Skocz do zawartości

Jakie slalomki dla mnie?


QóBa

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dane: 1. M 2. 19 lat 3. 57 kg 4. 180 cm 5. 14 lat 6. Nie wiem jak się ocenić 7. Lange Comp 100 8. Obecnie GS12 (06/07) - jeszcze na nich nie jeździłem, wcześniej m.in GS11jr., Salomon GC Series 9. Preferuję dłuższy skręt, duża szybkość ;) 10. Równe i zmrożone czarne/czerwone, głównie PL, sporadycznie IT/AT 11. Chciałbym jeździć "wannabe" sportowo :) 12. W ciągu wiosny/lata rower, w zimę/wiosnę od 7 do 16 dni na stoku 13. 600-700zł? Cześć. Powyżej podałem swoje parametry. Sprawa wygląda następująco - zapisałem się do sekcji narciarskiej na swojej uczelni, na obozach jeżdżą i giganta i slalom. Obecnie posiadam Atomic'i GS:12 180 cm z 06/07, które niedawno kupiłem, jeszcze na nich nie jeździłem - pytałem o nie po fakcie w tym temacie: http://www.skiforum....ead.php?t=23297 Są tam też dwa poglądowe zdjęcia jak jeżdżę - niefortunnie zrobione na płaskim odcinku Gąsienicowej :D Podejrzewam, że na nich nie da się jeździć slalomu :D Nigdy nie miałem okazji pojeździć slalomu, tylko parokrotnie gigant. Ze względu na te obozy z sekcji potrzebuję albo jednej pary uniwersalnej - do slalomu i do giganta albo dwóch par - jednej do giganta, drugiej do slalomu. Stwierdziłem, że raczej kupię drugą parę nart - do slalomu, bo gigantki już mam i jak stwierdzę, że wożenie dwóch par nart mija się z celem, bo na slalomce będzie dobrze jeździło się gigant to gigantki po prostu sprzedam. Celuje w narty używane, nie chciałbym przekroczyć limitu 700zł - wiem, że to pewne ryzyko, ale z paru względów nie mam za bardzo innego wyjścia. Główne moje pytania to: - celować w topowy model (typu SL12, SC WC itp.) czy o półkę niżej (typu SL10, SC Race itp.)? - jaka długość, króciutkie typu 150-155cm czy raczej ciut dłuższe 160-165cm? - jaka marka, chodzi głównie o trwałość/wytrzymałość (używki)? Pozdr. i z góry dzięki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj do niczego... Jak chcesz slalom to szukaj slalomki,jak gigant to gigantki-połączyć się tego nie da... Gigantkę już masz (ale chyba bedzie dla Ciebie trudna) Poszukaj teraz drugiej slalomki ,i tak będzie ciężko bo budżet skromny...w pierwsza raczej się nie pchaj bo są droższe i nie wiem czy sobie dasz rade (Biorąc pod uwagę Twoje warunki fizyczne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób twierdzi, że w Polsce giganty są ustawiane tak, że ciężko się je jeździ na prawdziwych gigantkach, ale ogólnie się z Tobą zgadzam, że nie ma narty 2w1 :) Warunki fizyczne? Chodzi Ci o wagę, tak? Niestety mam problem z przytyciem, jem sporo, ale mam taką przemianę materii, że ciężko jest przytyć... A co do GS'ów - zobaczymy jak będzie mi się na nich jeździło, na WC GS próbowałem i jeździło mi się bardzo fajnie a z tego co się dowiedziałem GS'y nie są trudniejsze od WC GS :) Pozdr. i dzięki za odpowiedź.

Użytkownik QóBa edytował ten post 25 październik 2009 - 17:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dane: 1. M 2. 19 lat 3. 57 kg 4. 180 cm 5. 14 lat 6. Nie wiem jak się ocenić 7. Lange Comp 100 8. Obecnie GS12 (06/07) - jeszcze na nich nie jeździłem, wcześniej m.in GS11jr., Salomon GC Series 9. Preferuję dłuższy skręt, duża szybkość ;) 10. Równe i zmrożone czarne/czerwone, głównie PL, sporadycznie IT/AT 11. Chciałbym jeździć "wannabe" sportowo :) 12. W ciągu wiosny/lata rower, w zimę/wiosnę od 7 do 16 dni na stoku 13. 600-700zł? Cześć. Powyżej podałem swoje parametry. Sprawa wygląda następująco - zapisałem się do sekcji narciarskiej na swojej uczelni, na obozach jeżdżą i giganta i slalom. Obecnie posiadam Atomic'i GS:12 180 cm z 06/07, które niedawno kupiłem, jeszcze na nich nie jeździłem - pytałem o nie po fakcie w tym temacie: http://www.skiforum....ead.php?t=23297 Są tam też dwa poglądowe zdjęcia jak jeżdżę - niefortunnie zrobione na płaskim odcinku Gąsienicowej :D Podejrzewam, że na nich nie da się jeździć slalomu :D Nigdy nie miałem okazji pojeździć slalomu, tylko parokrotnie gigant. Ze względu na te obozy z sekcji potrzebuję albo jednej pary uniwersalnej - do slalomu i do giganta albo dwóch par - jednej do giganta, drugiej do slalomu. Stwierdziłem, że raczej kupię drugą parę nart - do slalomu, bo gigantki już mam i jak stwierdzę, że wożenie dwóch par nart mija się z celem, bo na slalomce będzie dobrze jeździło się gigant to gigantki po prostu sprzedam. Celuje w narty używane, nie chciałbym przekroczyć limitu 700zł - wiem, że to pewne ryzyko, ale z paru względów nie mam za bardzo innego wyjścia. Główne moje pytania to: - celować w topowy model (typu SL12, SC WC itp.) czy o półkę niżej (typu SL10, SC Race itp.)? - jaka długość, króciutkie typu 150-155cm czy raczej ciut dłuższe 160-165cm? - jaka marka, chodzi głównie o trwałość/wytrzymałość (używki)? Pozdr. i z góry dzięki za odpowiedzi.

zapytaj czy jeszcze aktualne http://www.skiforum....ead.php?t=23699

Użytkownik tomal edytował ten post 25 październik 2009 - 18:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Tomal własnie miałem napisać mam 2 pary nowych nart slalomowych Blizzard SL WC Magnesium 05/06 165 cm z płytą VIST (bez wiazań) - 850 PLN Dynastar Omeglass 63 04/05 157 cm z fabryczna płyta i wiązaniem - 850 PLN podkreślam - obie pary NOWE

Tomal, dzięki za linka, ale cena za duża jak na moją kieszeń no i wygląd nart dla mnie też ma znaczenie (małe, bo małe, ale ma) :o

mam też używki w Twoim budżecie np. Salomon 3V Race, Salomon Equipe SC, Head Supershape Magnum, Nordica Dobermann SC pzdr

Użytkownik qaz edytował ten post 25 październik 2009 - 18:58 edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co myślicie o Atomicach SL11 z 08/09 dla mnie? Myślę o nówkach, bo są w cenach ok. 1000-1100 zł. Na Allegro z reguł są nazwane Atomic SL11, ale jest też ciut droższa para czy dwie Atomiców SL11ib. Czym one się różnią? Napiszcie coś nt. tej narty, dzięki :)

Niczym sie nie różnią,jest tylko jedna narta z oznaczeniem "ib" co oznacza że płyta jest zintegrowana z nartą (Integral Bridge),poprostu wystawiający na Allegro nie pisza tego oznaczenia podobnie jak dzieje się w dyskusjach na forum gdzie raczej też używa sie tylko samych określeń SL10,SL12 itp. a co do SL11tki...jak dla mnie to dobra narta ale czy sobie na niej poradzisz...trudno powiedzieć.Sam jeżdzę na SL10 ale tej pierwszej która wyszła po SL9,kiedy nie było jeszcze SL11-sezon 07/08-i bardzo sobie chwalę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...