Skocz do zawartości

Canting - problem


Zoran

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki nietypowy problem. Przymierzałem trochę butów w sklepie i z każdymi jest tak samo. Stojąc noga przy nodze opieram podeszwę płasko na podłodze, ale stojąc w rozkroku już ewidentnie opieram się na wewnętrznej stronie podeszwy. Aby je postawić płasko muszę nienaturalnie rozjechać kolana. Jeden sprzedawca stwierdził, ze mam za proste nogi, a męskie buty są robione z małym odchyleniem w stronę pałąkowatości. Sugerował kupić z kantingiem, albo damskie. Czy ma rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nietypowy problem. Przymierzałem trochę butów w sklepie i z każdymi jest tak samo. Stojąc noga przy nodze opieram podeszwę płasko na podłodze, ale stojąc w rozkroku już ewidentnie opieram się na wewnętrznej stronie podeszwy. Aby je postawić płasko muszę nienaturalnie rozjechać kolana. Jeden sprzedawca stwierdził, ze mam za proste nogi, a męskie buty są robione z małym odchyleniem w stronę pałąkowatości. Sugerował kupić z kantingiem, albo damskie. Czy ma rację?

Witam. Zależy ile chcesz przeznaczyć na butki. Ja kupowałem w tym roku całkowicie nowy sprzęt. Kupiłem buty Head Vector 100 flex 90-100, podwójnie regulowany canting (z dwóch stron) dałem 900 zł na allegro za nówki, cena w sklepie 1200 zł!! Coś pięknego, but idealnie dopasujesz do nóg i trzyma rewelacyjnie (w porównaniu do poprzednich Salomonów). Mam raczej proste nogi, ale fabrycznie canting był ustawiony na 0. Gdy zjeżdżałem strzałka na wprost zauważyłem że narty nie równo przylegają do stoku. W domu już na spokojnie poluzowałem śruby od cantingu i ustawiłem się w naturalnej pozycji i lekko ugiąłem kolana i wychyliłem do przodu. Dokręciłem śruby na maksa i zauważyłem, że wartości uległy zmianie niż były fabrycznie. W czwartek jeździłem na stoku i już było wszystko ok!! Więc polecam butki z regulacją cantingu, damskie raczej odpadają ze względu na inna budowę skorupy, inne malowania i mniejszy flex. Wszystko wyregulujesz i dopasujesz do siebie. Tańsze buty również mają regulacje z 1 strony, ale polecam z podwójnym cantingiem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...