Skocz do zawartości

Które narty na zawody regionalne :) ?


Rambo!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wierzę, że eksperci forumowi pomogą mi znaleźć odpowiedź na moje pytanie. Wybieram się w najbliższym czasie na różne zawody dla amatorów, w tym także zawody regionalne w Szczyrku. (slalom gigant). Pytanie brzmi: Czy w GS lepiej startować na dobrze mi znanych i lubianych Rossignolach Radical 9S (165 cm) z sezonu 2009/2010 (jeżdżę na nich na codzień) czy może na świeżo odkopanych z piwnicy ELANACH SCX MONOBLOCK (183 cm) , które mają jakieś 13-14 lat :D i szczerze mówiąc nie znam ich możliwości (nie jeździłem na nich w życiu) :) Dodam, że mam 26 lat, 180 cm wzrostu, 87 kg wagi i spore możliwości i umiejętności :> . Co wybrać z dwojga złego do zawodów GS ? Sprawdzone slalomki, czy stare, wielkie Elany gigantowe :) ?? Pozdrawiam i liczę na Wasze odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Masz chłopie dylemat. Na Gigant najlepsze są gigantki zwłaszcza jak odbywa się na dolinach w Szczyrku. Polecam zainwestować. Narty które mają 10 lat i na których dawno nie jeździłeś mogą się nie sprawdzić na bramkach GS. Narta z czasem traci sprężystość. Jeśli ja miałbym się zdecydować to wybrałbym sprawdzone SL na których jestem rozjeżdżony. Ale przy bezbłędnej jeździe świata na nich nie zwojujesz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Wierzę, że eksperci forumowi pomogą mi znaleźć odpowiedź na moje pytanie. Wybieram się w najbliższym czasie na różne zawody dla amatorów, w tym także zawody regionalne w Szczyrku. (slalom gigant). Pytanie brzmi: Czy w GS lepiej startować na dobrze mi znanych i lubianych Rossignolach Radical 9S (165 cm) z sezonu 2009/2010 (jeżdżę na nich na codzień) czy może na świeżo odkopanych z piwnicy ELANACH SCX MONOBLOCK (183 cm) , które mają jakieś 13-14 lat :D i szczerze mówiąc nie znam ich możliwości (nie jeździłem na nich w życiu) :) Dodam, że mam 26 lat, 180 cm wzrostu, 87 kg wagi i spore możliwości i umiejętności :> . Co wybrać z dwojga złego do zawodów GS ? Sprawdzone slalomki, czy stare, wielkie Elany gigantowe :) ?? Pozdrawiam i liczę na Wasze odp

W Szczyrku wypożycz jakieś dobre gigantki ,oczywiście jak będą mieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi ;) Wybijam sobie z głowy w takim razie stare Elany. Zabiorę ze sobą swoje SL-ki z nadzieją, że uda mi się wypożyczyć jakieś dobre nartki do GS na miejscu i parę razy zjechać na nich. Zdaję sobie sprawę, że podium nie zawojuję ze swoimi SL-kami no ale w ostateczności pojadę sprawdzonych Rossignolach :) Jakiego rzędu różnice czasowe mogą być pomiędzy nartami SL i GS przy założeniu, że czas zjazdu wynosi powiedzmy 40 sekund i przejazd jest BDB ? Chodzi mi o to, czy możemy tu mówić o różnicy kilku sekund, jako że narty do giganta po prostu szybciej się rozpędzają, czy raczej będą to niewielkie różnice ? Wiem, że zadaję dziwne pytanie, ale od wielu lat śmigam głównie na SL-kach i nigdy fizycznie nie sprawdziłem różnicy czasowej w przejeździe GS na slalomkach i gigantkach? Czy ktoś z Was robił takie porówniania (ta sama trasa, różne narty ?) Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za ODP !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...