Skocz do zawartości

Austria gdzie najdłuższe trasy zjazdowe


Pablo200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Solden ? Schladming ? czy Gastein ?

Nie wiem, ale jakie to ma znaczenie? :) Przecież długość jest sprawą umowną i wg mnie mało istotną... oczywiście przy założeniu że mówimy o alpejskich stokach, czyli nie o jakiś kilkusetmetrowych łączkach ;) Co innego ma znaczenie - przewyższenia. To jest parametr który jest jednoznaczny i określa skalę wyzwań. W Białce będziesz miał maks. 200 m a tu i ówdzie w Alpach 2000. Za tym idzie jakby "kubatura", wielkość gór, krajobraz i parę innych rzeczy. Co ci z trasy która będzie miała 2 km, jeśli łapie górkę 200 m różnicy wzniesień? :) Zatem: z ww. największe przewyższenia złapiesz w Sölden - ok. 1700 m w rejonie Gislachkogl, czy ok. 1300 nad Giggijoch. Potem Bad Hofgastein ok 1400, Bad Gastein ok. 1200, Dorfgastein ok. 1100. W Schladming Dachstein - 1000-1100. Z tego wynikają także długości tras, choć nie wprost. To wszystko bardzo przybliżone dane, i umowne - bo dalej wprost nic z tego nie wynika - bo komu by się chciało jeździć z góry na sam dół cały dzień :) Każde z ww. miejsc jest fajnym rejonem do jazdy, każde gwarantuje porządny system, w żadnym raczej nie ma nudy. Zależy jeszcze kiedy chcesz jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już był podobny wątek - stworzono listę ponad 100 ośrodków z przewyższeniem ponad 1500m (w samej Austrii z kilkanaście). Aczkolwiek temat jest ciekawy - dla mnie np. ma duże znaczenie czy ośrodek ma tylko typowe trasy przy wyciągach o przewyższeniu ok. 400-500m, czy też dysponuje taką prawdziwie długą trasą, z dala od całego kompleksu, nie krzyżującą się co chwilę z inną trasą, w dzikim krajobrazie. Z takich ciekawszych: - Bad Hofgastein (8 km, 1457 m przewyższenia) - Kappl (8 km, 1465 m przewyższenia) - Ischgl (trasa do Samnaun - chyba 10 km, do Ischgl też kilka ciekawych) - Stubai ("Wilde Gruben" - skirouta, ale podobno ratrakowana) - Solden (jeszcze dłuższy od Gaislachkogel jest zjazd z samego lodowca na dół - ok. 13 km i prawie 1900 m przewyższenia i to jest z pewnością rekord Austrii) To tylko kilka, które przyszło mi na myśli. Zjeżdżałem tylko tymi w Kappl i Ischgl, ale Bad Hofgastein też mnie kusi, bo blisko. Polecam znaleźć ten wątek o którym wspomniałem na początku - tam na pewno znajdziesz wyczerpujące informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...