Skocz do zawartości

Budowa własnej skoczni


mateusiak22

Rekomendowane odpowiedzi

Igielit jest drogi, zgodzę się. Warto było by go mieć na własnej skoczni. Trenowało by się wtedy cały rok, i może by coś wyszło z tych skoków, a tak to tylko zimą, a wiemy jaka ta zima potrafi być.
Wiosną zmierzę moją górkę i zobaczę jaką skocznie udało by się wybudować. Myślę tu o k-10, k-15, k-25, k-35. Igielit by się przydał;)
Przydały by się także osoby do pomocy
Co do sprzętu to jak najbardziej profesjonalny, ale myślę że tez na profesjonalnie wykonaną skocznie. Skoki są niebezpieczne, więc trzeba uważać.
Gdzieś czytałem ze należy trenować pod okiem trenera aby nie doszło do upadu.
Jak mam upaść i zginąć to co mi trener pomoże??? Może mi się to przydarzyć w domu. To jest przeznaczenie.
Zapraszam wszystkie chętne osoby, te które by miały możliwość do pomocy w budowie;)

Masz rację ,Po co ktoś ma patrzeć na śmierć ,i wzywać karetkę ,jak i tak umrzesz w szpitalu ,a tak co najmniej w śniegu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Postaram się.A czy do progu może być wykorzystana płyta wiórowa odpowiednio zabezpieczona:confused:.Myślałem też żeby trochę wyostrzyć zeskok, a ziemię stamtąd dać na rozbieg:confused:.I jeszcze jedno czy jest sens kłaść igielit:confused:.A co do nart skakać na zjazdówkach czy szukać profesjonalnych nart do skoków:confused:.:)


kolega Ahonen dobrze pisał płyta wiórowa się nie nada rozmoknie się na deszczu a jeśli laminowana będzie strasznie śliska na śniegu.Ja skocznie z palet skręcałem.Co do igielitu widziałem w październiku-listopadzie na allegro wychodziło 30zł za m2 ;) więc tanie to nie jest ale jeśli masz sponsorów...:)
co do nart to lepsze pewnie będą profesjonalne ale znaleść takie w dobrej cenie+ buty to duże wyzwanie :D
mam nadzieję że coś podpowiedziałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paleta używana ok. 20-30zł w skupie. Najlepiej wychodzi skocznia drewniano- ziemna. Tzn. przednia część z ziemi, a dalsza z palety. Mateusiak skocznia wygląda bardzo ładnie. :) Zrób jeszcze jakieś foty z rozbiegu i pod skosem, żeby było widać i najazd i spad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię we wtorek, dziś zrobiłem ale było ciemno i nie za bardzo widać:( Robiłem je brata telefonem który ma tylko 1,3MPx moja nokia N70 się zepsuła i nie mam czym zdjęć robić:( http://img514.images...zdjcia0018m.jpg http://img412.images...djcia0017jd.jpg http://img24.imagesh...zdjcia0015l.jpg

Użytkownik mateusiak22 edytował ten post 03 styczeń 2010 - 17:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...