Skocz do zawartości

Falcade


zuzayyy

Rekomendowane odpowiedzi

Falcade tylko przez Brenner! Odpuść sobie Sillian - tam co 20 km przed granicą stoją 'mundurowi' i czyhają na Twoją kasę (kaskadowo). To co oszczędzisz na drodze zapłacisz w formie mandatu, a czasowo to z Warszawy tłukłem się 17 godzin. Od Fophnsdor jedzeisz w wężyku samochodów za najwolnijeszym w stadzie. Pomijając fakt, że Passo Giau oprócz braku oznaczenia w Cortinie to seria 26 serpentyn gdzie hamulce wręcz płoną (jeżdżę busem Opel Vivvaro 9 os)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I jeszcze temat ubezpieczenia. W pakiecie mamy NNW i ratownictwo górskie z helikopterem. Brakuje OC, jeśli ktoś chce to musi się określić najpóźniej do 08 grudnia i zgłosić (komu jeszcze ustalę). Organizatorem wyjazdu jest firma Galatour (admini – nie podaję strony!). Można do nich dzwonić i o wszystko dopytać. Poniżej odpowiedź na moje pytanie, którą otrzymałem od Oli z Galatour-a: „Ubezpieczenie OC - dodatkowo około 25-30,-PLN tak jak rozmawialiśmy to zależy od kursu EURO . ALE ZMIENILO SIE PRAWO UBEZPIECZENIOWE I POLISA MUSI BYĆ WYPISANA RAZEM Z PODSTAWOWĄ czyli musiałabym wiedzieć kto ubezpiecza się dodatkowo OC do 08/12 , abym mogła to zrobić kompleksowo”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze temat ubezpieczenia. W pakiecie mamy NNW i ratownictwo górskie z helikopterem. Brakuje OC, jeśli ktoś chce to musi się określić najpóźniej do 08 grudnia i zgłosić (komu jeszcze ustalę). Organizatorem wyjazdu jest firma Galatour (admini – nie podaję strony!). Można do nich dzwonić i o wszystko dopytać. Poniżej odpowiedź na moje pytanie, którą otrzymałem od Oli z Galatour-a: „Ubezpieczenie OC - dodatkowo około 25-30,-PLN tak jak rozmawialiśmy to zależy od kursu EURO . ALE ZMIENILO SIE PRAWO UBEZPIECZENIOWE I POLISA MUSI BYĆ WYPISANA RAZEM Z PODSTAWOWĄ czyli musiałabym wiedzieć kto ubezpiecza się dodatkowo OC do 08/12 , abym mogła to zrobić kompleksowo”

Porter znasz wysokości kwot zabezpieczeń? Napoleon mi podawał lecz gdzieś umknęło, chciałbym porównać czy warto się doubezpieczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter znasz wysokości kwot zabezpieczeń? Napoleon mi podawał lecz gdzieś umknęło, chciałbym porównać czy warto się doubezpieczyć.

Twoje pytanie zadałem organizatorom na http://www.facebook....140749846028123 Jak tylko mi odpowiedzą natychmiast odpiszę :cool: Kto pyta nie błądzi. Oto odpowiedż Galatour-a: Polisa Travel czyli podstawowa, którą macie w pakiecie - z opcją Ratownictwa Górskiego (helikopter) NNW 7000,-PLN, KL 10.000,-€, KR 5.000,-€ . Polisa OC dodatkowa koszt około 25-30,PLN : Sprzęt Narciarski 3.000.-PLN, OC Rzeczowe 5.000,-€ , OC Osobowe 20.000,-€ Oby nie były potrzebne :cool:

Użytkownik Porter edytował ten post 26 listopad 2011 - 14:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka obiecujaca (beda opady) hihihihi

Fredo, jak to pisałem to jeszcze żadne prognozownie nie sięgały do 10tego grudnia, w zasadzie to nadal nic pewnego. Ja bardzo lubię malownicze wysokogórskie trasy ale jeśli będzie gucio widać to jedynymi atrakcjami mogą się okazać rzygający pasażerowie i nauka zakładania łańcuchów. Trzymam kciuki żebym musiał jechać dookoła, bo opady po drodze oznaczają więcej śniegu na stokach a na przejażdżki widokowe, mam nadzieję, jeszcze będzie okazja :) Pozdrawiam i do zobaczenia marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto to pisze. Uczestnik Trophy Mitsubishi Srebrna Gora 2011

Wiesz, gdybym jechał swoim - PRAWDZIWYM ;) - samochodem to bym mógł te przełęcze na skróty robić :D, ale niestety na takie koszty dojazdu żaden pasażer by się nie zgodził, dlatego będziemy jechali zwykłym plaskaczem, mniejszym nawet od Twojego dyliżansu :). Zresztą ja przesadnie ambitny nie jestem, nie jadę tam zdobywać przełęczy i serpentyn tylko spotkać sympatyczne osoby w fajnych okolicznościach przyrody a w jaki sposób uda się to zrealizować to już sprawa drugorzędna. Pozdrawiam i już się cieszę na spotkanie marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej toczyła się dyskusja na temat dojazdu. Może komus się przyda :) W rezydencji zalecają następujacy dojazd. Dla jadących z północy nie zjezdzac z autostrady w Bolzano tylko zjazdem Egna - Ora. Wg ich wskazówek google tak opisuje dojazd:24. Egna-Ora-Termeno-Neumarkt-Auer-Tramin w kierunku Neumarkt/Auer/Tramin Droga częściowo płatna 1,5 km 25. Na rondzie zjazd nr 2 w SP16 w kierunku Neumarkt/Egna/Auer/Ora 700 m 26. Lekko w prawo w Via Brennero/SS12 Jedź dalej drogą SS12 2,1 km 27. Na rondzie zjazd nr 1 w SS48 19,4 km 28. Kontynuuj wzdłuż Strada Provinciale di Fiemme/SP232 Jedź dalej drogą SP232 14,6 km 29. Na rondzie zjazd nr 2 w SS48 Przejedź przez 1 rondo 3,1 km 30. Na rondzie podążaj dalej prosto, pozostając na drodze SS48 6,6 km 31. Na rondzie zjazd nr 2 w Viodatta Ponte Avisio 2,0 km 32. Na rondzie 2 zjazd na Via San Pellegrino/SS346 220 m 33. Skręć w lewo w Via San Pellegrino/SS346 Jedź dalej drogą SS346 13,1 km 34. Kontynuuj wzdłuż SP346 3,3 km 35. Skręć w lewo w Frazione Le Fratte/SP346 Jedź dalej drogą SP346 3,1 km 36. Skręć w prawo w Via Fol/SP346 Jedź dalej drogą SP346 3,3 km 37. Skręć w lewo w Via Salpian 150 m 38. Kontynuuj wzdłuż Via Trento Miejsce docelowe będzie po prawej stronie 230 m Residence Concordia Via Trento, 732020 Caviola di Falcade Belluno, Italia Są tez wskazówki dla tych co ze wschodu, czyli od Klagenfurtu. Dołaczam w oryginale, ale jakby komuś zalezało to przetłumaczę :) Z reguły "miejscowi" polecaja najlepsze drogi dojazdu. DA EST Autostrada A23 da Klagenfurt e Salisburgo. Ci si immette nella A4 in direzione VENEZIA, a PORTOGRUARO prendere la A28 in direzione CONEGLIANO- BELLUNO, uscire a SACILE e proseguire in direzione BELLUNO per rientrare nella A27 a VITTORIO VENETO all’uscita BELLUNO raggiungere PONTE NELLE ALPI e a sinistra per BELLUNO Seguire le insegne AGORDO SS203 in direzione NORD arrivati a CENCENIGHE a sinistra per FALCADE – S. PELLEGRINO, il paese Prima di Falcade CAVIOLA

Użytkownik qaz edytował ten post 01 grudzień 2011 - 17:09 edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że śniegu nam zabraknie :( Falcade leży nisko i trzeba będzie buty narciarskie w torbę zabierać i przemieszczać się wyżej), w wyższych partiach widać śnieg tylko nie wiadomo ile go leży?. Włosi mają kilka dni ferii w naszym terminie jak się zjadą to razem w godzinę wszystko do kamieni rozjezdzimy, szkoda bo nartki mam po serwisie. To taki czarny scenariusz oby się nie sprawdził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że śniegu nam zabraknie :( Falcade leży nisko i trzeba będzie buty narciarskie w torbę zabierać i przemieszczać się wyżej), w wyższych partiach widać śnieg tylko nie wiadomo ile go leży?. Włosi mają kilka dni ferii w naszym terminie jak się zjadą to razem w godzinę wszystko do kamieni rozjezdzimy, szkoda bo nartki mam po serwisie. To taki czarny scenariusz oby się nie sprawdził.

Ja oglądałam ostatnio jak na nartach po kamieniach jeżdżą, także spoko damy radę :cool: Dobrze że mam stare narty ;) :D:D A tak na serio: głowa do góry, właśnie SYPIE !!!!! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale , ale przecież Napoleon obiecał nam GWARANCJĘ ŚNIEGU Zobaczycie, że cięzko będzie podjechać pod tą góreczkę a na przełęczy Brenero - obowiązkowo zakładamy łańcuchy hi hi A jeżeli to co mówię to tylko fantazja to mam pytanie CO NA TO WSZYSTKO ( brak śniegu ) nasz touroperator Galatour i NAPOLEON ???????????????? Odezwij się - a może nie jechać i zrobić integrację gdzieś bliżej

Użytkownik zechar edytował ten post 04 grudzień 2011 - 21:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...