. Żaden z mierzonych (Technica, Dalbello, Atomic, Head Adapt Fit tyż) nie oferował takeij klasy trzymania. No i wygodne. A w Vectorach boli i tyle. Tym bardziej więc nie było sensu jechac gdzie indziej ;) Dzięki za porady :) Mam nadzieję niedługo potestować te salomony:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Melduję posłusznie, że właśnie zaliczyłem pierwsze dwie godziny w nowych kapciach na niebieskich stokach Świętokrzyskiego :-) W prawym nieco pobolewa w okolicy nasady kości śródstopia. Poza tym jest bardzo dobrze, z wyjątkiem tego, że żałuję, że nie zmierzyłem 25.5, bo po kilku zjazdach zaczynam czuć luz na długość. Ot, życie :-) Jednak zmiana spowodowała, że po pierwsze zaczynam czuć mistyczną krawędź, a po drugie zdecydowanie muszę obniżyć sobie umiejętności na 5 :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...