Skocz do zawartości

Santa Caterina


van basten

Rekomendowane odpowiedzi

Początkujący da radę albo na dole ( 2 orczyki), ale dojazd do nich krzesłem z centrum miejscowości, albo kabiną do samego końca, w zasadzie już za grzbietem (1 krzesło). Dojazd samochodem oczywiście przez Bormio. do którego z kolei można przez Livigno lub znacznie dłuższa drogą od południa przez Tirano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja rowniez jade do Santa Caterina i to juz za 10 dni :) śniegu juz po pachy:) Ale caly czas nie moge sie zdecydowac ktoredy jechac. Jedni mowia tylko przez Niemcy i potem przez tunel i livigno. Inni najlepiej jedz przez Czechy i Austrie a potem Bolzano , Merano i Bormio wtedy nie bedziesz musial czekac przed tunelem. Im bliżej do wyjazdu tym jestem głupszy w temacie wyboru trasy. Jeżeli ktoś mógłby pomoc to bede wdzieczny. Dodoam że jade samochodem ktory ma LPG wiec dobrze by bylo zeby byly jakies stacje podrodze. PZDR

Skąd jedziesz - to by ułatwiło :) Podpowiadam, że w Austrii z LPG jest bieda, we Włoszech raczej OK, ale są dość drogie autostrady i droższa benzyna niż np. w Austrii. W Livigno jest strefa wolnocłowa, można zrobić fajne zakupy (to jest plus) łącznie z tanim tankowaniem - paliwo ok. 30% tańsze niż w Austrii. Reszta to kwestia kalkulacji - tu masz jakieś średnie ceny paliw, niezbyt precyzyjne ale dają pogląd: http://www.pzm-trave...-w-europie.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta druga przez merano jest juz zamknieta i zasypana sniegiem. takze czy chce czy nie to musze sie przedostac przez tunel.

To nie tak. Droga przez Merano o której piszesz, że jest zamknięta, to droga przez Stilfser Joch, najkrótsza droga do Bormio. Ona w zimie jest zawsze zamknięta tuż za Trafoi ze względu na niebezpieczeństwo lawin. Natomiast do Bormio, a więc i do S. Cateriny można dojechać w zimie nie tylko przez Livigno ale też z południa (właściwie z południowego zachodu) inną drogą - przez Tirano, do którego z kolei dostać można się na przykład przez Val di Sole, Passo Tonale i Edolo. Inna sprawa, że jest to droga dużo dłuższa i w praktyce myślę że nieopłacalna i finansowo i czasowo. Nie wiem natomiast jak jest z gazem na tej drodze.

Użytkownik obol edytował ten post 28 listopad 2010 - 22:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...