Skocz do zawartości

Layer 2


rumacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobierz wszystko tak, żeby całość dała optimum komfortu. Jaka kurtka na to ? Ja preferuję różnej grubości polary jako druga warstwa w zależności od warunków pogodowych. Przy -5 wystarczą 3 warstwy z cienkim polarkiem i lekko ocieploną kurtką, ale już przy -25 potrzeba solidnej osłony termicznej (dale gruby polar, albo dwa cieńsze polary - zawsze mogę jeden schować do plecaka). Ta bluza wygląda na cieniuteńką. Wszystko zależy jeszcze od kurtki pod którą to założysz. Jeśli jest grubsza to powinno być w sam raz. Jeśli to jakieś Gore czy coś podobnego bez warstwy termo, to zmarzniesz przy minusowych temperaturach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polar na 2 warstwę był dobry kiedyś ;) Jak najbardziej polecam tą bluzę przy dobrej bieliźnie oraz odpowiedniej kurtce będziesz bardzo zadowolony jeśli marzniesz to mogę polecić jeszcze merynosa który zawiera 100 % wełny w warstwie zewnętrznej oraz w warstwie wewnętrznej mieszanką odzieży która ma nie tylko grzać ale i odprowadzać dalej pot " 55% polyamide, 42% wool, 3% elastane" http://www.centrumsp...me-Merino-.html technologia poszła do przodu polary zawierają tylko 100 %poliester czyli to co najtańsze bielizny termoaktywne które bardziej nadają się do pracy niż do uprawiania sportów A co do merinosa to pamiętaj że firma Devold już o tym wiedziała w 1853 roku i polarnicy są właśnie w taką odzież zaopatrywani o czym można było się przekonać na BBC w programie wyścig na Antarktydzie czy jakoś tak :D

Polary tylko do pracy? Śmieszne. Wiesz, po pierwsze na wełnę merynosów niektórzy mają uczulenie, np. ja. Po drugie co oprócz wełny zawiera droższa bielizna termoaktywna, nie poliester właśnie? Bluza z linka ma 100% poliestru w składzie i znalazłam to akurat na stronie sklepu, który reklamujesz. Widać nawet nie znasz oferty własnego sklepu. Po trzecie, chyba nie uprawiasz żadnego sportu, skoro polar jest wg ciebie takim kiepskim rozwiązaniem. Ja jeżdżę na nartach, chodzę po górach, wspinam się, a jak dobrze pójdzie to czeka mnie w tym roku pierwszy sezon skiturowy i zawsze jako drugą warstwę stosuję polar 200. Nigdy nie było mi w nim zimno, ani się nie zagrzałam na maksa. Mówię tu o normalnych warunkach, a nie o 20 stopniowym mrozie w Tatrach zima podczas wspinaczki rzecz jasna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa bo ktoś tu bardzo nerwowy bielizna termoaktywna z poliestru nadaje się bardziej do pracy niz sportu ponieważ nie przylega idealnie kolejna sprawa bielizna jak i druga warstwa ma być idealnie dopasowana jeśli ktoś kupuje bieliznę to po to aby szybko wchłaniała pot i utrzymała temperaturę ciała To samo tyczy się drugiej warstwy im lepiej będzie przylegać tym lepsze efekty działania Co do Crafta jest to jakiś kompromis ale CRAFT nie jest tu idealnym rozwiązaniem choć lepszym od polarów dobre drugie warstwy to koszt ok 250 -300 zł w wzwyż Składy materiałów znajdziesz na stronach producentów a dobrze przylegająca odzież będzie mieć np poliamid, polipropylen ,elastan wełna merynosu - jest antyalergiczna bardzo zdrowa i co ważne nie gryzie jak zwykła wełna

Może gdybyś tu głupot nie wypisywał dając pseudorady założycielowi wątku, to może jeden z Twoich rozmówców nie reagowałby nerwowo? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa bo ktoś tu bardzo nerwowy bielizna termoaktywna z poliestru nadaje się bardziej do pracy niz sportu ponieważ nie przylega idealnie kolejna sprawa bielizna jak i druga warstwa ma być idealnie dopasowana jeśli ktoś kupuje bieliznę to po to aby szybko wchłaniała pot i utrzymała temperaturę ciała To samo tyczy się drugiej warstwy im lepiej będzie przylegać tym lepsze efekty działania Co do Crafta jest to jakiś kompromis ale CRAFT nie jest tu idealnym rozwiązaniem choć lepszym od polarów dobre drugie warstwy to koszt ok 250 -300 zł w wzwyż Składy materiałów znajdziesz na stronach producentów a dobrze przylegająca odzież będzie mieć np poliamid, polipropylen ,elastan wełna merynosu - jest antyalergiczna bardzo zdrowa i co ważne nie gryzie jak zwykła wełna

naprawdę to co piszesz, jest śmieszne, nie wiem kogo chcesz przekonać. Tłumaczę jeszcze raz: prowadzę bardzo aktywny tryb życia i piszę w oparciu o własne doświadczenia. To czy bielizna przylega czy nie nie zależy od składu materiału tylko od kroju danego ubrania. Na każdy typ budowy ciała pasuje inny krój, dlatego tak ważne jest, żeby przymierzyć ubranie przed zakupem. Polar dwusetka rzeczywiście nie przylega, a mimo to jednak odprowadza pot. Nawet założony na poliestrowa bieliznę, nawet nieco luźniejszy. Wełna antyalergiczna nie jest i gryzie, przymierzałam kilka koszulek z merino, jak choćby ze Smartwoola, który dobrą marką jest i gryzło, miałam wysypkę, zresztą mogę ci zaświadczenie od lekarza że mam na wełnę alergię wkleić na forum, skoro tak głupio się upierasz. Może wypróbuj te swoje pseudorady, ubierz sobie te dwa Crafty, i idź w góry na wycieczkę na 12 godzin, pogoda sprzyja. Ciekawe czy będzie ci ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę to co piszesz, jest śmieszne, nie wiem kogo chcesz przekonać. Tłumaczę jeszcze raz: prowadzę bardzo aktywny tryb życia i piszę w oparciu o własne doświadczenia. To czy bielizna przylega czy nie nie zależy od składu materiału tylko od kroju danego ubrania. Na każdy typ budowy ciała pasuje inny krój, dlatego tak ważne jest, żeby przymierzyć ubranie przed zakupem. Polar dwusetka rzeczywiście nie przylega, a mimo to jednak odprowadza pot. Nawet założony na poliestrowa bieliznę, nawet nieco luźniejszy. Wełna antyalergiczna nie jest i gryzie, przymierzałam kilka koszulek z merino, jak choćby ze Smartwoola, który dobrą marką jest i gryzło, miałam wysypkę, zresztą mogę ci zaświadczenie od lekarza że mam na wełnę alergię wkleić na forum, skoro tak głupio się upierasz. Może wypróbuj te swoje pseudorady, ubierz sobie te dwa Crafty, i idź w góry na wycieczkę na 12 godzin, pogoda sprzyja. Ciekawe czy będzie ci ciepło.

Człek ledwo ujdzie z życiem na wycieczce w takim stroju, ale by trzymać fason do końca napisze na forum, że było mu gorąco? Emi, dla niektórych gości na forum nie mają znaczenia indywidualne doświadczenia innych maluczkich forumowiczów. Oni wiedzą swoje i koniec. Swoimi postami zakłócasz im ich poglądy. Burzysz to co tak misternie sobie zbudowali. ;) W mediach jest pełno bzdur, a takie forum jak to też jest rodzajem medium. :) Bardzo dobrze, że podzieliłaś się własnymi doświadczeniami. Wełna jest dobra, ale widać, że nie dla wszystkich. Co do przylegania szmaty do ciała to zależy nie tylko od kroju, ale również od składu tkaniny, z której szmata została uszyta. Poliester poliestrowi nie równy. To najlepiej mógłby wytłumaczyć chemik lub materiałoznawca. Pozdrawiam, Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merino i polarnicy tak, narty niekoniecznie. Do duzej aktywnosci nie polece marynosow, poza tym bardzo dobre. A 2 warstwa moze byc cienka (nie polar, craft serii elite, bardzo cienki) na umiarkowane temperatury -10 (lub nawet jej brak), ja na ostra jazde (bo na chodzenie/stanie to zamalo) to polara 200 aktualnie chyba na -20 bym gdzies ubral dopiero...

Użytkownik lucasd edytował ten post 13 grudzień 2011 - 20:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna do sportu to całkowita pomyłka :) Przecież wełna chłonie wilgoć jak gąbka i ją trzyma zamiast się jej pozbyć :) W sfeterku z wełny można sobie na Kroplówkach posiedzieć przy piwku, a nie na nartach jeździć :). W bardzo ujemnych temperaturach nie stosuje sie wełny (nikt nie założy tego na żadną wyprawę). Zakłada się bieliznę termo, polar (ewentualnie inna sztuczna szmatę) i kurtkę z puchu (zobaczcie sobie jak ubierają się ludzie zdobywający wysokie góry). W wełnie najpierw by się upocili, a następnie zmarli by z wychłodzenia bo WEŁNA trzyma wilgoć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz welne z welna marynosow, to tak jakbys bawelne porownywal z normalna koszula termo. Merynosy dzialaja jak sa mokre, ba lekka wilgotnosc jest pozadana w dlugich wysilkach. Ale za to chwilowa, czy bieganie dyskryminuja uzycie welny marynosow (znaczy standardowe sa lepsze). Welna ta ma glowna zalete duzej izolacji cieplnej, wiec na wyprawy/nurkowanie jak znalazl. W narciastwie tylko do skarpet moge polecic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz składu bardzo ważne są sploty czyli w jaki sposób tkanina jest "dziergana":) ja osobiście bardzo lubię crafta i mam I i II warstwę z crafta i nei jest mi zimno... niektórzy chwalą sobie bieliznę under armour dla mni osobiście jest w dotyku zbyt"sztuczna" craft jest bardziej bawełniany- jego wada jest zaciąganie się jednak nie ma to wpływu na jej użytkowanie... polary są dla polarkowe 2 warstwy sa ok pod warunkiem że nie są zbyt grube- a polar jest techniczny a nie pierwszy lepszy badziew ... oczywiście nic nam nie da nawet najlepsza bielizna + druga warstwa jak kurtka nie będzie mieć odpowiednich parametrów bo i tak będziemy się kisić w tym syfie które wywalą I i II warstwa a kurtka je przyblokuje:( najlpesza bielizna dla mnei do której się powoli przymierzam to X-Bionic... 2 warstwa obojętnie byle by była technicznaa wybór jest naprawdę dość duży najlepiej jednak doradzą w sklepie bo samych "odmian" crafta jest chyba 3 jeżeli chodzi o zimę

Podstawowa różnica między bielizną UA, a Craft? Craft nie wytrzymuje próby czasu. To inne jakościowo ligi na korzyść UA. Cenowo nie mam pojęcia, nie znam cen szmatek Craft, choć ich jeszcze używam dopóki się całkiem nie zużyją. Co do 2 warstwy i dalej to masz rację, że wkładanie byle czego nic dobrego nie daje. Tzw. polar to potoczne pojęcie pod które wrzuca się niemal wszystko co jest choć trochę podobne z wyglądu do amerykańskiej starej tkaniny firmy Polartec (dawniej Malden Mills). Wrzucane są są oryginały Polartec, europejskie całkiem przyzwoite tkaniny włoskiego Portetorto, jak i bazarowe dzianiny za przysłowiowe grosze. Najczęściej przytaczany materiał Polartec serii 200 jest stary i pewnie się nie pomylę, jak określę jego wiek na przynajmniej 30 lat (do sprawdzenia na stronie www.polartec.com). Firma od tego czasu wyprodukowała wiele nowszych i lepszych dzianin. Niektóre tylko dla kilku wybranych firm. W tym segmencie tkanin jeśli chodzi o jakość niewątpliwie Polartec jest liderem wśród producentów. Generalnie Amerykanie mają najlepsze materiały z tworzyw sztucznych tyle, że w wielu przypadkach Europa nie jest dla nich atrakcyjnym rynkiem (może poza Niemcami - największym europejskim narodowym rynkiem). Polartec nie jest zainteresowany współpracą z każdym producentem ciuchów. W zasadzie współpracuje jedynie z wybranymi, na czym korzystają inni europejscy gracze branży, jak np. wspomniany już producent tkanin Portetorto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Crafta i tego, że się zaciąga to potwierdzam. Mam z Crafta tylko geterki służące jako ocieplacz pod spodnie na zimę - ocieplają super i oddychają. Tyle że kulki zrobiły się po pierwszym praniu, a na początku się z nimi cackałam i prałam w specjalnym płynie. Potem jak zobaczyłam co się z nimi dzieje, to prałam już normalnie w proszku i było ok. Natomiast znajomy na koszulkę cieniuteńką i bardzo ciepłą podobno i nitki wyciągają się z niej jak szalone. No a le to nie ma wpływu na termikę, tylko na estetykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crafta koszuli nie mam, ale mam UA hot i dziala ok, ale nie powiem ze bez zmian, szwy na nim sie posciagaly od plecaka, logo starlo itp. A 2 warstwa crafta dobrze sie sprawuje, ale w zeszlym roku to uzywalem max 2 tygodnie... X-bionic jest fajna bielizna, ale droga i dodatkowo tam jest filozofia wilgocii, cos jak merynosy, ale na mniejsza skale. Nie kazdemu musi odpowiadac np. Jan Koval nie lubi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...