Skocz do zawartości

Event vs Gore


Pitura25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moja też nie jest narciarska, a wchodzi hehe ... jest niby do ice climbing itp. hehe, a łażę cały rok ... i z wysyłką kosztował 150 Ł ... a Ł był jak kupowałem po 4,6 chyba :-), a żeby było ciekawiej to producent pisze że wchodzi hełm pełnowymiarowy, a i kapturek ładnie się zwija ;-) oraz nie opada na oczy jak hełmu brak i nawet mini daszek ma ... RAB FUSION JACKET

Użytkownik vilk edytował ten post 08 grudzień 2011 - 21:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja też nie jest narciarska, a wchodzi hehe ... jest niby do ice climbing itp. hehe, a łażę cały rok ... i z wysyłką kosztował 150 Ł ... a Ł był jak kupowałem po 4,6 chyba :-), a żeby było ciekawiej to producent pisze że wchodzi hełm pełnowymiarowy, a i kapturek ładnie się zwija ;-) oraz nie opada na oczy jak hełmu brak i nawet mini daszek ma ... RAB FUSION JACKET

Jak kapturek jest dobrze skrojony i przemyślany to jest tak jak piszesz. Marmotowi może coś ciut nie wyszło w projekcie nowej szmaty? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś kupiłem - ZION JACKET firmy MARMOT[ATTACH=CONFIG]22895[/ATTACH] Powiem jedno jestem pozytywnie zaskoczony grubością i delikatnym ociepleniem w środku. Teraz pytanie jak to się będzie sprawować w ciężkich warunkach i jak to oddycha. Jakość wykonania wzorowa. Pierwsza wada - kaptur nie wchodzi na kask Zaleta - po założeniu gogli i kaptura nic nie wystaje z gardy i jesteśmy całkowicie chronieni przed wiatrem, mrozem i śniegiem.

gratulacje - jaki rozmiar wziales i przy jakioch parametrach wzrostowo-wagowych??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje - jaki rozmiar wziales i przy jakioch parametrach wzrostowo-wagowych??

Wziąłem L i do tego spodnie Marmota też L (z ich membraną membrain). Wzrost 176, waga 85KG. Włazi idealnie na gruby polar i jest bardzo przyjemna (sama tez jest lekko ocieplona - Marmot jakoś tam to ocieplenie nazywa na swojej stronie). Na lato raczej się nie przyda. Raczej kurtka na wiosnę, jesień i zimę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jestem po pierwszych testach kurtki Marmora Zion z membraną NEO SHELL. Kurtka jest najlepszą szmata jaką miałem na grzbiecie - pomijając jej drobne niedociągnięcia, ale o tym za moment. Pojeździłem trochę poza trasami i były momenty, że nie mogłem złapać tchu i ustać na nogach (jazda w lesie). Pot lał się ze mnie strumieniami, a ja czułem, że jestem suchy. Było mi ciepło, komfortowo i przyjemnie. Nawet po kilku takich zjazdach ściągnąłem i dotykam wnętrza, a tam ledwo co czuć wilgoć (praktycznie do pominięcia). Mój brat jeździł w GORE i był mokry, a jego kurtka, co prawda wysłużona (4 lata) była mokra w środku. Po ściągnięciu jego wnętrze było tak mokre, jakby wyciągnął ją z prania :). po tym co zobaczył u mnie stwierdził, że zmienia szmatę. Kolejny test to nie ściąganie kurtki w ciepłej knajpie i znowu zdziwienie - znowu nie jest gorąco i jest całkowity komfort (co prawda rozpiąłem ją nieco ale było znośnie). Jedna wada jaka zauważyłem to brak fartucha. Po glebowaniu w puchu na plecy cała masa śniegu wbiła się pod warstwę kurtki. Ściągnąłem mocniej ściągacze i było lepiej ale to dalej nie to co fartuch. Druga wada to izolacja. o ile jadąc w górę na wyciągu jest w porządku, o tyle siedzenie w barze na dworze i picie piwka daje się we znaki - zaczyna być zimno. Sytuację poprawia założenie grubszego polaru, ale nie satysfakcjonuje mnie to - bo później trzeba go zdjąć jadąc ostro w dół (w grubym polarze jest za ciepło). Górę miałem ubrana w koszulkę termo, polar (odpowiednik 100) i kurtkę (jest troszkę ocieplona - TROSZKĘ). Zobaczymy co się stanie po praniu :) Ale o tym następnym razem. Dodam jeszcze, że materiał jest bardzo miły i przyjemny w obyciu, a garda wcale nie przeszkadza (po dniu zrobiła się miękka i działała jak szalik, a kiedy mocniej sypało mogłem naciągnąć na twarz).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...