Skocz do zawartości

Budowa własnej skoczni


mateusiak22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hm... Ja to odkąd zacząłem jeździć, a właściwie najpierw skakałem. Pamiętam, że dostałem od dziadka takie czerwone nartki na sprężynach. Przed blokiem mam dwie górki jedną wyższą, a drugą mniejszą zaraz za nią. Na początku nie mogłem dojechać do ,,progu" ale gdy dojechałem skutki były tragiczne. Nie wiedziałem że wybija się ze środków nart więc gdy tylko dzioby nart dojechały do ,,progu" wybiłem się do przodu. Ja poleciałem około metra i wylądowałem na brzuchu. Gorsze jest to, że narty zostały na ,,progu":). Byłem cały w śniegu(podobnie jak Małysz w Zakopanem) ale nie zraziłem się wtedy. Miałem ok.4-5 lat, a jeździć w wieku 6-7 lat.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja osobiście nie polecam budować skoczni ze śniegu, chyba że mieszkasz na lodowcu. Na jeden dzień zachodzisz, męczysz się i potem nie masz już siły skakać więc myślisz ,,poskacze jutro". Na drugi dzień przychodzisz a tu odwilż, albo wandalom spodobało się kopanie śniegu. Według mnie to szpadel czy łopata i zasuwaj sypać próg z ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban.... Zgodzę się z michim. Nie masz co robić skoczni ze śniegu. jednak skoro chcesz to możesz spróbować. Po pierwsze: zależy gdzie chcesz ją robić. Jeśli na swoim terenie to dobrze, a jeśli gdzieś indziej to ci ją zniszczą Po drugie: Postaraj się dobrać optymalny kąt rozbiegu (tzn. żebyś mógł polecieć nie może być za duży bo wtedy tracisz prędkość, lecisz krócej. A jeśli kąt będzie za mały to skok długi też nie będzie) Po trzecie: wyprofiluj odpowiednio zeskok Po czwarte: tory polej wieczorem wodą A z ciekwości jaki masz sprzęt? Mam nadzieję, że trochę ułatwiłem, powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michi mówiłeś ze w jaworniku nie mają igileitu - http://www.skijumpin...iach-2009/#gora rekin... najlepiej skakać na nowych, choć są cięższe (moim zdaniem) a urban - weż zrozum że skocznia ze śniegu jest bez sensu - może przyjść odwilż - zresztą usypanie troche ziemi to nie jest duża robota rekin - masz gg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urban no cóż to są jeszcze stare narty... to nie są carvingi więc pewnie lekkie - ja sądzę że możesz na nich próbować skakać michi w dąbrowie mieszka jeden skoczek (ma profesjonalny sprzęt :o ) Nazywa się MARCIN KALETA jak chcesz kontakt to wejdź na http://www.lodz-ski-team.pl/ i popytaj na shoutboxie chłopaków z łodzi o to teren jaki znalazłem w lesie na skocznie. Oceniajcie

Załączone miniatury

  • IMG_2353.jpg
  • IMG_2354.jpg
  • IMG_2352.jpg
  • IMG_2356.jpg
  • IMG_2355.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...