Skocz do zawartości

Budowa własnej skoczni


mateusiak22

Rekomendowane odpowiedzi

Dane techniczne: Budowa:drewniano-ziemna - podoba mi się. :) Długość rozbiegu:8-15m - i prawidłowo, bo można oddać dziennie kilkadziesiąt skoków, a ci co mają rozbieg 150-200m to po 5 skokach idą do domów. :P Długość spadu:2-4m - mała skocznia, ale może być frajda jak tylko dobrze zostanie zrobiona Punkt konstrukcyjny:2m - nie przeginasz i to się ceni Punkt krytyczny:10m - tu jednak przegiąłeś. xD Jeśli długość spadu sięga maksymalnie 4 m to nie sądzę, by ktoś doleciał do 5, a co dopiero do 10. xD Wysokość progu:30-35cm - więcej nie trzeba Rekord:brak - życzę jak najlepszych ;) Nachyleniek.40stopni - świetne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mogę coś wrzucić projektu.No może trochę przesadziłem z tym punktem krytycznym.Ja na razie nie robię skoczni bo leje deszcz.Jak wyschnie a nie będzie padał śnieg to zacznę ją robić, lecz szybko tam nie pojadę ponieważ ta górka jest odległa o jakieś 3km:(.Ale znalazłem trochę bliżej i o wiele lepszą górkę. wys.40-45m nachylenie:50stopni Ja myślałem o K-15 HS-20.Co ty na to? A mateusiak fajny film:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niespełna 15 lat(23 lutego kończę)
181 wzrostu.
Długość rozbiegu 6 metrów
K-2
Punkt krytyczny 4,5 M
Wys 12 -14 M .
Jak to oceniasz?


czyli narty do twojego wzrostu to 266cm
Panowie czy istnieje coś w rodzaju generatora tylko że napięcie prądu było by 12v i moc max to jakieś 1000w?
Chodzi o to aby zabierać to na moją skocznię i oświetlać lampami z żarówkami na 12v.
Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nart skoczka nie może przekraczać wg przepisów 147% jego wzrostu, czyli jak napisał Mateusiak dla Ciebie wynosi to nieco ponad 266cm.
Ale wg mnie amatorzy, którzy nie zamierzają mieć nic wspólnego z profesjonalnymi skokami powinni mieć chyba krótsze narty, bo na małych obiektach takie długie dechy chyba ciężko opanować. :P Ja np. mam 196cm wzrostu i jeśli bym miał kupić skokówki to ok. 220cm- 230cm. Ale to już zależy od tego jak kto uważa. ;)

Mateusiak albo prądnica i będziesz obracał korbką jak wariat... xD
... no i szczerze mówiąc wielkich efektów nie będziesz miał,

albo coś lepszego- agregat prądotwórczy, ale będą duże koszty. ^^

Wg mnie oświetlenie na małym amatorskim obiekcie to zbyt śmiałe marzenie. xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem stary akumulator, i na bodajże 3 żarówkach 12v 25W nawet długo świeciły. Ale to było ze trzy lata temu. Chciałbym coś wymyślać w ta zimę jeszcze. Niby ta góra jest ciotki i mieszka ona na szczycie ale to jakieś 60m
Szkoda że nikt mi nie może pomóc:(
A co do nart to nie wiem, ja kupiłem stare zjazdówki 200cm i nadal na nie czekam, zobaczę jakie osiągnę rezultaty, a mam 183cm wzrostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Bartek dokładnie... Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, bo szczerze mówiąc nigdy na takich nartach nie skakałem. :/ Ale ja gdybym miał kupić to takie 230-250cm. Ale lepiej zapytaj kogoś kto skacze. Mateusiak ma takie znajomości, więc jak wyniucha numer to może się zapyta o to i o tamto... ;)

wys.40-45m - od podnóża do szczytu wzdłuż zjazdu czy prostopadle do poziomu ziemi?
nachylenie:50stopni - na całej długości? - To straszna grapa. xD Strach się bać.
Ja myślałem o K-15 HS-20.Co ty na to? - Odpowiedz n pytanie co do wysokości to Ci odpowiem.

Michi wg przepisów - 227cm, ale wg mnie 180cm-190cm. Tylko proszę Cię nie sugeruj się tak poważnie tym co mówię, bo naprawdę nie jestem pewny czy mam rację. xD W sumie takie narty są lekkie, bo seniorskie ważą podobno 3kg, ale, żeby takie narty się nie łamały na dojeździe to musi być bardzo dobry profil. Nie sądzę, by tu wiele ludzi miało profil skoczni nadający się na tak długie narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się.A czy do progu może być wykorzystana płyta wiórowa odpowiednio zabezpieczona:confused:.Myślałem też żeby trochę wyostrzyć zeskok, a ziemię stamtąd dać na rozbieg:confused:.I jeszcze jedno czy jest sens kłaść igielit:confused:.A co do nart skakać na zjazdówkach czy szukać profesjonalnych nart do skoków:confused:.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym z takiej płyty zrezygnować. Bardziej się nada paleta drewniana.
Myślę, że 45st. nachylenia to wystarczająco dużo, ale jak chcesz to możesz kombinować. :) O ile są chęci i pozwolenie właściciela gruntu. Ja już bez pozwolenia robiłem mały remoncik skoczni i na drugi dzień skocznia leżała na dole zeskoku, a belka pofrunęła gdzieś w las. xD
Igielit? Jeśli tylko Cię stać to możesz na wiosnę założyć, ale przecież to jest bardzo drogie i trzeba mieć zasilanie wody, bo igielit musi być non stop mokry. Nie wiem też jak jest z najazdem. Trzeba odpowiednie tory. Ogólnie to jest raczej przedsięwzięcie dla krezusa. :P Nawet niektóre duże, profesjonalne skocznie nie mają igielitu.
Hmm. Chyba każdy amatorski skoczek marzy o tym, żeby założyć profesjonalny sprzęt... Niestety ja jestem jednym z tych wielu, którym się to jeszcze nie udało. Ja mam ten problem, że muszę mieć bardzo duże narty i buty, bo jestem wysoki i mam duże stopy, więc niezwykle trudno załatwić używany sprzęt. Jeśli tylko to czym marzy tylu chłopaków jest też Twoim marzeniem to jak najbardziej.. :)

Użytkownik Ahonen edytował ten post 02 styczeń 2010 - 22:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igielit jest drogi, zgodzę się. Warto było by go mieć na własnej skoczni. Trenowało by się wtedy cały rok, i może by coś wyszło z tych skoków, a tak to tylko zimą, a wiemy jaka ta zima potrafi być.
Wiosną zmierzę moją górkę i zobaczę jaką skocznie udało by się wybudować. Myślę tu o k-10, k-15, k-25, k-35. Igielit by się przydał;)
Przydały by się także osoby do pomocy
Co do sprzętu to jak najbardziej profesjonalny, ale myślę że tez na profesjonalnie wykonaną skocznie. Skoki są niebezpieczne, więc trzeba uważać.
Gdzieś czytałem ze należy trenować pod okiem trenera aby nie doszło do upadu.
Jak mam upaść i zginąć to co mi trener pomoże??? Może mi się to przydarzyć w domu. To jest przeznaczenie.
Zapraszam wszystkie chętne osoby, te które by miały możliwość do pomocy w budowie;)

Użytkownik mateusiak22 edytował ten post 02 styczeń 2010 - 23:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...