Skocz do zawartości

Czapka, kominiarka (termoaktywne, oddychające) + kask, gogle (okulary)


Kuba K.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;) 1) Potrzebuję zakupić sobie czapkę zimową, ale z jakiegoś termoaktywnego, oddychającego materiału, bo jak jest trochę cieplej to się od razu w niej gotuję. Chciałbym, żeby była także do codziennego noszenia w chłodne dni, nie tylko na stoku, czyli, żeby w miarę wyglądała ;) Aha i ważne, żeby zasłaniała uszy, bo kupiłem rok temu, za niemałe pieniądze czapkę Dynastara, ale dolna połowa uszu jest zawsze na zewnątrz i potrafią nieźle zmarznąć... 2) Chciałbym też zakupić jakąś kominiarkę na narty (pod kask) również z jakiegoś termoaktywnego, oddychajacego materiału. 3) Poza tym kask. Tylko no właśnie tutaj mam ten problem, że noszę aparaty słuchowe i w prawie każdym zabudowanym kasku następuję sprzężenie powietrza w aparatach i zaczynają piszczeć... Co jest wnerwiające i przez to nic nie słyszę oprócz pisku... Na razie tylko raz jechałem w jakimś motocyklowym kasku, który nie powodował tych dolegliwości, ale to był jakiś odrębny przypadek chyba, niestety... Dlatego zastanawiałem się nad jakimiś kaskami z wyjmowanymi uszami, ale czy przez to głowa nie będzie gorzej chroniona? Mimo wszystko będę próbował jednak zakupić jakiś zabudowany kask, ale pewnie będzie to trudne... Aha i na co patrzeć podczas przymierzania kasku? I jakie firmy polecacie, jeśli chodzi o trwałość i wygodę? 4) No i gogle, albo okulary. Muszę sobie kupić coś z tych dwóch rzeczy, bo czasami słońce jest tak oślepiające, że nie da się jeździć. Podobnie sprawa ma się podczas padającego śniegu, napierdziela po oczach i człowiek jest prawie ślepy. Jakie gogle oraz okulary byście mogli polecić? Dobrze by było gdyby z tych okularów można było bez problemu korzystać także latem ;) aha i co do okularów, to ze względu także na te nieszczęsne aparaty, dobrze by było gdyby nie trzymały się na uszach, tylko miały proste ramiona (trzymajki? kurczę słowo mi uciekło) utrzymujące się na głowie. Preferowałbym coś lepszego z odpowiednim filtrem UV itp. bajerami, chciałbym w miarę dobrze chronić swoje oczy. A co do gogli, to najlepsze byłyby takie z podwójnym paskim, żebym mógł je rozmieścić pomiędzy uszami, bo tutaj znowu problem z aparatami, uciskający na uszy pasek od gogli, powoduje ich (aparatów) piszczenie. Ale wątpię, żeby coś takiego było na rynku, więc będę musiał się rozejrzeć za jakimś klasycznym modelem. Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze każdego z tych wymienionych przeze mnie w punktach produktów. Jakich marek sprzęt kupować, żeby to był udany zakup, jeśli byście mogli to proszę podajcie także poszczególne modele + linki na allegro. Z góry wielkie dzięki Pozdr! Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czapki po prostu trzeba iść i wybrać to co się podoba i pasuje sam napisałeś czego chcesz to samo co do kominiarki ... Co do kasku popatrz na kaski z "miękkimi uszami" tzn mają one na uszach taki materiał a nie zabudowane do końca... jeżeli to też nie pomoże występują kaski czy to narciarskie / snowboardowe (widziałem takie kaski z rossignola za chyba około 300pln) z odpinanymi uszami ... Głowa wtedy i tak jest chroniona i lepiej jak się jeździ w kaski z miękkimi/odpinanymi "uszami" niż bez . Co do gogli najpierw kup kask i do jego kształtu dobierz gogle. Możesz kupić tylko gogle z odpowiednią dla Ciebie szybką... Ja mam w swoich taką przyciemnianą i słońce mnie nie razi... i zaoszczędzisz kaske na okulary. Jeżeli będziesz miał kask to nie ma problemu z paskami bo nic nie będzie uciskało na uszach. ps. napisz jeszczę ile masz na te bajery mniej wiecej kasy pozdr:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ;) Kask nieco kosmiczny, i chyba niebardzo dla mnie ;p w dodatku ta cena... ale dzięki za poradę :) W pierwszej kolejności chciałbym jednak zakupić czapkę i kominiarkę, ponieważ nie muszę ich przymierzać, żeby dobrze dopasować. Cały czas nie wiem, jaką czapkę wybrać, ważne żeby była z oddychającego materiału i porządnie wykonana, no i w miarę wyglądała ;) Możecie mi coś konkretnego polecić? Przyznam, że wolałbym zamówić coś przez internet, żeby nie musieć nigdzie szukać. Nie mam w pobliżu żadnych sklepów z tego typu sprzętem. Co do kominiarki to na allegro można znaleźć: http://www.allegro.p...&category=19069 I są takie za niecałe 20zł: http://www.allegro.p...kask_hit_l.html Tylko nie wiem, jak tutaj z jakością. I trochę droższe (ok. 60zł): http://www.allegro.p...k_roz_l_xl.html Ale tutaj niemal gwarancją jakości jest sama firma - Brubeck Chyba lepiej zamówić tego brubecka, co? Co do kasku, gogli i okularów, to oczywiście będę musiał sam poprzymierzać, jak będę miał okazję być gdzieś w sklepie. Ale prosiłbym Was o podanie marek, które robią porządny sprzęt tego typu. Kask bez uszu, a pod to kominiarka i chyba to będzie najoptymalniejsze rozwiązanie ;) no chyba że znajdę jakiś zabudowany, który mnie nie będzie uciskał. I rzeczywiście, zapomniałem, że wtedy problem uciskania paska od gogli na uszy znika, bo opiera się on na kasku :D Dzięki :) I jaki kolor szybek będzie najlepszy do gogli? Żeby wszystko było dobrze widać? Co do okularów to chyba Polaroid będzie dobrym wyborem? Tylko drogo trochę, no i nie mam gdzie przymierzyć... A jeszcze miałbym dodatkowe pytania do Was: - jeśli naszłaby mnie ochota spróbować pohulać w SnowParku to jakie zabezpieczenia byście proponowali? Od razu podawajcie także firmy/modele/cenę - to tak orientacyjnie - kask kupować taki z gardą? Nie będzie ona przeszkadzać, albo co gorsza, czy może zwiększyć obrażenia podczas wypadku? Bardzo Was proszę o pomoc i odpowiedzi Pozdr! Kuba

Użytkownik Krajak edytował ten post 24 listopad 2009 - 16:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KUBOS! ;) Na pewno, jak tylko będę miał okazję to poprzymierzam te kaski ;) Co do kominiarki już wybrałem, jak tylko będę miał jakąś kasiorkę to ją zamówię ;) http://www.allegro.p...k_roz_l_xl.html Teraz czapka. Znalazłem takie 2 opcje, może moglibyście mi coś doradzić? - Craft Gore WS Skull Hat - http://runshop.pl/cr...kull-p-605.html i - Ronhill THERMOSTRETCH PRO BEANIE - http://runshop.pl/ro...anie-p-260.html Przyznam szczerze, że zastanawiam się nad zakupem obydwu, Ronhill na cieplejsze dni, CRAFT na większe mrozy, tylko czy to ma sens? Okulary. Wybiorę coś z tej strony, mają porządne produkty to będę miał sprzęt na parę lat. Obsługa klienta naprawdę fachowa. http://www.okularypo...id.pl/index.php Kask, to jak będę miał okazję, to poprzymierzam, byle miał atest, będę szukał jakiegoś porządniejszego. Gogle, to też później się dopasuje do kasku, tylko jaki kolor szybek byłby najlepszy? Uniwersalny? Bo jeśli chodzi o firmę to rozumiem, że Uvex? Sprzęt ochronny do SnowParku. Co byście polecili, jako podstawowy sprzęt ochraniający? Tak, żeby już naprawdę konkretnie chronił kręgosłup, stawy itd. Jakbyście mogli to proszę podajcie konkretne firmy, modele + linki (np. allegro) Bardzo Was proszę o pomoc i odpowiedzi Z góry dzięki ;) Pozdr! Kuba

Użytkownik Krajak edytował ten post 25 listopad 2009 - 13:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...