Skocz do zawartości

Nordica Dobermann PRO RC 182cm + MARKER 311


pawelbrz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie na temat ww. nart. Dla kogo przeznaczone (stopień zaawansowania), jakie własności jezdne w porównaniu do konkurencji, twardość, ciężar itp. Wszelkie uwagi mile widziane, zwłaszcza użytkowników. Narty z sezonu 2005, nowe, cena 999pln - warto?

Użytkownik pawelbrz edytował ten post 23 marzec 2009 - 17:05 sezon 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to znalazłem ale opinii użytkowników niestety niewiele. pytam dokładnie o tą parę http://allegro.pl/it...1_wyprzeda.html po malowaniu wnioskuję, że to rocznik 04/05. Nikt nie ujeżdża tych nartek ? Czy w ogóle warto się interesować tak starym rocznikiem? Czym różnią się nowsze modele z dopiskiem ALU?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od ceny wyjściowej tej narty to jednak nawet jak na nie używane to cena jest trochę zaporowa :), narta to typowy racecarver jakich wiele ;) ma tylko tą zaletę że jest naprawdę mało spotykana na naszych stokach :)

990 za nową z wiązaniem to raczej cena ;) ja mam Dobermann Spitfire i Hot Rod Nitrus i jestem bardzo zadowolony - niestety na Rc Nordici nie jeździłęm ... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru latach przesiadłem się z Atomica GS9m na Nordica Dobermann RC PRO ... Po pierwszym dniu jazdy byłem już pewny że Atomic idzie na sprzedaż... Mogę jedynie subiektywnie porównać, tak w skrócie obydwie narty: to co wypisują w testach NTNu na temat obydwu nart to prawda. Dla mnie Atomic jest narta bardziej "ciężką" w prowadzeniu, ponadto pasywna płyta nie ułatwia pełnego dogięcia, na twardym trzyma na 5, natomiast na "przechodzonym" popołudniowym stoku jest gorzej, na rozmiękającym śniegu ciężki.... Nordica jest "lżejsza" w prowadzeniu, bardziej stabilna na nierównym stoku, fajnie tnie garby, można docisnąć ciaśniejsze skręty ( XBS aktywna płyta), jest szybsza w przechodzeniu ze skrętu w skręt, lubi prowadzenie w pozycji centralnej ze wskazaniem na lekkie dociśnięcie tyłów.. Po przesiadce z Atomica na Nordicę, trochę mnie "szczochrały":), na poczatek, ale mimo pieczenia w mięśniach, byłem:p. To tak w skrócie, co nasunęło mi się na początek. Pozdr. Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest narta z gatunku tych, w których można dojechać do pełnego stopnia wtajemniczenia i zaawansowania narciarskiego, czy raczej narta dla amatorów.

to jest 3 a w zasadze 4 narta gigantowa tego producenta na dany sezon więc raczej nie będzie jakoś ekstremalnie :) chociaż całkiem luźno też nie będzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest narta z gatunku tych, w których można dojechać do pełnego stopnia wtajemniczenia i zaawansowania narciarskiego, czy raczej narta dla amatorów.

Zdecydowanie dla amatorów..... W amatorskim gigancie spisała sie lepiej niż GS9 ka.... Pozdr. Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...