Skocz do zawartości

Nordica Speedmachine 12 - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie do koleżanek i kolegów o pomoc w sprawie butów jak w tytule.Kupione w ubiegłym sezonie ale solidnie przetestowane dopiero na ostatnim wyjeździe do Saalbach.Buty jeśli chodzi o samą stopę czyli tam gdzie zawsze od 20 lat miałem jakieś problemy okazały się mega wygodne,nie miałem nigdy wygodniejszych butów na nogach choc to najtwardsze buty jakie miałem,żadnych ucisków i bóli w zewnętrznych krawędziach stóp.Na samym początku jednak uwage moja zwróciło BARDZO MOCNE :confused: trzymanie pięt.W pierwszym dniu spoko ale juz w drugim dniu okazało sie że te buty "masakrują" moje troche wystające kostki przy piętach.Otóż troszke nad piętami a dokładnie pomiędzy piętą a ścięgnem achillesa,lekko na zewnętrznej krawędzi mam wystające kostki na które ma miejsce silny ucisk prowadzący do bólu i powodujący duży dyskomfort w zasadzie uniemożliwiające jazdę -coś czego przy mierzeniu i nawet w pierwszym dniu nie było.Potęguje to jeszcze chyba specjalnie ukształtowana wkładka buta wewnętrznego która w tym miejscu ma chyba takie wypustki mające mocno przytrzymywac piętę.I tu pojawia sie moje pytanie i prośba o pomoc...czy możliwe jest w dobrym serwisie skorygowanie wkładki buta w tych newralgicznych miejscach przy pięcie albo nawet odbarczenie skorupy buta w tych miejscach aby wyeliminować te niedogodności.Jak zaznaczyłem, poza tymi piętami (zwłaszcza prawa noga) buty są bardzo wygodne i nie chciałbym z nich rezygnować,tym bardziej że kosztowały tez nie mało.Bardzo bym prosił o jakiekolwiek informacje i wskazówki oraz adresy dobrych serwisów w okolicach Katowic bądz Krakowa gdzie takie korekty można by było wykonać.Z góry dziekuję za wszelkie info i pomoc w tej sprawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że sam canting który oczywiście w tych butach jest nie pomoże więc chyba zostaje tylko odbarczanie...ale bardzo dziekuje za odpowiedz.

Masz tzw. ostrogi :) Na początek najłatwiej wygrzać wkładkę, która jest termoformowalna, trochę ustąpi - może pomoże; bez wygrzewania - to nowe buty możesz więc poczekać aż same się uformują; możesz też usunąć ostrogi - wiem, że się da ale nie jestem lekarzem więc szczegółów i konsekwencji nie znam. Być może trzeba będzie odbarczać, ale zanim przeformujesz skorupę to spróbuj sprawdzić czy to ma sens: wyjmij wkładkę, włóż nogę do środka i popatrz czy te narośla są rzeczywiście blisko skorupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Być może trzeba będzie odbarczać, ale zanim przeformujesz skorupę to spróbuj sprawdzić czy to ma sens: wyjmij wkładkę, włóż nogę do środka i popatrz czy te narośla są rzeczywiście blisko skorupy... Dzieki Gajowy,zrobiłem tak jak pisałeś no i te wystające kości,zwłąszcza na prawej nodze czyli tam gdzie najbardziej boli są rzeczywiście blisko skorupy,musze dodac że but jest bardzo ale to bardzo dokładnie i ściśle dopasowany-zapinam go na stopie na pierwsze ząbki-i to pewnie też powoduje zwiększenie ucisku punktowego,przedewszystkim przy oparciu sie na językach kiedy stopa cofa sie w kierunku pięty buta.No nic...jadę dzisiaj z nimi do serwisu,z tego co już zdążyłem się zorientować biorąc pod uwage że chodzi o pięty w grę bardziej chyba będzie wchodził grinding czyli chyba frezowanie buta od wewnątrz niż odbarczanie ale okaże sie na miejscu,dzieki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam dokładnie te same buty i podobny problem. Mam wystającą kostkę na prawej stopie, po wewnętrznej części śródstopia. Zastanawiam się nad odbarczeniem buta w miejscu ucisku.Paszczak72 napisz czy czy te zabiegi które miałeś zamiar wykonać pomogły i ewentualnie co zrobiłeś, grinding czy odbarczanie? Dzięki za odpowiedz.

Joan101,odbarczałem oba buty,w przypadku lewego zrobiło sie ok. ale na prawdziwy test przyjdzie czas dopiero na stoku-mierząc w domu na sucho biorąc pod uwage stan poprzedni to moge powiedziec że różnica jest kolosalna,oczywiście na plus.W przypadku prawego buta też nastąpiła poprawa ale odbarczenie było zbyt delikatne i w piątek czyli wczoraj dałem tego buta do poprawki-odbiór w poniedziałek 8-mego marca.Myślę że jeżeli będzie zrobione z moimi sugestiami to będzie super.U mnie sprawa wygląda trochę problemowo ponieważ miejsce odbarczania wychodzi troszkę z boku pięty buta w miejscu łączenia cholewki i dolnej części buta,w Twoim wypadku powinno byc lepiej jeśli miejsce odbarczania będzie usytułowane gdzieś na stopie (oby nie tam gdzie są klamry itp.bo tez będzie problem) więc odbarczanie powinno załatwić sprawę.Jak odbiorę tego prawego buta zdam relację ale na Twoim miejscu nie zastanawiałbym sie tylko oddał go do serwisu bo po co sie męczyć,jeżeli ucisk jest miejscowy a poza nim buty sa wygodne (tak jak w moim wypadku) to odbarczenie może sprawic że będziesz jeszcze w tych butów naprawde zadowolony czego Ci zyczę:)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem powyżej czynię :), w poniedziałek 08 marca odebrałem buta z serwisu po poprawce związanej z odbarczaniem a wczoraj miałem okazję je wypróbować na wieczorowej jeździe na Nowej Osadzie w Wiśle i powiem tak : JEST SUPER :D z tej strony wielkie dzieki dla sympatycznego servicemena w Katowickim Bikershopie który cierpliwie znosił moje marudzenie i sprawił że mam radochę z posiadania tych butów ( w co bardzo wątpiłem że jeszcze kiedykolwiek będzie miało miejsce po męczrniach w Saalbach).Oba buty zostały wyprofilowane w okolicach pięt (lewy mniej prawy bardziej) i wystepujący poprzednio dyskomfort a w zasadzie ból minął tak że mogłem sie cieszyć jazdą w naprawdę dopasowanych i trzymających odpowiednio butach.Wszystkim którzy mają podobne problemy,związane z miejscowymi uciskami na wystających kostkach itp. naprawde polecam odbarczanie,nie ma sensu sie poprostu męczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...