Skocz do zawartości

Buty damskie na wąską stopę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wiem, że temat był już poruszany, lecz jest już chyba trochę nieaktualny. Poszukuję damskich butów na wąską stopę (rozmiar 24, na miarce lekko ponad 24, szerokość 91mm), może ktoś coś może poradzić? Na ten moment udało mi się znaleźć: 1. Lange Exclusive RX 100 L.V. (97mm) 2. Lange Exclusive RX 80 L.V. (97mm) 3. Dalbello Mantis 8 (99mm) 4. Tecnica Viva Dragon i Viva Inferno (ogólnie na wąską stopę, lecz nie znalazłem szerokości) Problem w tym, że nawet wąski Lange nie trzyma stopy tak jak należy (to znaczy w bucie pięta unosi się, w palcach jest o.k.), pomaga oczywiście wkładka Sidas, ale nie jest to jeszcze to, co powinno być. W jednym ze sklepów polecono mi, żeby dla lepszego trzymania buta w kostce, podwyższyć pozycję pięty w bucie (przez umieszczenie podkładki pod piętą). Czy jest to dobry pomysł? Zwiedziłem już masę sklepów narciarskich, dziewczyna przymierzała chyba wszystkie możliwe marki (przynosiłem jej po kolei każdy but z danego rozmiaru), lecz za każdym razem ma problem z trzymaniem pięty. Butem bliskim ideału był Lange RX100 L.V. lecz wydaję mi się, że będzie to zbyt twardy but jak na drugi sezon na nartach (przy wadze 53kg). Dla porównania, buty szersze, np Salomon, musi dopinać na ostatni ząbek klamry w palcach, reszta klamer też dość mocno, a pomimo tego czuje luz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powraca co roku a producenci jakoś nie kwapią się zauważyć, że spora część kobiet ma węższe stopy. Ja już prawie 3 lata szukam butów dla siebie i niestety efekt marny. Czy naprawdę w tym sezonie też żaden producent nie zrobił wąskich butków? U mnie bez zmian: długość 24,5 cm szerokość 85 mm - to się nie zmienia!!!! moja waga to 43 kg wzrost 164 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji szerokości buta, gdzieś czytałem że producenci podają ją dla określonego rozmiaru. Czy może ktoś pamięta te rozmiary ?. Różne były na kobiet i mężczyzn, chyba odpowiednio 25 i 26, ale nie jestem pewny. Przy zmianie rozmiaru zmienia się to procentowo. Chyba o 1% na rozmiar. Kurcze skleroza :), nie pamiętam gdzie to czytałem :cool:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w waszej opinii buty o flexie 100 nie będą zbyt twarde dla dziewczyny która jeździła dopiero 1 sezon (7 dni) w tamtym roku, waży 53kg, 165cm ? Chodzi o model Lange RX 100 L.V. (97mm), wg niej najlepiej trzymają stopę ale sama troche się boi tak twardych butów. Dodam, że mają regulowany flex (6, 12 i 20%) czyli do około 80, ale to i tak dużo wg mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czuje się w nich dobrze, to najważniejsze. Warto założyć je na dłużej i pochodzić w nich po sklepie. Ważne, żeby nie siedzieć tylko stać. Dzięki za info o źródle. Być może, że wpadła mi w oczy wersja elektroniczna tej książki albo jakaś recenzja.

Użytkownik profesorfalken edytował ten post 19 styczeń 2012 - 09:32 Aktualizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czuje się w nich dobrze, to najważniejsze. Warto założyć je na dłużej i pochodzić w nich po sklepie. Ważne, żeby nie siedzieć tylko stać. Dzięki za info o źródle. Być może, że wpadła mi w oczy wersja elektroniczna tej książki albo jakaś recenzja.

info na tym forum pojawilo sie po pojawieniu sie ksiazki pana Szafranskiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...