Skocz do zawartości

Salomon 24h-proszę o radę


bog41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mężczyzna 185 cm 95 kg, 47 lat, umiejętności 7-8. Jeżdzę na Fischerach SC WC, ale to narty bardzo wymagające. Szukam nart do luźniejszej jazdy. Polecano mi Salomon 24h. Jestem teraz w Livigno i widziałem je w rozsądnej cenie. Co to za narty? Czy długośc 170 cm będzie OK. Z góry dzięki za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobra narta, rzeczywiście godna polecenia. Jednakże jest to narta z grupy RACE więc jest stosunkowo twarda i wymagająca. Katalogowo jest określana jako narta, na której można spędzić cały dzień na stoku. Cechą charakterystyczną jest zmienny radius. Jeździłem na tych nartach w ubiegłym roku (właśnie długość 170 cm przy wzroście 176, waga podobna do Twojej) i mnie osobiście bardzo przypadła do gustu, długość będzie ok, na pewno nie krótsze. Co do rozsądnej ceny to nie wiem za ile można je kupić w Livinio - w Polsce jest to poniżej 2000 zł. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, faktycznie.ale może to po prostu chodzi o "umiejscowienie" promienia narty długości 170 cm w stosunku do promieni innych długości, bo jeśli spojrzymy niżej okaże się ze najkrótsza narta ma promień właśnie 13m, a najdłuższa 17. To wyjaśniałoby również użycie znaków mniejszości i większości (< i >) na piętce nart... :)

Oj Rycho nie przyjrzałeś się piętce nart, a taki ładny link ze zdjęciem zamieściłem :) Znajduje się tam między innymi oznaczenie V.R.M. czyli Variable Radius Menagement -technologia Salomona - taliowania nart w celu zwiększenia ich uniwersalności poprzez zróżnicowanie promienia skrętu jakim się poruszają... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobra narta, rzeczywiście godna polecenia. Jednakże jest to narta z grupy RACE więc jest stosunkowo twarda i wymagająca. Katalogowo jest określana jako narta, na której można spędzić cały dzień na stoku. Cechą charakterystyczną jest zmienny radius. Jeździłem na tych nartach w ubiegłym roku (właśnie długość 170 cm przy wzroście 176, waga podobna do Twojej) i mnie osobiście bardzo przypadła do gustu, długość będzie ok, na pewno nie krótsze. Co do rozsądnej ceny to nie wiem za ile można je kupić w Livinio - w Polsce jest to poniżej 2000 zł. Pozdrawiam

Dzięki za radę. Kupiłem, zapłaciłem 480 Euro (z wiązaniami).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...