Skocz do zawartości

Styczeń w alpach


misia53

Rekomendowane odpowiedzi

Słychajcie, powiedzcie mi jakiej moge sie spodziewac pogody w styczniu w dolinie Zillertal? Zazwyczja jezdziłam w marcu, i boje sie ze styczen moze byc mrozny. Bede wdzieczna za Wasze spostrzezenia w tym temacie

A kto to dzis moze wiedziec :) Pewne rzeczy sa przewidywalne: np. ze kiedys pada snieg i najczesciej pada w grudniu i styczniu, ale np. 2 lata temu pod koniec sycznia siapil deszcz na nizszych wysokosciach. Co mozesz zrobic? Poprzegladaj archiwum pod katem opisow z wyjazdow, sprzed roku czy dwoch - moze cos trafisz na temat. Ew. pogooglaj w archiwum FIS: czy i jak sie odbywaly zawody w Kitzbuhel i Wengen, ktore zawsze co roku sa w 2 polowie stycznia :) Ogolnie moge powiedziec ze Zillertal jest o tyle dobrym wyborem, ze masz tam bardzo urozmaicony wybor osrodkow i wysokosci. Z jednej strony Zillertal Arena, gdzie trasy schodza stosunkowo nisko, a z drugiej jest lodowiec Tux - wiec wysoko :) Gdyby pogoda byla zmienna to przy odrobinie szczescia bedziesz wybierac, czy chcesz byc pod czy nad chmurami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w styczniu 2009 i pogoda była co dzień inna.był dzień z dużym opadem śniegu,był cudny słoneczny i ciepły dzień a kolejny też słoneczny ale z potwornym wiatrem,następny też wietrzny i niestety bez słońca.temperatury przez cały tydzień ok.-5 na górze i na plusie w dolinie.generalnie pogoda nie zachwyciła i dlatego w tym sezonie wybrałem Włochy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...