Skocz do zawartości

Nordica Dobermann SPITFIRE 120


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam możliwość kupna butów Nordica Dobermann SPITFIRE 120. Chiałbym aby wypowiedział się ktoś na ich temat, czy dobrze trzymają, czy jest w nich ciepło itd. Jeszcze jedno, otóż przeczytałem że buty te są skonstrowane w taki sposób, że stopy (po założeniu buta) ułożone są na kształt litery V, prosiłbym o napisanie czy takie ułożenie stóp nie przeszkadza w jezdzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy dobrze trzymają to zależy czy dobrze dobierzesz rozmiar oraz czy ten but w ogóle będzie pasował anatomicznej budowy Twojej stopy. Co do ich termiki to są to ciepłe buciki, ale znaczenie ma też to jaką masz skarpetę oraz jak sam wielkim jesteś zmarzluchem.

Skąd ta pewność, że są to ciepłe buciki? Jeżdziłeś w nich przy -15? Niemal bliźniaczy Dobermann pro 130, wg mnie, nie jest ciepłym bucikiem, ale ma mnóstwo innych zalet. Oczywiście trzeba mierzyć. Jeśli stopy się w nich układają w V to z pewnością dla poprawy anatomicznego układu - nie czuć przez to dyskomfortu (przynajmniej w Pro 130). Pozdrawiam

Użytkownik marej edytował ten post 26 styczeń 2010 - 17:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność, że są to ciepłe buciki? Jeżdziłeś w nich przy -15? Niemal bliźniaczy Dobermann pro 130, wg mnie, nie jest ciepłym bucikiem, ale ma mnóstwo innych zalet. Oczywiście trzeba mierzyć. Jeśli stopy się w nich układają w V to z pewnością dla poprawy anatomicznego układu - nie czuć przez to dyskomfortu (przynajmniej w Pro 130). Pozdrawiam

Hej. Nie nie jeździłem w nich przy -15 ale zaznaczyłem też że zależy to od własnej termiki jak i od tego jaką się ma skarpetę. Dodam jeszcze że jak się jeździ a nie stoi to nawet przy -20 jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie nie jeździłem w nich przy -15 ale zaznaczyłem też że zależy to od własnej termiki jak i od tego jaką się ma skarpetę. Dodam jeszcze że jak się jeździ a nie stoi to nawet przy -20 jest ok.

Mam nadzieję, że miałeś z Dobermannami do czynienia i ten link Cię nie dotyczy. http://www.skiforum....read.php?t=8577 Jeżdżąc w ND pro130 (nie stałem) przy -15 wietrze i niskim ciśnieniu wolałem, raz na 1,5 godziny, zjechać do knajpy. Fakt krążenie mam słabe, ale w porównaniu z innymi te wypadły trochę zimniej. Nie jest to oczywiście coś co je dyskwalifikuje. Należy jednak zauważyć, że Pro130 mają aluminiową zepe co może wpływać negatywnie na termikę, jednak nie przypuszczam by 120 były specjalnie cieplejsze . Od butów tego rodzaju (mało wyściółki, mała skorupa) trudno wymagać specjalnego komfortu termicznego, ale jak mówiłem wcześniej - coś za coś. Poza tym są one dla mnie bardzo wygodne i świetnie trzymają, ale za radą LOBO, wiele dni przed pierwszą jazdą, układałem je na nogach w domu - wcześniej trochę drętwiały mi stopy. Być może dla innych są to "ciepłe buciki", ale wolę to usłyszeć od osoby która to sprawdziła. PRO 130 na mrozie trudno się wkłada i jeszcze trudniej zdejmuje - też pewnie norma w tej klasie. Pozdrawiam serdecznie

Użytkownik marej edytował ten post 27 styczeń 2010 - 09:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem tego buta, ale gdy sprzedawca w intersporcie widział ze sie nimi interesuje od razu mi je odradził. Wąskie, twarde, zimne. Jak to ładnie okreslił, jesli chce Pan buty na zawody na kilka zjazdów to ok, ale jesli buty na cały dzien to zdecydowanie odpada.

MASTER32 ma ambitnego avatara, dużo konkretnego sprzętu i umiejętności na 8 więc, nie jest za słaby na Dobermanny. Poza tym jak na buty z tej klasy są dość delikatne i wygodne. Ja nie jeżdżę sportowo , a nie uważam tych butów za wygórowane klasowo. Kwestia preferencji. Buty sprzedawane w Intersporcie z zasady nie mogą należeć do typowo zawodniczych. Dobermann WC 150 (szer 95mm) pewnie nie jest dla przeciętnego użytkownika stoku, ale 130 pro i 120 to jeszcze w miarę normalne buty - oczywiście jeśli przypasują. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Buty o których mowa w tym poście służyłyby mi głównie do normalnej jazdy dlatego chciałbym żeby były w miarę ciepłe ponieważ mam Atomici RT TI (flex chyba 130) i strasznie w nich marznę. Jeżeli jeżdże na slalomkach (większa ilość skrętów) to jest ok, ale gdy zasówam na gigantkach to jest nie ciekawie. Do startów w zawodach mam Dobermany 160 ale tych na codzień nie używam. Szukam buta który będzie cieplejszy od tego Atomica, dlatego mam nadzieję że tak będzie z Nordicami. Dzięki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że miałeś z Dobermannami do czynienia i ten link Cię nie dotyczy. http://www.skiforum....read.php?t=8577

Jeśli chodzi o link który podałeś to już dawno go czytałem i nawet dziękowałem osobie która go napisała. Wypowiedziałem się na temat tych butów bo posiada je mój znajomy z którym robię czasami wypady narciarskie i ani razu nie narzekał na marznięcie stup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...