Skocz do zawartości

Wiązania fischer?


Iven

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związane z regulacją wiązania fischer. Otóż wiem jak regulować , długość i siłę wypięcia, ale pod stopą na środku wiązania jest jeszcze regulacja -15,0, +15. W tej chwili mam ustawione na "0". Czy może ktoś podpowiedzieć do czego służy ta skala? Czym skutkuje przestawienie na -15 i +15. Będę wdzięczny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo Super Railflex posiada trzypozycyjną regulację pozycji wiązania w osi wzdłużnej narty. Zakres tej regulacji obejmuje wartości od +15 do -15mm. Dostępne pozycje to, centralna czyli na skali 0, przeznaczona dla większości narciarzy all round oraz jeżdżących rekreacyjnie, -15, dla tych którzy preferują szybką jazdę racecarvingowa zbliżoną do slalomu giganta lub freeride oraz +15, dla kobiet i jak to określa producent "defensive skiers" (może to znaczy asekurantów). Osobiście nie zgadzam się z wymyślonym przez producenta przeznaczeniem pozycji +15 i myślę, że wszyscy funcarvingowcy w pełni się ze mną zgodzą. Dlatego sugeruję samemu dobrać sobie optymalną pozycję wiązania do własnych potrzeb nie kierując się tym, co napisano w folderach. A tym, którzy nigdy nie próbowali przesunąć sobie wiązań do przodu serdecznie polecam taką operację. Wszyscy lubiący naprawdę poszaleć na pewno wiedzą o czym mówię. p.s. to tekst wycięty żywcem z narty.pl:D pozdrawiam arturoarturo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przesuwając wiązanie do przodu narta staje się bardziej skrętna, czyli łatwiej inicjuje się skręty. Przesuwając wiązanie do tyłu, jest sytuacja odwrotna i jednocześnie narta staje się szybsza (jest lepsze dociążenie tyłów). Ja mam przesunięte wiązania do przodu i takie właśnie ustawienie najbardziej mi odpowiada :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...