Skocz do zawartości

pomoc w doborze nart Dynastar lub Rossignol


evi.wl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie potrzebuję pomocy w doborze nart. Mam na oku 4 modele: 1. Dynastar Exclusive Sensation z wiązaniami Exclusive Fluid 2. Rossignol Attraxion z wiązaniemi Rossignol Saphir TPI2 3. Rossignol Zenith z1 Oversize z wiązaniami Axium 100 TPI2 4. Rossignol Harmony II ZIP z wiżaniami Rossignol 90 ZIP2. Trochę o mojej jeździe :) wolę jeździć rekreacyjnie, najbardziej po niebieskich bądź czerwonych trasach, ale typowo czerwonych, a nie czerwonych, które sa prawie jak czarne, pewnie dlatego, że jestem strachliwa. :) Na narty wyjeżdżam na ogół raz w sezownie na mniej więcej tydzień więc też mało czasu na udoskonalenie jazdy. Chciałabym zakupić "bezpieczne" naty, które będą ułatwiały mi skrety np. na krawędziach i oblodzonych stokach. Nie lubię jeździć zbyt szybko, tak jak napisałam po wyżej wolę jazdę rekreacyjną. Wzrost 159 cm, waga 53 kg. Na nartach jeżdżę już kilka sezonów, chyba 6. Wydaje mi się, że moje obecne narty są dla mnie albo za długie albo za szerokie z przodu albo po prostu nie bardzo nad nimi umiem zapanować i czasem mam ztym problem. Obecnie mam narty Elan Spicy Girl i tak srednio jestem z nich zadowolona. Chciałabym coś kupic tak do max 1000 zł, za więcej mi się nie opłaca, bo wyjeżdżam dość rzadko. Będę wdzięczna za opinię o powyższych modelach, co myślicie albo poradźcie proszę jakieś inne modele. Aha moje obecne buty to Lange Exclusive 80, dzięki wam wybrałam odpowiedni rozmiar i mam nadzieję, że wybiorę tez odpowiednie narty! :) bardzo dziękuję pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty z tego roku? Bo Zenith Z1 to chyba sprzed trzech sezonów jest? A te twoje aktualne Elany to chyba model dla dzieci? To faktycznie powód żeby je zmienić. Z wymienionych nart każda będzie chyba lepsza od narty dziecięcej. Pozdr Marcin PS: Jeśli skrętność miałaby być decydująca to z wymienionych obstawiałbym Attraxion (zakładam że chodzi o Attraxion I ? ) w długości 146 lub 154.

Użytkownik bocian74 edytował ten post 26 styczeń 2011 - 14:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Zgada się jak kupowałam Elany powiedziano mi, że sa to narty kobiecie, a później się okazało że to juniorki!! nie miałam możliwości sprawdzenia modelu, bo kupowane były na wariata, ale teraz jestem starsza, może mądrzejsza :) więc sprawdzam wpierw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te deski proponowane przez Ciebie: Attraxion I to w zasadzie narta, którą można zestawić z Dynastar Sensation - nie będzie to świetne trzymanie, już tym bardziej nie na lodzie. Te deski są w zasadzie porównywalne. Za to Harmony II są for begginers. Odpadają. Ale jeśli chodzi o Twoją jazdę i ambicje to bardziej: Volkl Attiva model ESTRELLA (ma drewno pod butem) - do rozpatrzenia ze wcześniejszych sezonów=taniej Dynastar Active - może być ciężko znaleźć dobrą cenę, na pewno Sensation będzie koło 1000zł, ale ta pierwsza da Ci większą pewność i lepsze trzymanie. Z tym, że - serie damskie dynastara są świeże, bo dopiero w tym sezonie wyszły, więc nie poszalejesz z szukaniem tańszej alternatywy z zeszłych sezonów. Attraxion III - dla narciarek średniozaawansowanych, które wiedzą czego chcą, a chcą m.in dobrego trzymania narty i zarazem łatwego i bezwysiłkowego prowadzenia. Można grzebać w sezonach, też będzie taniej. Atomic Cloud 8. Jeśli poszperasz, znajdziesz coś oscylującego koło 1000zł. Blizzard Magnum 7.6 ze wstawkami z drewna i szeroka w czubie (łatwiej zainicjujesz skręt) - masz w tym modelu także zeszły sezon, tegoroczne znajdziesz już po 1300zł, więc myślę, że poprzedni będzie już bardziej przyjazny Twojemu portfelowi. Propozycji jest kilka, żebyś zobaczyła co uda Ci się znaleźć w swoim budżecie, ale każda z tych dech powinna spełnić Twoje oczekiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z tym, że - serie damskie dynastara są świeże, bo dopiero w tym sezonie wyszły, więc nie poszalejesz z szukaniem tańszej alternatywy z zeszłych sezonów. .

i tu się akurat bardzo mylisz dynastar był jedną z pierwszych firm robiacych typowo damskie narty od sezonu 02/03 mają zawsze w kolekcji narty exclusive poszukaj tego http://www.skionline...&id_modelu=3440 o tutaj jest http://allegro.pl/dy...1424367336.html moze będą mieli też trochę krótsze :) moja żona jeździ na takich http://www.skionline...&id_modelu=1317 a córka i siostra na omeglassach i bardzo sobie wszystkie chwalą, córka ostatnio przesiadła się na coursy 158 i też jest zadowolona (ma 150cm wzrostu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję poszukać dla siebie odpowiednich nart a nie firmy narciarskiej. Wtedy na pewno wyjdziesz na tym dobrze. Twoje założenia na początku mocno ograniczają cię w wyborze odpowiednich nart dla siebie. Tutaj każdy wychwala to z czego ma największą korzyść ale dla siebie. Skup się na parametrach narty która odpowiadałaby twoim potrzebą a nie sprzedającemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj w sklepie z nartami i tak na prawdę w tej cenie co podałam i to czego oczekuję to mają dla mnie tylko Attraxion I i Dynastar Sensation. Tylko, że tak jeżeli ja wolę jeździć wolniej to bardziej Attraxion I, do szybszej jazdy, a jednocześnie lepiej trzymające na krawędzi to Dynaster Exclusive Sensation. Generalnie mi powiedział facet, że albo się nastawiam na "wolniejsze" narty, albo na takie, które są bardziej dynamiczne ale jednocześnie lepiej trzymają przy krawędzi i są bardziej skrętne. Nie idzie podobno w parze wolna jazda z dobrym trzymaniem. Attraxion jeden są używane po jednym sezonie, ale nie wyglądają prawie wcale za używane i za nie chce 700 zł, są z sezonu 2009/2010 czyli roczne, te Dynastary są nowe i z tego sezonu cena 1299 zł, tyle, że jak oddam moje to dostanę za nie ok. 100 zł więc to mi odejmą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HesSki dzisiaj dopiero miałam czas na dokładne wczytanie się w zaproponowane przez Ciebie modele i wydaje mi się, że w większości są to jazdy do dynamicznej jazdy, czyli szybszej, a ja trochę szybkiej jazdy się boję więc nie wiem czy to będą odpowiednie dla mnie narty??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic Cloud 8. Jeśli poszperasz, znajdziesz coś oscylującego koło 1000zł. .

a Cloud 6??? to też dla początkujących, szczerze powiem że po dokładniejszym przyjrzeniu się baardzo zainteresował mnie model Rossignoll Attraxion III, bardzo dobre opinie ma i to od osób, które myślę, podobnie jeżdżą jak ja, przynajmniej to mogę wnioskować po wpisach. teraz szukam dobrej ceny, ale rzadko schodzi z 1000 zł ;// raczej 1200 - 1300 zł, chciałabym kupić ewentualnie z poprzednich sezonów, ale ciężko mi znaleźć cokolwiek.... 1300 zł dla mnie trochę sporo jak na moją jazdę, chociaż jak myślę, że to narty na dłużej będą to już się ostrzej nad tą ceną zastanawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się akurat bardzo mylisz dynastar był jedną z pierwszych firm robiacych typowo damskie narty od sezonu 02/03 mają zawsze w kolekcji narty exclusive poszukaj tego http://www.skionline...&id_modelu=3440 o tutaj jest http://allegro.pl/dy...1424367336.html moze będą mieli też trochę krótsze :) moja żona jeździ na takich http://www.skionline...&id_modelu=1317 a córka i siostra na omeglassach i bardzo sobie wszystkie chwalą, córka ostatnio przesiadła się na coursy 158 i też jest zadowolona (ma 150cm wzrostu)

Z biegiem sezonów nieco się pozmieniało. Cours Pro już nie ma (tak samo Fluid Limited), teraz zostało z tej nazwy samo "Pro", ale to już przecież zupełnie inna decha. Doszły za to Elite i Intuitiv, Sensation po sezonowej banicji w 09' powróciła, ale już nieco odmieniona i to w dwóch odsłonach - budowa wyraźnie odmienna, choć taliowanie pozostało to samo. Jest w czym wybierać, ale w zasadzie chyba tylko ta active byłaby szczególnie dobra dla evi, i do znalezienia w cenie około tysiąca. Z deskami dynastara więc nie poszalejemy, a autorce pewnie zależy na desce młodszej niż sprzed 4 sezonów... (??) Evi cloud 6 jest bardziej dla początkujących, takich, co to buszują szczególnie po niebieskich trasach (w uproszczeniu). Ósemka pozwoli Ci na trochę więcej, będzie pewniejsza, a nadal przystępna i łatwa w obsłudze. Attraxion III szukaj, bo narta jest naprawdę fajna. Myślę, że jak dobrze poszukasz to w mieście takim jak Wawa nie będzie problemem trafić na dobrą cenę. Pomyśl też o narcie, która będzie Ci trochę służyła. No i kto wie - może a nuż zachce Ci się trochę odważniej pojechać - warto wtedy wiedzieć, że ma się pod stopami nartę której można zaufać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...