Skocz do zawartości

Budowa własnej skoczni


mateusiak22

Rekomendowane odpowiedzi

udało mi się dzisiaj ruszyć z domu i zacząć budowę skoczni :D. Narazie zrobiłem tory najazdowe i 'zratrakowałem' nartami rozbieg i zeskok. usypałem też śnieg na próg ale tu pojawił się problem. Śnieg jest strasznie sypki i trudno go jakoś uformować. Jutro będe dalej kombinować :) no i zebrałem cały wór choineczek :D. jutro ciąg dalszy prac na skoczni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bulwa tak to sobie narty porysujesz i nie wiadomo jak to zamarznie i czy w ogóle, ale pomysł dobry. Ponieważ wielu z was skarży się na małą prędkość na progu wymyśliłem rozwiązanie: kupcie sobie np. w castoramie płytę PCV ok.20-25zł,potnijcie na paski 8cm x 1m i połóżcie na torach. Posypać śniegiem i vłala. Na lato od razu polać wodą i tory gotowe.Planuje takie rozwiązanie zastosować.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień na skoczni dzisiaj. Chwile poskakałem. kilka razy ubiłem zeskok nartami ale wciąż efekt nie jest zadowalający. Dałem tymczasowe oznaczenia metrów. Polałem rozbieg wodą... zostaje mi jeszcze do zrobienia: -polać kilka razy jeszcze rozbieg -coś zrobić ze strefą hamowania -prace kosmetyczne ;) Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik bulwa edytował ten post 21 styczeń 2010 - 15:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jak duża oficjalnie była ta skocznia? Zapodajcie jakieś zdjęcia. Niechże nacieszymy oczy... W mojej miejscowości jest stara skocznia bodajże K-35, ale rośnie już na całym terenie młody las, więc nie sądzę, by była możliwość renowacje a szkoda... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ elsaper gratuluje pierwszych skoków i odwagi chociaż krokiewka wydaje mi się nie straszną skocznią ;) Szkoda że nie robią kolejnych konkursów na najlepszą amatorską skocznie narciarską bo ten był w 2007 r. najbardziej jak dla mnie szacunek dla krokiewki należy się za to że chłopaki skaczą na niej już od zimy 06/07. to już jej 4 sezon! W tamtym sezonie mieliśmy kolegę który też uczył się jazdy na nartach w ciągu 2 dni odważył się skoczyć 8m na K-12 :D pozdrawiam cię i zapraszam do dalszej dyskusji:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...