Skocz do zawartości

Budowa własnej skoczni


mateusiak22

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem zrobiliście co mogliście, by wycisnąć z tego terenu co się da. Lepszych efektów bez użycia koparki lub kolejnych drewnianych budowli nie osiągniecie... :P Po prostu zbyt płasko. Spróbujcie poszukać jakiegoś potoka, uskoku itp. Przy takiej szybkości jaką tu osiągacie powinny być skoki 10-12m, ale po prostu teren nie pozwala. Jednak za ten pomysł z wieżą startową i całkiem przyzwoicie wyglądającą skocznię należą się brawa. :) Pamiętam jak rok temu na działce rodziców chciałem z kuzynem zbudować całkowicie sztuczną skocznię z drewna (teren jest prawie płaski). Niestety wszyscy dookoła mnie wyśmiali, a nawet kuzyn (taki fanatyk jak ja) sceptycznie do tego podszedł. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ich prędkości na prędkość normalną.Bo przecież im większa skocznia tym większe prędkość każdego zawodnika.Z tego co widzę na skoczniach od czasów Małysza ,to widzę że jeśli by wcześniej trenowali mogli by być dobrymi zawodnikami na skalę PŚ albo co najmniej PL Można zbudować na skocznie na terenie prawie płaskim ?Górka długości 10m przypominająca rozbieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa talentów, ale nie każdy zaliczy występ w PŚ czy PK. A co to jest PL? Tak samo jak w Formule 1 nie wystąpi każdy lepszy kierowca. Na pewno jest ktoś lepszy od dzisiejszych kierowców, ale nigdy się nie dowiemy kto to taki. Po prostu są sporty niedostępne dla szarego człowieka... Taka kolej rzeczy. Skocznię można zbudować nawet na korcie tenisowym. Wszystko zależy od chęci, dostępnych środków i umiejętności. A o jakiej górce Ty mówisz? Bo nie do końca rozumiem. Co to jest? Nasyp kolejowy czy coś podobnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od wierzchołka do podnóża jest 10 m to musiałaby być bardzo stroma, żeby cokolwiek na niej zrobić no i trzeba zapomnieć o odległościach powyżej 5m. Wysokość skoczni powinna wynosić ok. 50-80cm. Nie za wiele, żeby lądowanie nie było na płaskim terenie. Trzeba jakoś umiejętnie podzielić te 10 m na rozbieg i spad (moja propozycja: 5 do 5 lub jeśli jest to stroma górka to 4m rozbiegu do 6m spadu). Osobiście nie wróżę sukcesu, ale sam kiedyś z nudów przed domem zrobiłem skocznię na kupce opału o wys. 2,5m. Rozbieg miał dł. 3-4m, a spad ok. 3. Skoki były po 2-2,5m, ale frajda była (na chwilę... :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu stworzyłem fajną skocznie :) skakało się po ok 5-7 metrów ale spokojnie można więcej. Jak zima pozwoli to w tym roku też zbuduje :] fotki: Dołączona grafika Dołączona grafika tak płasko w rzeczywistości nie jest ;). Skocznia może malutka ale frajda we wkładaniu gałązek i malowaniu linii i oczywiście skakaniu była :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wczoraj znów nasypało śniegu, był on wilgotny więc się lepił. Zacząłem naśnieżać skocznię, naśnieżyłem ją w 35% i w nocy stopniało jakieś 50% śniegu, jestem bardzo zły. Nie wiem czy ten śnieg się utrzyma długo. Dziś jak zacznie się znów lepić zacznę naśnieżać skocznię i zrobię co tylko w mojej mocy aby ją utrzymać do mrozów. Chciałbym wreszcie zacząć skakać. A na przyszły rok prawdopodobnie rozpocznie się budowa nowego większego obiektu. PS. Dodam że wszystko robię sam, nie mam nikogo do pomocy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapomnę, jak mając lat 12-14 budowałem z kolegami własną skocznie na górce w lesie :D Próg zrobiliśmy drewniany, narty mieliśmy carvingowe, rozbieg po bokach też zbity dechami :rolleyes: Wykonując dziewiczy skok, zostawiłem narty w progu (zatrzymały się na deskach) a ja poleciałem dalej... :D Od tej pory dałem sobie z tym spokój ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się taki:) PS. Wiecie gdzie można obejrzeć wczorajszy konkurs skoków w internecie? Nie było u nas światła i nie obejrzałem, jestem bardzo zły:( Może ktoś ma nagrany i może wrzucić do netu będę bardzo bardzo wdzięczny. Zależy mi bardzo. Dzięki

Użytkownik mateusiak22 edytował ten post 30 grudzień 2009 - 09:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wczoraj waszą dyskusję. Osobiście interesuje się skokami. Niestety u mnie w Dąbrowie Górniczej nie ma ani jednej porządnej górki. Ostatnio byłem w parku i okazało się, że jest tam usypana górka.Wymyśliłem kilka projektów. Oceńcie czy dobre.

Załączone miniatury

  • skanuj0001.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co źle robię, ale na swojej skoczni nie mogę dalej skoczyć niż 2 metry. Skocznia to K-4 HS-5 Mozę robię za mały próg, albo porostu ze strachu (obecnie jeszcze na starych nartach które potrafią się odpiąć na progu, przed progiem w locie i podczas lądowania. Kupiłem lepsze z lepszymi wiązaniami, ale jeszcze ich nie dostałem. Zobaczymy jak dostanę o ile śnieg nie stopnieje:) Tak bardzo bardzo bym chciał skakać, na większej skoczni K-15 do k-40. Co do twojego projektu, zdaje mi się że można spróbować:) Ale niech się wypowie ktoś inny jeszcze:)

Użytkownik mateusiak22 edytował ten post 30 grudzień 2009 - 17:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusiak kogo się pytałeś??? Daj mi proszę namiar na niego! Jestem na kupnie... Ta cena to oczywiście za używany sprzęt tak? Michi zrób ten projekt w paincie ok? xD Wpisz też nachylenie tego stoku (przynajmniej na oko). Zobacz jak ja opisałem swoje miejsce na skocznię w tym roku w temacie: Amatorskie skoki narciarskie. Mateusiak jak chcesz to wpadnij na ferie w weekend do Małopolski. :) O ile będzie śnieg i wypali nam ta skocznia. To będzie K-14 HS-20. Jeszcze nie jestem pewny czy właśnie taka będzie wielkość, ale wiele się nie będzie różnić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...