Skocz do zawartości

Atomic Drive 9 czy Fischer progressor 8 ? prośba o pomoc


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Witam wszystkich miłośników białego szaleństwa :) , wróciłem do tego sportu po 10 latach przerwy, która była spowodowana kontuzją oraz innymi perypetiami, ale "pal to licho". Chciałbym Was prosić o radę w doborze nart. 1. K/M Mężczyzna 2. Wiek 34 3. Waga 68 4. Wzrost 179 5. Jak długo jeździsz na nartach ? W sumie to 24 lata z przerwą lat 10, ostatni raz na nartach w lutym i marcu tego roku. 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? spokojnie 6.5 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) właśnie zakupiłem Fischer MX9 flex 100 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) Mając na uwadze długą przerwę, bałem się, że sobie nie poradzę z carvingami (ostatni raz jeździłem jeszcze na KLASYKACH :D ) , ale się nie poddałem i jeździłem na takich rekreacyjnych Rossignol Axium 200, do tego buty Rossignol Salto X (flex 50). na początku było ok ale w miarę czasu rozwijałem skrzydła, przypomniały się stare czasy :D i ... krzyczałem MAŁO !! MAŁO !! :D Dlatego pożyczyłem od kumpla jakieś HEAD'y ale nie pamiętam wiem, że to były "slalomówki" R=11, odczucia: za bardzo mną kręciło nie podobało mi się. Później pożyczyłem od innego kumpla Fischer RC4 Race SC Pro (170 R=14), no i było lepiej ale jak dla mnie to za ciężkie były. 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? średnie i długie skręty, średnia prędkość czasami szybciej też się zdarzy :) 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, głównie jeżdżę w kraju - BESKIDY 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) napewno dynamicznie ale czasami chciałbym się powozić 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? okres luty-marzec łącznie 15 dni. Chciałbym to zwiększyć minimum do 20 dni. 13. Możliwości finansowe do 2000 zł Ufff.... napisałem Nie ukrywam, że już szukałem nart. nie chcę typowych slalomek bo jakoś nie mogę ich opanować, być może to wina w stylu jakim jeżdżę, bo jestem starej szkoły i przyzwyczajenia pozostają, chociaż się staram ale wychodzi z tego jakaś totalna hybryda :rolleyes: Celuje w Atomica Drive 9 Titan lub Fischera Progressor 8 ale nie jestem pewny czy to dobry wybór jak dla mnie. Dlatego wszystkim z góry dziękuję za rady. Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość czytania tego postu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7+ odradzam bo to narta bez drewnianego rdzenia i jest miększa. Ja osobiście posiadam 8+ a moja waga to 64 kg. i jeździ mi się na nich świetnie. Jeździłem też na 9+ ale musiałem wkładać o wiele więcej siły w nie ze względu na wagę, a po co się męczyć jak zależy nam na przyjemności z jazdy, a nie pokonywanie barier. Przynajmniej jest tak w moim przypadku.

Użytkownik szybalski edytował ten post 26 listopad 2009 - 12:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dwie długości do wyboru 165 lub 170 i opinie też będziesz miał różne w zależności od narciarza. Ja mam 182 cm i kupiłem 165 a to dlatego że lubię więcej kręcić a wiadomo narta krótsza to i łatwiej. Narta dłuższa znów jest stabilniejsza ale prawda jest taka, że tak naprawdę nie zauważymy różnicy więc wybór pozostawiam dla indywidualnego odczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz większości po naszych stokach to wiadomo że po godz. 12:00 już jest kopki śnieg więc może zerkniesz sobie na rosoły http://www.skionline...&id_modelu=3080 lub http://www.skionline...&id_modelu=3086 Jeśli jednak zainteresują cię narty o charakterystyce "podwójnego" promienia to możesz jeszcze zobaczyć sobie elany też są dobre oto link z informacjami http://www.skionline...&id_modelu=3282
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...