Jump to content

Rossignol 9S - opinie?

james
 Share

Recommended Posts

W tym sezonie wypozyczam (jednak...) narty z wypozyczalni, polecono mi wymienione w temacie narty z sezonu 05/06. Moze jest wsrod nas uzytkownik tych nart. Prosze o opinie, wrazenia? Swoj stopien umiejetnosci oceniam na 7, czy nie beda za "dobre" jak dla mnie:p ?

Ze swojej strony mogę powiedzieć: Narty jak na top slalom dość łatwe, przyjemnie sie prowadzą (bardzo stabilnie - może to kwestia przygotowania ale na nich czułem sie baaardzo pewnie). Łatwo inicjują skręty, moim zdaniem nie wymagają tak jak np. SL11 używania brutalnej siły aby wyciągnąć z nich co najlepsze. Jedyna rzecz która mi nie do końca pasuje w tej bardzo dobrej desce to - nie takie dynamiczne jak u konkurencji wyjście ze skrętu. Dla każdego coś miłego...

Kolega Gerius jako jeden z nielicznych użytkuje te deski więc najlepiej poczekać może się wypowie. Ze swojej strony mogę powiedzieć: Narty jak na top slalom dość łatwe, przyjemnie sie prowadzą (bardzo stabilnie - może to kwestia przygotowania ale na nich czułem sie baaardzo pewnie). Łatwo inicjują skręty, moim zdaniem nie wymagają tak jak np. SL11 używania brutalnej siły aby wyciągnąć z nich co najlepsze. Jedyna rzecz która mi nie do końca pasuje w tej bardzo dobrej desce to - nie takie dynamiczne jak u konkurencji wyjście ze skrętu. Dla każdego coś miłego...

9S o 8S roznią się w zasadzie bardziej dynamicznym wyjsciem ze skrętu i mają więcej charakter sportowy.A tak ze wszystkimi uwagami się zgadzam. Jamesie, polecili ci dobre narty, będziesz mial co robic na stoku.:)