Skocz do zawartości

Marker Piston Control


Rekomendowane odpowiedzi

Tuning nart - Tłumik drgań, działa coś jak samochodowy amortyzator, jak grzejesz na nartach 100 km/h, startujesz w zawodach - to jest przydatna rzecz, w przeciwnym przypadku moim skromnym zdaniem szkoda kasy. Pozdrawiam

chyba raczej odwrotnie niż myślisz, w nartach zawodniczych nie ma żadnych udziwnien tylko jak najprostsze płyty, tak jest bezpieczniej im mniej część tym mniej może się zepsuć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niższych prędkościach oczywiście tłumik również funkcjonuje, ale jego działanie ma szczególne znaczenie podczas jazdy z bardzo wysoką prędkością na twardym oblodzonym stoku, tłumi drgania o wysokiej amplitudzie a tym samym umożliwia stały kontakt krawędzi z podłożem. System ten od lat jest stosowany w Pucharze Świata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej odwrotnie niż myślisz, w nartach zawodniczych nie ma żadnych udziwnien tylko jak najprostsze płyty, tak jest bezpieczniej im mniej część tym mniej może się zepsuć :)

Może i się mylę, ale jeśli tak jest to myli się i firma Marker, Volkl i Tecnica, których to wspólny katalog na przyszły sezon posiadam. Poza tym brałem udział w testach nart i conieco mi się o uszy obiło :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Piston Control trzeba zapłacić extra. Jak zamówienie było bez systemu to oczywiście go tam nie ma, to chyba oczywiste. http://marker.com.pl...technologia.php Tu masz link do oficjalnej strony Markera z opisem technologii. Nadto jak zaznaczyłem posiadam dane katalogowe jeszcze niedostępne w sieci, gdyż na sezon 2009/2010. Nie jestem ani omnibusem ani guru narciarskim, jednakże pisząc na forum staram się bynajmniej nie wprowadzać nikogo w błąd. PS. Super nartka - ta z fotki. Pozdrawiam

Użytkownik krzychuszczecin edytował ten post 22 marzec 2009 - 19:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w serii racing nie ma pistoncontrola :D narta fajna niezdyt trudna w prowadzeniu ale wymagająca cały czas dynamicznej jazdy, przy "dużej masie jeźdźca" nawet łatwa, im lżejszy był jeździec tym większe kłopoty mu sprawiała

Użytkownik marcin0 edytował ten post 22 marzec 2009 - 19:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy, znamy tę nartkę :) Bajka, miałem okazję jeździć na tym cudeńku na sezon 2009/2010 z Power Switchem i bez. Odnośnie Pistona zamieszczam fotkę z najnowszego katalogu Mam nadzieję, że cokolwiek widać. Piston występuje w katalogu jako tuning nart, a więc jest to opcja, za którą trzeba dodatkowo zapłacić i to niemało, gdyż poza akcjami promocyjnymi jest to kwota przekraczająca 300 zł. Volkl zaleca (dane z najnowszego katalogu) Piston Control do następujących nart: Racetiger GS Racing Power Switch, Racetiger SL Racing Power Switch, Racetiger GS Racing Titanium, Racetiger SL Racing, Racetiger RC Titanium (Orange) (White), Racetiger SC Titanium, Tigershark 10ft i 8ft, oraz Crosstiger Carbon. I tyle co mogę w tym zakresie pomóc posiłkując się danymi katalogowymi. Pzdrawiam

Załączone miniatury

  • PISTON.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... to ja chyba rzeczywiście oczów nie mam, bo ja tego nie widze :D

no to zobacz; wszytskie to race tiger to wersja WC a nie sklepowa drugie zdjecie pokazuje nazwe piston w SL http://www.flickr.co...945311/sizes/l/ a tu ta narta pierwsza z prawej (dodam, w kazdej chwili te narty do ogladniecia u mnie) http://www.flickr.co...945779/sizes/l/ jeszcze raz; nie jest to narta ze sklepu, zarowno SL-e i GS-y na tym zdjeciu sa zarowno z 2007/8 i 2008/9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zobacz; wszytskie to race tiger to wersja WC a nie sklepowa drugie zdjecie pokazuje nazwe piston w SL a tu ta narta pierwsza z prawej (dodam, w kazdej chwili te narty do ogladniecia u mnie) http://www.flickr.co...945779/sizes/l/ jeszcze raz; nie jest to narta ze sklepu, zarowno SL-e i GS-y na tym zdjeciu sa zarowno z 2007/8 i 2008/9

a to spryciarze, tak to schowali :D w takim razie chyle czoło przed wami, jak widać jeszcze mało wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...