Skocz do zawartości

Z HEAD isupershape na chip - czy to ma sens?


fox34

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem już prawie zdecydowany na taki przeskok ale jak poczytałem trochę na forum o chip'ach to już sam nie wiem czy to będzie miało sens. Mam 192cm 89kg i myślałem o nartach trochę twardszych. Z Waszych postów wnioskuję, że head chip wcale nie jest twardą nartą z tym, że ma ponoć się utwardzać w miarę zmiany warunków i szybkości. Te supershape, które ujeżdżam teraz są wyśmienite, chociaż może trochę za miękkie. Dla zwykłego snobizmu chyba ;) i ciekawości po trochę, zmieniłbym na coś innego.

Użytkownik fox34 edytował ten post 30 listopad 2009 - 16:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę głównie po przygotowanych stokach, szybko i najczęsciej carvingiem lub krótkim ciętym skrętem. Jazda off piste jeszcze mnie nie "połknęła" :)

Proponuję Rossignol'a R9S lub R8S z rocznika 7/8 lub 8/9. Nie są tak gibkie jak iSupershape'y ale zdecydowanie twardsze. Wskazana dobra kondycja :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo wypadają przy długim carvingowym skręcie, a to tez bardzo lubię. Chyba, że nie aż tak słabo jak opisują na forum:D A czy nikt nie miał do czynienia z head chip ? Głównie o nich myślałem i porównaniu tych dwóch. Ewentualnie może ktoś ujeżdżał F progressor, ponoć to narta o dwóch promieniach skrętu. Nigdy nie miałem rossi, jakoś odrzuca mnie ich szata graficzna ;) Zawsze kochałem atomica, dopóki nie odkryłem supershapa. Miałem slalomki atomica i supercross sx B5 ale ta narta w ogóle mi nie leżała. Podobają mi sie jeszcze voelkl'e, fischery i pewnie w każdej z nich znajdę jakiś odpowiednik rossi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo wypadają przy długim carvingowym skręcie, a to tez bardzo lubię. Chyba, że nie aż tak słabo jak opisują na forum:D A czy nikt nie miał do czynienia z head chip ? Głównie o nich myślałem i porównaniu tych dwóch. Ewentualnie może ktoś ujeżdżał F progressor, ponoć to narta o dwóch promieniach skrętu. Nigdy nie miałem rossi, jakoś odrzuca mnie ich szata graficzna ;) Zawsze kochałem atomica, dopóki nie odkryłem supershapa. Miałem slalomki atomica i supercross sx B5 ale ta narta w ogóle mi nie leżała. Podobają mi sie jeszcze voelkl'e, fischery i pewnie w każdej z nich znajdę jakiś odpowiednik rossi.

jeśli jesteś przywiązany do Heada weź Supershape Speed i nie baw się w żadnego chipa...... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że speed jest bardziej dynamiczny i wymagający niż i supershape?

Nie jest bardziej wymagajacy - wedlug mnie :) A czy bardziej dynamiczny ? O co pytasz ? ISupershape masz radykalnie taliowana slalomke i w skrecie ona ma wieksza dynamike. Speed masz lajtowa gigantkopodobna i o tym rozmawiamy czego szukasz, jesli szukasz. Chociaz przyznam sie ze jak jezdzilem ta narta na poczatku jej ujezdzania 163 cm i r14 to strasznie oddawala w skrecie, mialem wrazenie ze dopala z nitro :D:rolleyes: Teraz na 177 cm nie ma juz takiego wrazenia, no ale przy takiej dlugosci inaczej chyba oddaje. Tez inny skret i inna jazda troszke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...